استقبال عمان از عادی‌سازی روابط مراکش و اسرائیل

21/09/1399 04:14 ب.ظ

عمان از توافق عادی‌سازی روابط مراکش و اسرائیل استقبال کرد. - خبرگزاری آناتولی

عمان از توافق عادی‌سازی روابط مراکش و اسرائیل استقبال کرد.وزارت امور خارجه عمان امروز جمعه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: ما از توافق عادی‌سازی روابط مراکش و اسرائیل استقبال می‌کنیم.در این بیانیه همچنین آمده، عمان امیدوار است که این اقدام"تلاش‌ها برای دستیابی به صلحی عادلانه، جامع و پایدار را تحکیم خواهد بخشید".

در این بیانیه همچنین آمده، عمان امیدوار است که این اقدام"تلاش‌ها برای دستیابی به صلحی عادلانه، جامع و پایدار را تحکیم خواهد بخشید". عمان چهارمین کشور عربی پس از مصر، امارات و بحرین است، که از توافق عادی‌سازی روابط مراکش و اسرائیل استقبال کرده است.

دیوان پادشاهی مراکش شب گذشته اعلام کرد که محمد ششم پادشاه این کشور در گفت‌وگو با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بر آغاز روابط مراکش با اسرائیل در کوتاه‌ترین زمان ممکن تاکید کرده است. محمد ششم در این گفت‌وگوی تلفنی از تصمیم خود برای برقراری پرواز مستقیم میان رباط و تل‌آویو خبر داده و اظهار داشت: علاوه بر گردشگران دو کشور، یهودیان با اصلیت مراکشی نیز اجازه سفر خواهند داشت.

پس از امضای پیمان اسلو در سال 1993 میان اسرائیل و دولت فلسطین، روابط کم سطحی میان تل‌آویو و رباط برقرار شد اما مراکش در سال 2002 با آغاز انتفاضه دوم روابط خود با اسرائیل را قطع کرد. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا عصر دیروز با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر، اعلام کرد که مراکش و اسرائیل درباره عادی سازی روابط به توافق دست یافته‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

عمان از تصمیم مراکش و اسرائيل برای عادی‌سازی روابط دیپلماتیک استقبال کرد🔺عمان از تصمیم مراکش و اسرائيل برای عادی‌سازی روابط دیپلماتیک استقبال کرد ⚡️عمان با استقبال از تصمیم مراکش مبنی بر برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائيل، ابراز امیدواری کرد که این اقدام به تقویت تلاش‌ها برای برقراری صلحی پایدار در خاورمیانه منجر شود. بیائید تا شادی کنیم

سفر معاون وزیر خارجه ایران به عمانعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران صبح امروز به منظور دیدار و رایزنی با مقامات عمان وارد مسقط شد. - خبرگزاری آناتولی

سفر غیرمنتظره وزیر خارجه قطر به عمانوزیر امور خارجه قطر طی سفری غیرمنتظره وارد مسقط پایتخت عمان شد، این سفر در حالی صورت می‌گیرد که گزارش‌هایی از حل و فصل بحران خلیج فارس با میانجیگری کویت طی روزهای اخیر منتشر شده است

مانور مشترک ناوگان دریایی روسیه و اعضای ناتو در دریای عماندولت روسیه روز پنج شنبه اعلام کرد که در مانور «عمان ۲۰۲۱» که قرار است در ماه فوریه برگزارشود، به همراه نیروهای عضو ناتو وچند کشور دیگر از جمله چین و ژاپن مانور مشترک برگزارخواهدکرد. دشمن فرضی چه کسی بوده

ایران در میانه تنش‌ها رزمایش موشکی اقتدار را در دریای عمان آغاز کردمکران که بزرگ‌ترین شناور نظامی ایران است، در واقع یک کشتی تجاری بوده که به ناوبندر بالگردبر تغییر کاربری داده شده است تا پشتیبانی از ناوگروه‌های ارتش در آب‌های دوردست به ویژه منطقه شمال اقیانوس هند، تنگه باب‌المندب و دریای سرخ را بر عهده داشته باشد. رزمایش نظام مثل لبخند مصباح یزدی در مرده شورخانه. امروز در بمباران اسراییل در سوریه چهل نیروی ایرانی کشته شدند

عمان از توافق عادی‌سازی روابط مراکش و اسرائیل استقبال کرد.وزارت امور خارجه عمان امروز جمعه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: ما از توافق عادی‌سازی روابط مراکش و اسرائیل استقبال می‌کنیم.

در این بیانیه همچنین آمده، عمان امیدوار است که این اقدام"تلاش‌ها برای دستیابی به صلحی عادلانه، جامع و پایدار را تحکیم خواهد بخشید".

عمان چهارمین کشور عربی پس از مصر، امارات و بحرین است، که از توافق عادی‌سازی روابط مراکش و اسرائیل استقبال کرده است.

دیوان پادشاهی مراکش شب گذشته اعلام کرد که محمد ششم پادشاه این کشور در گفت‌وگو با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بر آغاز روابط مراکش با اسرائیل در کوتاه‌ترین زمان ممکن تاکید کرده است.

محمد ششم در این گفت‌وگوی تلفنی از تصمیم خود برای برقراری پرواز مستقیم میان رباط و تل‌آویو خبر داده و اظهار داشت: علاوه بر گردشگران دو کشور، یهودیان با اصلیت مراکشی نیز اجازه سفر خواهند داشت.

پس از امضای پیمان اسلو در سال 1993 میان اسرائیل و دولت فلسطین، روابط کم سطحی میان تل‌آویو و رباط برقرار شد اما مراکش در سال 2002 با آغاز انتفاضه دوم روابط خود با اسرائیل را قطع کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا عصر دیروز با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر، اعلام کرد که مراکش و اسرائیل درباره عادی سازی روابط به توافق دست یافته‌اند.

ترامپ همچنین از به رسمیت شناختن حاکمیت مراکش بر صحرای غربی توسط آمریکا خبرداده است.