استقبال مقامات ارشد دولت روحانی از برکناری بولتون | DW | 11.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خبرگزاری دولتی ایرنا و شماری از شخصیت‌های ارشد دولت برکناری بولتون را نشانه شکست سیاست جنگ‌طلبی ارزیابی کرده‌اند. سخنگوی دولت بولتون را 'بزرگترین حامی جنگ' و رئیس دفتر روحانی او را 'دشمن دیپلماسی' خوانده‌اند.

خبرگزاری دولتی ایرنا و شماری از شخصیت‌های ارشد دولت برکناری بولتون را نشانه شکست سیاست جنگ‌طلبی ارزیابی کرده‌اند. سخنگوی دولت بولتون را"بزرگترین حامی جنگ" و رئیس دفتر روحانی او را"دشمن دیپلماسی" خوانده‌اند.

رئیس دفتر رئیس دولت دوازدهم افزود: «حالا مردی که تهدید به جنگ می‌کرد و وعده می‌داد که ایران تا چند ماه دیگر فرو خواهد ریخت، در گوشه انزوا ناظر سیاست‌های ورشکسته خویش است.»پیش‌بینی جان بولتون در مورد نزدیک بودن فروپاشی جمهوری اسلامی موضوعی است که سخنگوی دولت، علی ربیعی نیز به آن پرداخته و با اشاره به برکناری بولتون نوشته"ما هنوز ایستاه‌ایم و او رفته است".

"تیم بی" تعبیری است که وزیر خارجه، محمد جواد ظریف برای بولتون، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، بن سلمان، ولیعهد عربستان و بن زائد، ولیعهد ابوظبی به کار می‌برد و آنها را به جنگ‌طلبی و ناامن کردن جهان متهم می‌کند.ظریف ماه گذشته ادعا کرد که جان بولتون و نتانیاهو در سال ۲۰۰۵ نیز با اصرار بر به صفر رساندن عنی‌سازی اورانیوم در ایران، توافق هسته‌ای میان سه کشور اروپایی و جمهوری اسلامی را بین بردند.

محمود واعظی درباره این گمانه‌زنی گفت: «دولت جدید آمریکا فکر می‌کرد می‌تواند همه چیز را به عقب برگرداند و با یک سیاست جنگ‌طلبانه و رادیکال به اهدافش برسد و به همین جهت بولتون را به عنوان دبیر شورای امنیت ملی انتخاب کرده بود. اما بعد از یک دوره نه چندان طولانی مجبور به اخراج او شد و این نشان می‌دهد که حتی دولت تندرو آمریکا هم به این نتیجه رسیده که دوران جنگ‌طلبی و رویکردهای تهدید به سر آمده و اگر قرار است با دنیا تعامل کند راهش منطق است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرزیدنت ترامپ «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید را از کار برکنار کرددونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرد جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید را از کار برکنار کرده است.\r\n پرزیدنت ترامپ گفت شب گذشته از جان بولتون خواست تا نامه استعفای خود
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دونالد ترامپ جان بولتون را بر‌کنار کرددونالد ترامپ جان بولتون را بر‌کنار کرد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ، بولتون را اخراج کردتهران- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که جان بولتون مشاور امنیت ملی خود را اخراج کرده است. - ترامپ: دیشب به بولتون اطلاع دادم که دیگر در کاخ سفید به خدماتش نیازی نیست. من و دیگران در دولت به شدت با پیشنهادهای او مخالف بودیم. - جان_بولتون: دیشب استعفای خود را مطرح کردم و رییس جمهوری گفت «فردا در موردش صحبت می‌کنیم.»
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ، جان بولتون را برکنار کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دونالد ترامپ جان بولتون را برکنار کرددونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز سه‌شنبه 10 سپتامبر 2019، جان بولتون مشاور امنیت
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کاریکاتور/ جان بولتون با طناب پوسیده منافقین هم نتوانست خودش را حفظ کند«کاریکاتور/ جان بولتون با طناب پوسیده منافقین هم نتوانست خودش را حفظ کند» اخراج_بولتون
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »