استقبال پاکستان از نشست شورای امنیت درباره کشمیر

17/08/2019 01:18:00 ب.ظ

استقبال #پاکستان از نشست شورای #امنیت درباره #کشمیر

پاکستان, امنیت

استقبال پاکستان از نشست شورای امنیت درباره کشمیر

نخست وزیر پاکستان از تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی بحران کشمیر استقبال کرد. - خبرگزاری آناتولی

17.08.2019استانبول/مصطفی كامل/خبرگزاری آناتولیعمران خان نخست وزیر پاکستان در توئیتر خود نوشت: از تشکیل جلسه شورای امنیت برای بررسی بحران کشمیر اشغالی که پس از 50 سال برگزار می شود، استقبال می کنیم.وی افزود: 11 قطعنامه شورای امنیت بر حق تعیین سرنوشت کشمیر ها تاکید می کند.

روز گذشته شورای امنیت برای نخستین بار پس از نیم قرن برای برای بررسی بحران کشمیر جلسه تشکیل داد و از طرف‌ها خواست که از اتخاذ تصمیم یکجانبه و فردی خودداری کنند.مقامات دهلی نو روز 5 اوت جاری ماده 370 قانون اساسی که به منطقه جامو و کشمیر وضعیتی ویژه ارائه می کند را لغو کردند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

پوتین: مردم در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا یک انتخاب روشن انجام دادند- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بحران کشمیر؛ عمران خان پیش از نشست شورای امنیت با ترامپ گفتگو کرداین ناآرامی ها در حالی شدت گرفت و به خشونت گرایید که چندین هزار نفر از معترضان در دوازدهمین روز از محاصره کامل منطقه توسط ماموران امنیت ی هند در خیابان های شهر تجمع کرده بودند.

چین: شورای امنیت درباره جامو و کشمیر تشکیل جلسه دهد

شورای امنیت روز جمعه مسئله کشمیر را بررسی می‌کندشورای امنیت سازمان ملل متحد مسئله کشمیر را در جلسه‌ای کم سابقه بررسی می‌کند. پیشتر پاکستان و چین از شورای امنیت سازمان ملل خواسته بودند نشستی درباره وضعیت کشمیر برگزار کند. به گزارش آسوشیتدپرس، شورا

ترامپ خواستار گفت‌وگو میان هند و پاکستان درباره کشمیر شددونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه 16 اوت در پی گفت‌وگوی تلفنی با عمران‌خان،

تظاهرات مردم پاکستان و کشمیر آزاد در اعتراض به لغو وضعیت ویژه جامو و کشمیرهزاران نفر در پاکستان و کشمیر آزاد در اعتراض به لغو وضعیت ویژه جامو و کشمیر توسط هند در شهرهای مختلف از جمله مظفرآباد به تظاهرات پرداختند. - خبرگزاری آناتولی

شهردار خرم آباد دستگیر شدنماینده لرستان در شورای عالی استان‌ها از دستگیری شهردار خرم آباد خبرداد.

نخست وزیر پاکستان از تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی بحران کشمیر استقبال کرد.هنوز از میزان تلفات و یا مجروحان احتمالی درگیری های روز جمعه در کشمیر خبری از سوی منابع موثق گزارش نشده اما یک شاهد محلی به خبرگزاری فرانسه گفته است که در ساعات اولیه این درگیری ها دست کم سه نفر زخمی شده اند.جمهوری خلق چین خواهان تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی تصمیم دولت هند درباره وضعیت جامو و کشمیر شد.بارگذاری نظرات.

17.08. بر اساس آخرین گزارش ها وضعیت امنیتی ویژه همچنان در منطقه کشمیر تحت کنترل هند جریان دارد و با قطع تلفن و اینترنت ارتباط بسیاری از ساکنان این منطقه با خارج کاملا از بین رفته است.2019 استانبول/مصطفی كامل/خبرگزاری آناتولی عمران خان نخست وزیر پاکستان در توئیتر خود نوشت: از تشکیل جلسه شورای امنیت برای بررسی بحران کشمیر اشغالی که پس از 50 سال برگزار می شود، استقبال می کنیم.2019 New York سازمان ملل متحد/ خبرگزاری آناتولی چین در پی اقدام دولت هند برای لغو وضعیت ویژه منطقه جامو و کشمیر از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست نشست فوری و برای بررسی این مسئله ترتیب دهد. وی افزود: 11 قطعنامه شورای امنیت بر حق تعیین سرنوشت کشمیر ها تاکید می کند. وضع محدودیت های قانونی و سپس تحمیل شرایط ویژه امنیتی که برای جلوگیری از شدت گرفتن اعتراض ها صورت گرفت با خشم اسلام آباد همراه شده به نحوی که شیوه برخورد با مسلمانان در کشمیر در این منطقه از سوی مقامات پاکستانی به عنوان نماد «نژادپرستی» قلمداد شده است. روز گذشته شورای امنیت برای نخستین بار پس از نیم قرن برای برای بررسی بحران کشمیر جلسه تشکیل داد و از طرف‌ها خواست که از اتخاذ تصمیم یکجانبه و فردی خودداری کنند. این اقدام اسرائیل تنها چند ساعت پس از آن روی داد که پرزیدنت ترامپ تلویحا اسرائیل را به این کار فراخوانده بود.

مقامات دهلی نو روز 5 اوت جاری ماده 370 قانون اساسی که به منطقه جامو و کشمیر وضعیتی ویژه ارائه می کند را لغو کردند. نخست وزیر پاکستان در ادامه بی تفاوتی و انفعال جهان نسبت به وقایع کشمیر را یادآور سکوت حاکم بر جهان در زمان اوج گیری نازیسم و ظهور هیتلر در آلمان طی دهه ۳۰ میلادی توصیف کرده بود. مقامات دهلی نو روز 5 اوت ماده 370 قانون اساسی که به منطقه جامو و کشمیر وضعیتی ویژه ارائه می کند را لغو کردند. - مسئله جامو و کشمیر پس از استقلال هند و پاکستان از استعمار بریتانیا تاکنون 3 جنگ در سال‌های (1947، 1965 و 1971) میان دو کشور بر سر مسئله کشمیر رخ داده و بیش از 70 هزار نفر در این درگیری‌‌ها کشته شدند. گروه‌های آزادی‌خواه کشمیر در سال 1989 مبارزه برای استقلال از هند و پیوستن به پاکستان را آغاز کردند. بیشتر بخوانید :. از سال 1989 تاکنون بیش از 100 هزار کشمیری توسط نیروهای امنیتی هند کشته و بیش از 10 هزار زن در این منطقه مورد تجاوز قرار گرفته‌اند. از سال 1989 تاکنون بیش از 100 هزار کشمیری توسط نیروهای امنیتی هند کشته و بیش از 10 هزار زن در این منطقه مورد تجاوز قرار گرفته‌اند. هر از چند گاهی در خط کنترل منطقه آزاد کشمیر که در کنترل پاکستان قرار دارد و همچنین منطقه جامو و کشمیر که تحت حاکمیت هند است، درگیری‌هایی میان نظامیان دو کشور روی می دهد. به گزارش رویترز، رشیده طلیب و الهان عمر، دو عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که چندین بار از اسرائیل انتقاد کرده‌اند، اعلام کرده بودند که قصد دارند به کرانه باختری رود اردن و اورشلیم شرقی سفر کنند.

از سال 2003 تاکنون دو طرف یکدیگر را به نقض آتش‌بس در این منطقه متهم می‌کنند. ..