استقبال صدر از گشایش در روابط عراق با کشورهای عربی

16/01/1400 08:13 ق.ظ

استقبال صدر از گشایش در روابط عراق با کشورهای عربی العربية

مقتدی صدر، روحانی شیعه و رهبر جریان صدر در عراق، یکشنبه 4 آوریل 2021، ضمن استقبال از رویکرد جدید مقتدی صدر یکشنبه در پیامی توئیتری که با علامت «هشتگ» همراه شده، بر روابط برادری میان عراق، پادشاهی عربی سعودی و امارات عربی متحده تاکید کرد.

رهبر جریان صدر عراق در این پیام از سفر رسمی مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور به کشورهای سعودی و امارات استقبال کرد.

مصطفی الکاظمی یکشنبه در چارچوب دیداری رسمی به امارات عربی متحده سفر کرد و با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلحامارات، ملاقات کرد. این سفر در راستای رویکرد سیاسی جدید دولت عراق برای ایجاد گشایش در روابط با جهان عرب و در چارچوب تقویت روابط دو جانبه بغداد و ابوظبی در زمینه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی انجام می‌شود.

در این دیدار شیخ محمد بن زاید، تاکید کرد که «امارات همواره در کنار هر آنچه ثبات عراق و منافع مردم این کشور را محقق کند، است». در همین راستا الکاظمی و ولی‌عهد ابوظبی، ریاست نشست هيأت‌های عراقی و اماراتی را بر عهده گرفتند. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

عذرخواهی وزیر خارجه ایران از مردم؛ ظریف به صدر پیشنهادهای اصلاح‌طلبان برای نامزدی رییس‌جمهوری رفتساعاتی پس از انتشار متن عذرخواهی وزیر خارجه ایران از مردم ایران و «عاشقان سردار سلیمانی» به دلیل آن چه که او «پخش برداشت و تحلیل تلخ» خود از «یک برهه تاریخی» تعبیر کرده، سخنگوی جبهه اصلاحات ایران اعلام کرد که نام محمد جواد ظریف در صدر اسامی پیشنهاد شده برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. وزیر خارجه یک مملکت حق یک ربع حرف زدن را ندارد! ظریف در یک کلمەگفت درایران قدرت دست سپاه است وسپاه هم دست روسهااین افشاگری برای انسانهای احمق کەفکر میکردندسران رژیم درستراتیژی وتصمیمهایشان مستقل هستندنیاز مبرم بود.راجع بە عذرخواهی هم فکر نکنم دردشودوا کنەسرنوشتش سرنوشت رفسنجانی خواهدبودچون اینا بە بجەهای خودشون هم رحم نکردەاند

پایان جدال در اردوگاه محافظه‌کاران آلمان؟ حمایت دموکرات مسیحی‌ها از نامزدی آرمین لاشت برای صدر اعظمیپایان جدال در اردوگاه محافظه‌کاران آلمان؟ حمایت دموکرات مسیحی‌ها از نامزدی آرمین لاشت برای صدر اعظمی بیشتر بخوانید🔽

پرسپولیس با شکست الریان قطر در صدر ماندیادت رفت از شجاع هم تشکر کنی

ظریف در صدر نامزدهای پیشنهادی جبهه اصلاحات ایران برای انتخابات ریاست جمهوریجبهه اصلاحات ایران اسامی 14 داوطلب انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرده و نام محمد جواد ظریف با 37 رای در صدر اسامی پیشنهادی قرار گرفت. - خبرگزاری آناتولی

پرونده هسته‌ای ایران در صدر گفتگوهای گروه هفت در لندنهمزمان با آغاز نشست وزرای امورخارجه کشورهای گروه هفت، جوزپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی روز سه‌شنبه 4 می 2021 گفت که در نشست لندن گفتگوهای مهمی درباره ایران و کره‌شمالی در جریان است. العربیه_فارسی

دولت مصطفی الکاظمی، گشایش در روابط عراق با کشورهای عربی را «گامی در مسیر درست»، توصیف کرد.

مقتدی صدر یکشنبه در پیامی توئیتری که با علامت «هشتگ» همراه شده، بر روابط برادری میان عراق، پادشاهی عربی سعودی و امارات عربی متحده تاکید کرد.رهبر جریان صدر عراق در این پیام از سفر رسمی مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور به کشورهای سعودی و امارات استقبال کرد.

مصطفی الکاظمی یکشنبه در چارچوب دیداری رسمی به امارات عربی متحده سفر کرد و با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلحامارات، ملاقات کرد.

این سفر در راستای رویکرد سیاسی جدید دولت عراق برای ایجاد گشایش در روابط با جهان عرب و در چارچوب تقویت روابط دو جانبه بغداد و ابوظبی در زمینه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی انجام می‌شود.

در این دیدار شیخ محمد بن زاید، تاکید کرد که «امارات همواره در کنار هر آنچه ثبات عراق و منافع مردم این کشور را محقق کند، است».

در همین راستا الکاظمی و ولی‌عهد ابوظبی، ریاست نشست هيأت‌های عراقی و اماراتی را بر عهده گرفتند.

دفتر اطلاع‌رسانی الکاظمی، در بیانیه‌ای اعلام کرد که «در نشست هیأت‌های دو کشور تقویت روابط مشترک دو کشور، در زمینه‌های سرمایه‌گذاری، انرژی، فرهنگ، تجارت، حمل و نقل، خدمات و بخش‌های دیگر بررسی شد و همچنین راهکارهای ارتقای روابط دوجانبه عراق و امارات و نیز عمل به آنچه سطح و مکانیسم‌های همکاری مشترک را توسعه و ارتقاء دهد و منافع مردم دو کشور را تامین کند، مورد بررسی قرار گرفت».الکاظمی دو روز پیش، پس از انجام سفری رسمی به پادشاهی عربی سعودی که طی آن تعدادی موافقت‌نامه‌ در زمینه‌های مختلف منعقد شد، به کشورش بازگشت.

مصطفی الکاظمی، هنگام ورود به پادشاهی عربی سعودی مورد استقبال شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی، قرار گرفت و در گفتگوهایی علاوه بر بررسی آخرین تحولات منطقه‌ بر افزایش همکاری‌های میان دو کشور تاکید شد.

طی این دیدار رسمی نشست‌هایی در سطح شورای هماهنگی میان دو کشور منعقد شد، و 5 موافقت‌نامه در زمینه‌های مالی، تجاری، اقتصادی، فرهنگی و اطلاع‌رسانی میان عراق و سعودی امضا شد.