استقبال از شب یلدا به روایت تصویر | DW | 20.12.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یلدای امسال دومین شب چله با چاشنی کرونا است. قیمت‌ها هم حکایت عجیبی شده که 'ترمز دستی' مردم را هنگام خرید دائما می‌کشند. با این همه یلدا شب شکست تاریکی و تولد روشنایی و مهر است. استقبال از شب یلدا به روایت تصویر:

واژه"یلدا" واژه‌ای سریانی و به معنای زایش و تولد است. ایرانیان باستان شب زادروز ایزد مهر یا میترا را شب یلدا می‌نامیدند . ریشه این باور و اعتقاد برمی‌گردد به گاه‌شماری و اندیشه‌هایی که ایرانیان پیرو کیش مهرپرستی داشتند.

از سنت‌های این شب دور یکدیگر جمع شدن و فال حافظ گرفتن وخواندن شاهنامه است. شکستن گردو و فال گرقتن با گردو نیزدر این شب مرسوم است. رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران روز ۲۳ آذرماه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایلنا، از کاهش ۶۰ درصدی تولید آجیل و خشکبار نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت که"به همین دلیل، شاهد افزایش نرخ خشکبار در بازار و کاهش قدرت خرید مردم هستیم".

واژه"یلدا" واژه‌ای سریانی و به معنای زایش و تولد است. ایرانیان باستان شب زادروز ایزد مهر یا میترا را شب یلدا می‌نامیدند . ریشه این باور و اعتقاد برمی‌گردد به گاه‌شماری و اندیشه‌هایی که ایرانیان پیرو کیش مهرپرستی داشتند. از سنت‌های این شب دور یکدیگر جمع شدن و فال حافظ گرفتن وخواندن شاهنامه است. شکستن گردو و فال گرقتن با گردو نیزدر این شب مرسوم است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

الحرب والقمع والفساد ، كل ما هو سيء في الإنسانية موجود اليوم. نحن نعيش في الزمن الذي تحدث الرسول ﷺ عنه في الأحاديث النبوية عن آخر الزمان. وقد حان وقت العثور على الإمام المهدي. تعرف على الحقيقة هنا ومن هو المهدي

اگه کسی هندونه خریده تخماشو نگه داره برا آجیل سال بعد!!!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خسارت جبران ناپذیرامیکرون درصورت عدم مدیریت شب یلدا/لزوم توجه به اجرای پروتکلها در فرودگاه اماماستاندار تهران ضمن درخواست از شهروندان برای عدم برگزاری تجمعات شب یلدا، گفت: اگر این شب مدیریت نشود قطعا در حوزه سویه جدید کرونا ویروس با خسارت جبران ناپذیری مواجه خواهیم شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سفره های میلیونی شب یلدا و کاهش قدرت خرید مردم/ افزایش ۱۱ برابری قیمت تخمه/گرانی باعث عدم استقبال شهروندان مشهدی از خرید میوه شدایلنا از خراسان رضوی گزارش می‌دهد: سفره های میلیونی شب یلدا و کاهش قدرت خرید مردم/ افزایش ۱۱ برابری قیمت تخمه/گرانی باعث عدم استقبال شهروندان مشهدی از خرید میوه شد تبدیل_وضعیت_بی_قید_و_شرط_کارکنان_قرارداد_مدت_موقت_وزارت_نفت_به_پیمانی_پس_از۱۰_سال_انتظار_و_بلاتکلیفی
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آثار ریچارد راجرز، معماری جسور و جریان‌ساز به روایت تصویر | DW | 19.12.2021ریچارد جرج راجرز، یکی از جسورترین و جریان‌سازترین معماران مدرن سده کنونی شامگاه شنبه ۱۸ دسامبر در سن ۸۸ سالگی درگذشت. با زندگی و آثار او در این گزارش تصویری آشنا شوید:
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

خودداری کویت از اعطای ویزا به تجار جدید ایرانی | DW | 20.12.2021رئیس 'اتاق مشترک بازرگانی ایران و کویت' از کاهش شدید تجارت ایران با کویت نسبت به سابق خبر داده و می‌گوید که یکی از دلایل آن، خودداری کویت از اعطای ویزا به تجار ایرانی است. ویزا به تجار ایرانی ؟ یا اِشغالگران ایران و قاچاقچیان چماق طلا ، که مدتهاست قاچاق را ، در هر زمینهٌ مجاز و خلاف ، با تجارت اشتباه گرفتند و فقط ننگ و نفرت نثار ایران و ایرانی می کنند!!! این مدت بیشتر از 10 سال هست. و دلایلش هم مشخصه وقتی روباه جلو شیر واقذواق کنه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شیرینی‌های آلمانی‌ها برای ایام کریسمس به روایت تصویر | DW | 13.12.2016در این روزها خانواده‌ها در آلمان به همراه کودکانشان سرگرم پختن شیرینی‌های خوشمزه برای ایام کریسمس هستند؛ ایامی که اکنون سایه کرونا بر آن سنگینی می‌کند. در این گزارش تصویری با شیرینی‌های آلمانی ایام کریسمس آشنا می‌‌شوید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

خسارت جبران ناپذیرامیکرون درصورت عدم مدیریت شب یلدا/لزوم توجه به اجرای پروتکلها در فرودگاه اماماستاندار تهران ضمن درخواست از شهروندان برای عدم برگزاری تجمعات شب یلدا، گفت: اگر این شب مدیریت نشود قطعا در حوزه سویه جدید کرونا ویروس با خسارت جبران ناپذیری مواجه خواهیم شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »