استفاده از ماسک در برخی مکان‌ها الزامی می‌شود/ باید خودمان را برای مقابله بلندمدت آماده کنیم

31/03/1399 10:33 ق.ظ

روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا: استفاده از ماسک در برخی مکان‌ها الزامی می‌شود/ باید خودمان را برای مقابله بلندمدت آماده کنیم

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام والمسملین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان این‌که بیش از چهار ماه است که مردم با ویروس خطرناک کرونا درگیر هستند، گفت: ۱۲۳ روز از شروع ابتلا مردم به بیماری کووید ۱۹ گذشته است.

براساس اعلام وزارت بهداشت در این ۱۲۳ روز مردم ایران، کادر بهداشت و درمان و همه مسئولان مقابله خوب و جامعی در برابر این ویروس داشتند.

وی ادامه داد: اکنون زمان پایان مقابله و مواجهه با کرونا نیست؛ چراکه نه دنیا و نه نظام بهداشت و درمان زمان خاصی را برای پایان بیماری اعلام نکردند. رئیس دولت دوازدهم با بیان این‌که واکسن و درمان قطعی وجود ندارد، عنوان کرد: رفتار این ویروس کمی در حال تغییر است و ثبات ندارد. آنگونه هم که اعلام کرده‌اند، خود به خود هم از بین نخواهد رفت، لذا ما باید خودمان را برای یک مقابله بلندمدت آماده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه کمک بزرگ به این ویروس ممکن است خودمان باشیم، بیان کرد: ویروس کرونا خود به خود منتقل نمی‌شود بلکه توسط افراد به یکدیگر منتقل می‌شود یعنی یک نفر بیمار می‌شود، مراعات نمی‌کند، خود را قرنطینه نمی‌کند، با افراد مراوده می‌کند و همه را بیمار می‌کند. پس خودمان در توسعه و انتقال این بیماری نقش داریم، بنابراین باید به این ویروس کمک نکنیم بلکه به مردم کمک کنیم؛ به ویژه افراد مسن و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند. headtopics.com

ادامه مطلب:
ilnanews »

روحانی: استفاده از ماسک در برخی مکان‌ها الزامی می‌شودروحانی: استفاده از ماسک در برخی مکان‌ها الزامی می‌شود

تلاش یک شرکت زیست‌فناوری برای استفاده از پادتن تولیدشده در بدن گاو جهت درمان کروناتلاش یک شرکت زیست‌فناوری برای استفاده از پادتن تولیدشده در بدن گاو جهت درمان کرونا یک شرکت فعال در زمینه زیست‌فناوری در تلاش است از پادتن‌های گاوی برای مقابله با همه‌گیری جهانی کرونا استفاده کند.

ساخت اولین خانه بتُنی با استفاده از چاپگر سه‌بعدی در جمهوری چکمهندسان جمهوری چک موفق شدند نخستین خانه بتنی را با استفاده از چاپ‌گر سه‌بعدی بسازند.

روش صحیح استفاده از ژل‌های ضدعفونی کننده چیست و در چه شرایطی موثرند؟متخصصان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ایالات متحده آمریکا با انتشار دستورالعمل‌های متعددی به این پرسش‌ها پاسخ داده‌اند که چکیده این دستورالعمل‌ها در ادامه می‌آید.

استفاده از دستگاههای تنفس مصنوعی ساخت ترکیه در بیمارستان‌های برزیل

فاکس نیوز: برای کشتن دو رهبر القاعده در سوریه از «بمب نینجا» استفاده شده است