استقبال مایک پمپئو از توافق اسرائیل و لبنان برای آغاز مذاکره درباره حدود دریایی: این نتیجه سالها تلاش آمریکا است

10/07/1399 06:27:00 ب.ظ

استقبال مایک پمپئو از توافق اسرائیل و لبنان برای آغاز مذاکره درباره حدود دریایی: این نتیجه سالها تلاش آمریکا است کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل، نیز در توئیتی این رویداد را «نمونه دیگری از تلاش‌های تاریخی پرزیدنت ترامپ برای صلح خاورمیانه» نامید.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، از تصمیم دولت اسرائیل و لبنان برای مذاکره در مورد حدود و مرز دریایی میان دو کشور استقبال کرد و آن را نتیجه چندین سال تلاش دیپلماتیک و میانجی‌گری آمریکا در این زمینه دانست.

وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۱۰ مهر ماه با صدور بیانیه‌ای گفت که توافق دو کشور برای مذاکره «حاصل سه سال تلاش و فعالیت دیپلماتیک ایالات متحده و همکاری دیوید ساترفیلد، سفیر آمریکا [در ترکیه]، و دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه، است.»

وزیر خارجه ایالات متحده در این بیانیه افزود: «توافق دو طرف بر سر یک چارچوب مشترک برای مذاکرات [بر سر حدود] دریایی به هر دو کشور اجازه می‌دهد مذاکرات را آغاز کنند؛ [مذاکراتی] که به طور بالقوه می‌تواند ثبات، امنیت، و رفاه بیشتری را برای شهروندان لبنانی و اسرائیلی، برای منطقه، و برای ایالات متحده به همراه بیاورد.» headtopics.com

کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل، نیز در توئیتی این رویداد را «نمونه دیگری از تلاش‌های تاریخی پرزیدنت ترامپ برای صلح خاورمیانه» نامید. In yet another example of Trump’s historic efforts toward Middle East peace, leaders of Israel and Lebanon have agreed to discuss their maritime boundary.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ مناظره اول در راه است - BBC News فارسینخستین مناظره میان دونالد ترامپ و جو بایدن، نامزدهای حزب جمهوری خواه و حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امشب در کلیولند ایالت اوهایو برگزار می‌شود.

نصرالله: هدف آمریکا احیای دوباره داعش در منطقه استسیدحسن‌_نصرالله دبیرکل حزب‌الله_لبنان سه‌شنبه شب در سخنرانی‌ خود خواستار هوشیاری در مورد نقشه‌های جدید آمریکا برای منطقه شد و گفت که هدف آمریکا از احیای دوباره داعش توجیه استمرار حضور نیروهایش در منطقه است | بیشتر بخوانید:

قتل یک کارمند سفارت آمریکا در اوکراین؛ پلیس در جستجوی مظنون استبه گفته پلیس اوکراین یک زن کارمند سفارت ایالات متحده در پی حمله و ضرب و شتم از سوی یک مرد در کی یف، پایتخت، جان باخته است.

اینفوگرافی| آخرین نظرسنجی‌ها از انتخابات آمریکا - 29 سپتامبرقبل از اولین مناظره تلویزیونی میان بایدن و ترامپ، فعلاً نظر آمریکایی‌ها با ریاست‌جمهوری بایدن است. چهارشنبه صبح به وقت ایران، اولین مناظره میان کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا برگزار می‌شود.

اطلاع‌رسانی از وضعیت پرونده زندانیان خوب است یا بد؟

عبدالله: وقت آن است که پاکستان و افغانستان از تئوری‌های توطئه دست بردارندعبدالله عبدالله، رئیس تیم مذاکره‌کننده صلح افغانستان، روز سه‌شنبه ۲۹ سپتامبر (۸ مهر) در سفر به پاکستان گفت که زمان آن فرا رسیده است که دو کشور همسایه از شعارها و بیانیه‌های کهنه و تئوری‌های توطئه‌ای که ما را عقب نگه داشته است، دست بردارند.