استقراض۵۰ هزار میلیاردی تامین‌اجتماعی از بانک‌ها برای پرداخت مستمریها

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدیرکل امور فنی مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی: حدود ۵۰ هزار میلیارد از بانک‌ها برای پرداخت مستمری‌ها استقراض کردیم

به گزارش ایسنا، محمدعلی جنانی در نشست هم اندیشی اعضای کمیته‌های مشاغل سخت و زیان آور که در هتل پارسیان انقلاب برگزار شد با بیان اینکه ۵۲ درصد جمعیت کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند گفت: حمایت‌ها و خدمات سازمان در سه قالب تعهدات بلندمدت، کوتاه مدت و درمان ارائه می شود. تامین اجتماعی تنها سازمانی است که بر مبنای درآمد و هزینه خودش ادامه فعالیت داده و مصارف خودش را تامین می‌کند.

جنانی ادامه داد: تعهدات بلندمدت حوزه مهمی است. ۷۱ درصد مصارف ما معطوف به این حوزه است. نگاه به این حوزه از حیث کارشناسی بسیار مهم است و باید روند شتابان مصرف را کنترل کنیم. وی ادامه داد: در بازه زمانی سال‌های ۵۵ تا ۸۸، میزان تولید مستمری بگیران سازمان برابر با میزان تولید مستمری بگیران در سال های ۸۹ تا ۹۷ است. نشان می دهد ۳۴ نهم برابر رشد تعداد مستمری بگیران را شتاب بخشیدیم و این به دلیل قوانین حمایتی است که فاقد پیوستهای اکچوئری بوده‌اند.

مدیرکل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی به دلایل اصلی رشد تصاعدی تعداد مستمری بگیران اشاره کرد و گفت: اصلاح قانون تبصره ۲ ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی، قانون ماده ۱۰ نوسازی صنایع، قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت، قانون بازنشستگی قانون حفاظت در برابر اشعه، قانون بازنشستگی جانبازان، آزادگان و معلولان، قانون تعیین تکلیف و قانون حمایت از خانواده از این جمله است.

وی ادامه داد: هر فرد بازنشسته در مشاغل سخت و زیان آور دارای ۹ سال سابقه ارفاقی، ۸۰۰ هزار تومان مستمری بیشتر، ۱۰ سال سن کمتر در زمان برقراری است. به عبارتی میانگین بازنشستگی بازنشستگان عادی ۵۹ سال و بازنشستگان سخت و زیان آور ۴۹ سال است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در اسرائیل برای بار سوم در یک سال انتخابات پارلمانی برگزار می‌شود | DW | 10.12.2019اتحاد احزاب میانه اسرائیل ملقب به 'آبی و سفید' اعلام کرد که با احزاب دیگر برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودرس به توافق رسیده است. اکنون باید پارلمان این کشور تاریخ انتخابات را تعیین کند. تعیین کرد عقبی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

برای سومین بار در یک سال گذشته، انتخابات پارلمانی در اسرائیل اسفند آینده برگزار می‌شودبرای سومین بار در یک سال گذشته، انتخابات پارلمانی در اسرائیل اسفند آینده برگزار می‌شود انتخابات در حالی قرار است حدود سه ماه دیگر برگزار شود که ماه پیش دادستانی اسرائیل علیه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر فعلی اسرائیل، اعلام جرم کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دست‌درازی 8میلیارددلاری دولت به منابع صندوق توسعه ملی در سال 99- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimدست‌درازی ۸ میلیارد دلاری دولت به منابع صندوق توسعه ملی در سال ۹۹ بررسی لایحه بودجه ۹۹ نشان می‌دهد، در حالی که سهم صندوق توسعه ملی از فروش نفت ۲۰ درصد درنظر گرفته شده، به نظر می‌رسد در قالب تبصره ۴ نیز باقی منابع این صندوق صرف بودجه خواهد شد واقعا دولت روحانی کدوم کاری که احمدی‌نژاد کرد رو انجام نداده؟؟؟
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

محکومیت یک مدیر در اردبیل به ۲۰ سال حبسما میگیم خدا قبول نداریم اعدام میکنن اینا میچاپن میخورن میدزدن علنی هفت سال زندان(هتل)؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اتمام بازسازی مناطق سیل‌زده خوزستان تا پایان سالرئیس سازمان مدیریت بحران با اشاره به روند بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده خوزستان گفت: امیدواریم با این روند تا پایان سال جاری، نوسازی همه واحدهای مسکونی، زیرساخت‌ها و مدارس به اتمام برسند. تا زمانی که دولت رسما امار کشته شدگان اعتراضات برحق مردمو اعلام نکنه عدد ۱۲۶۵ نفر کشته مورد تایید هست و اعلام هر عدد بجز عدد فوق منوط به اثبات با دلایل قطعی میباشد یعنی چی یه ماهه خبر ندارن چن نفرو کشتن یا روشون نمیشه بگن؟ روحانی mah_sadeghi P_Salahshouri ای گوز هنوز زلزله زدها خانه ندارن.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سروش فرهادیان، روزنامه‌نگار به یک سال زندان محکوم شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »