استقبال سازمان ملل از پیشنهاد حوثی‌ها برای توقف حمله به عربستان سعودی | DW | 22.09.2019

31/06/1398 08:45 ق.ظ

سازمان ملل از پیشنهاد شورشیان حوثی در یمن برای توقف حملات به عربستان سعودی استقبال کرد. فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن گفت که ابتکار حوثی‌ها می‌تواند 'پیام مهم و قوی' برای پایان دادن به جنگ پنج ساله یمن باشد.

سازمان ملل از پیشنهاد شورشیان حوثی در یمن برای توقف حملات به عربستان سعودی استقبال کرد. فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن گفت که ابتکار حوثی‌ها می‌تواند 'پیام مهم و قوی' برای پایان دادن به جنگ پنج ساله یمن باشد. سازمان ملل از پیشنهاد شورشیان حوثی در یمن برای توقف حملات به عربستان سعودی استقبال کرد. فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن گفت که ابتکار حوثی‌ها می‌تواند"پیام مهم و قوی" برای پایان دادن به جنگ پنج ساله یمن باشد.

مارتین گریفیتس، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن شورشیان حوثی یمن که از طرف جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌شوند روز شنبه ۳۰ شهریور (۲۱ سپتامبر) اعلام کردند که حملات موشکی و پهپادی خود به عربستان سعودی را متوقف می‌کنند، به شرط آن که عربستان نیز حملات خود را متوقف کند.

مارتین گریفیتس، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن از پیشنهاد آتش بس حوثیها استقبال کرد. او تأکید کرد که برای کاهش خشونت در یمن باید از فرصت‌ها استفاده کرد تا بتوان گام‌های ضروری بعدی را برداشت. به گفته نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن پیشنهاد شورشیان حوثی‌ می‌تواند نخستین گام مهم برای پایان دادن به جنگ پنج ساله یمن باشد. headtopics.com

پیشنهاد آتش‌بس حوثی‌ها یک روز بعد از آنکه ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی حملات شدیدی علیه مواضع حوثی‌ها انجام داد مطرح شده است. مهدی مشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن وابسته به حوثی‌ها در تلویزیون محلی اعلام کرد: «از همه طرف‌های متخاصم درگیر جنگ یمن می‌خواهیم به طور جدی وارد مذاکرات شوند تا به آشتی و صلح ملی همه‌جانبه بینجامد».

ادامه مطلب:
dw_persian »

ظریف برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل راهی نیویورک شد | DW | 20.09.2019محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک شد. ویزای او و حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران عصر دیروز صادر شده است. ظریف رفت که مظلومیت مردم فلسطین، عراق، سوریه، یمن و از خوب بودن جمهوری اسلامی قلعه حیوانات به سرکردگی سد علی آغا و تمامی عمله هایه نظام تروریستی دفاع کنه و خزعبلات پراکنی کنه. آخ جون بازم میرم آمریکا مگه این دیوث تحریم نبود پس آمریکا فقط زر زیادی می‌زند و گوه زیادی میخوره

سازمان ملل: ۱۲ میلیون یمنی کمک غذایی دریافت کردنددسترسی به غذا در کشور جنگ‌زده یمن تبدیل به ابزاری سیاسی شده است. هم نیروهای حوثی و هم نیروهای ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی در طول این جنگ چهار ساله دسترسی جمعیت غیرنظامی به غذا و کمک‌های انسان‌دوستانه را بارها مسدود کرده‌اند.

استقبال سازمان ملل از پیشنهاد آتش‌بس حوثی‌هاحوثی‌های یمن پیشنهاد کرده‌اند که تمامی حملات خود علیه عربستان را متوقف کنند اگر عربستان هم حملات خود و ائتلافی که رهبری می‌کند را متوقف کند. فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن از این پیشنهاد استقبال کرده و آن را گام نخستی برای پایان جنگ ۵ ساله در یمن دانسته است. با اتفاقی که افتاد حداقل 5 سال دیگه جنگ تو جریانه..از چند روز پیش حمله های عربستان به یمن خیلی شدیدتر شده سازمان ملل که عملا هیچ قدرت پیشگیرانه ی باصلابتی درسطح جهانی برای حمایت ازحقوق بشر و جلوگیری ازافراطی گرایان جنگ طلب ندارد,به چه منظور اینهمه بودجه سالیانه از کشورها دریافت می کند سازمان ملل گه خورد با بی بی سی...درست مثل اینه که یه قاتل بره پیش پلیس یگه من دیگه آدم نمیکشم پلبس هم بگه چه خوب استقبال میکنیم حالا برو راحت زندگی کن

نطق امسال روحانی در سازمان ملل بسیار مهم است/ هیأت ایرانی در دیدارهای خود مسئله کارشکنی آمریکایی‌ها در صدور ویزا را بیان کند/ ایالات متحده جرأت حمله به منطقه را نداردنقوی حسینی در گفت وگو با ایلنا: نطق امسال روحانی در سازمان ملل بسیار مهم است/ هیأت ایرانی در دیدارهای خود مسئله کارشکنی آمریکایی‌ها در صدور ویزا را بیان کند/ ایالات متحده جرأت حمله به منطقه را ندارد

ابتکار عمل ژاپن و فرانسه در نیویورک/ ماکرون به دیدار دوجانبه با ترامپ در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل امید بسته استجمهوری اسلامی ایران پس از یکسال از خروج یکجانبه آمریکا از برجام و عدم اجرای تعهدات طرف‌های اروپایی در نامه‌ای به طرف‌های باقیمانده در این توافق اعلام کرد که از تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری در برنامه‌ای گام به گام تعهدات خود را در چهارچوب این توافق کاهش می‌دهد؛ همین اعلام نیز به شکل‌گیری تلاش‌هایی برای احتمال حفظ این توافق هسته‌ای انجامید.

استقبال سازمان ملل از پیشنهاد آتش‌بس حوثی‌هاحوثی‌های یمن پیشنهاد کرده‌اند که تمامی حملات خود علیه عربستان را متوقف کنند اگر عربستان هم حملات خود و ائتلافی که رهبری می‌کند را متوقف کند. فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن از این پیشنهاد استقبال کرده و آن را گام نخستی برای پایان جنگ ۵ ساله در یمن دانسته است. با اتفاقی که افتاد حداقل 5 سال دیگه جنگ تو جریانه..از چند روز پیش حمله های عربستان به یمن خیلی شدیدتر شده سازمان ملل که عملا هیچ قدرت پیشگیرانه ی باصلابتی درسطح جهانی برای حمایت ازحقوق بشر و جلوگیری ازافراطی گرایان جنگ طلب ندارد,به چه منظور اینهمه بودجه سالیانه از کشورها دریافت می کند سازمان ملل گه خورد با بی بی سی...درست مثل اینه که یه قاتل بره پیش پلیس یگه من دیگه آدم نمیکشم پلبس هم بگه چه خوب استقبال میکنیم حالا برو راحت زندگی کن

استقبال سازمان ملل از پیشنهاد حوثی‌ها برای توقف حمله به عربستان سعودی

سازمان ملل از پیشنهاد شورشیان حوثی در یمن برای توقف حملات به عربستان سعودی استقبال کرد. فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن گفت که ابتکار حوثی‌ها می‌تواند"پیام مهم و قوی" برای پایان دادن به جنگ پنج ساله یمن باشد.

مارتین گریفیتس، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن

شورشیان حوثی یمن که از طرف جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌شوند روز شنبه ۳۰ شهریور (۲۱ سپتامبر) اعلام کردند که حملات موشکی و پهپادی خود به عربستان سعودی را متوقف می‌کنند، به شرط آن که عربستان نیز حملات خود را متوقف کند.

مارتین گریفیتس، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن از پیشنهاد آتش بس حوثیها استقبال کرد. او تأکید کرد که برای کاهش خشونت در یمن باید از فرصت‌ها استفاده کرد تا بتوان گام‌های ضروری بعدی را برداشت.

به گفته نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن پیشنهاد شورشیان حوثی‌ می‌تواند نخستین گام مهم برای پایان دادن به جنگ پنج ساله یمن باشد.

پیشنهاد آتش‌بس حوثی‌ها یک روز بعد از آنکه ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی حملات شدیدی علیه مواضع حوثی‌ها انجام داد مطرح شده است.

مهدی مشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن وابسته به حوثی‌ها در تلویزیون محلی اعلام کرد: «از همه طرف‌های متخاصم درگیر جنگ یمن می‌خواهیم به طور جدی وارد مذاکرات شوند تا به آشتی و صلح ملی همه‌جانبه بینجامد».

او همچنین اظهار امیدواری کرد که پیشنهاد حوثی‌ها از طرف عربستان نیز مورد قبول واقع شود.عربستان سعودی با خویشتنداری نسبت به اعلام آتش‌بس شورشیان حوثی واکنش نشان داد. عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجی عربستان سعودی، روز شنبه ۳۰ شهریور (۲۱ سپتامبر) گفت كه عربستان"براساس اقدامات طرف مقابل و نه براساس گفته‌های آنان" قضاوت می‌كند.

وزیر مشاور در امور خارجی عربستان سعودی تاکید کرد که باید منتظر تحقیقات پیرامون حملات پهپادی و موشکی به تاسیسات نفتی این کشور بود.

به گفته الجبیر اگر نتیجه تحقیقات تیم سعودی مشخص کند که حمله به تاسیسات نفتی آرامکو از سمت شمال انجام شده است، در این صورت ایران مسئول شناخته خواهد شد.

جمهوری اسلامی ایران دخالت خود در حملات پهپادی و موشکی به تاسیسات آرامکو را تکذیب کرده است. مقام‌های ایرانی از جمله حسن روحانی، رئیش جمهور ایران گفته‌اند که حملات حوثی‌های یمن به عربستان"حق مشروع" آنان است.ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی شب جمعه ۲۹ شهریور (۲۰ سپتامبر) به مواضع حوثی‌ها حمله کرد. نیروهای ائتلاف در حمله به چند نقطه در بندر حدیده مراکز تولید مین‌های دریایی و قایق‌های کنترل از راه دور حوثی‌ها را تخریب کردند. یک قایق متعلق به حوثی‌ها در دریای سرخ نیز منهدم شده است.

در تازه‌ترین تحولات منطقه آمریکا تصمیم گرفته است برای دفاع از زیرساخت‌های استراتژیک عربستان نیروی نظامی به خلیج فارس اعزام کند.

جنگ داخلی یمن حدود پنج سال است ادامه دارد و باعث کشته و آواره شدن هزاران نفر شده است. بر اساس آمار سازمان ملل متحد بیش از ۱۰ هزار نفر در جنگ داخلی یمن کشته و سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر نیز آواره شده‌اند.

جنگ زمانی آغاز شد که شیعیان شورشی یمن که ساکن شمال این کشور هستند، سال ۲۰۱۴ صنعا، پایتخت یمن را تحت کنترل خود درآوردند. در مقابل ائتلافی از کشورهای مسلمان و غربی به رهبری عربستان سعودی در پی نابودی حوثی‌ها و بازگرداندن دولت سرنگون شده یمن ایجاد شد.عربستان حوثی‌ها را دست دراز ایران در یمن می‌داند و همراه کشورهای غربی و سازمان ملل متحد ایران را به حمایت نظامی از آنها متهم می‌کند. حوثی‌ها موشک‌های دوربرد در اختیار دارند و تا کنون بارها به اهدافی در خاک عربستان حمله کردند.