استقلال فضایی و دیجیتالی اروپا در گفتگو با کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا

08/11/1400 09:36:00 ب.ظ

تیئری بروتون: «ما با نیازهای در حال ظهوری مواجه ایم. اما دسترسی به فضا و استقلال دسترسی به فضا برای ما کاملا ضروری است و استراتژی ما ادامه توسعه در این حوزه است» #Globalconversation

تیئری بروتون: «ما با نیازهای در حال ظهوری مواجه ایم. اما دسترسی به فضا و استقلال دسترسی به فضا برای ما کاملا ضروری است و استراتژی ما ادامه توسعه در این حوزه است» #Globalconversation قوی تر کردن، رقابتی تر و ژئوپلیتیک‌ تر کردن اتحادیه اروپا، مسیری است که سیاستمداران اروپایی ترسیم کرده‌اند. این جهت‌گیری باید از مسیر تقویت حاکمیت صنعتی،‌ اقتصادی، دیجیتالی یا حتی فضایی صورت گیرد.

پرسش هایمان را درباره این موضوعات با «تیئری بروتون»، کمیسر اروپایی مسئول بازار داخلی در میان گذاشته‌ایم.

یورونیوز: به مناسبت کنفرانس فضایی اروپا با شما دیدار می کنیم. این حوزه از نظر بازار، توسعه فن‌آوری و دفاعی برای اروپا چه معنایی دارد؟ بروتون: «یادآوری کنم که اروپا یک قدرت فضایی بسیار بزرگ است. ما در میان بهترین‌های جهان در این حوزه هستیم چه در زمینه پرتابگرها و چه در زمینه ماهواره و همچنین با استارت‌آپ های بسیار زیاد. اما در پشت حوزه فضایی، حوزه ای است که بطور فزاینده مورد مناقشه قرار می گیرد، یعنی حوزه استراتژیک. این حوزه است که باید از جمله از سوی ما اروپایی ها مورد محافظت قرار گیرد. بعلاوه، اخیرا شاهد اتفاقاتی بودیم که در جریان پرتاپ ماهواره رخ داد که در همه جا زباله‌هایی به جا گذشت و این می تواند ماهواره های ما بویژه آنهایی که برای زندگی روزمره ما مفید هستند را به خطر بیاندازند مانند گالیله و کوپرنیک. گالیله واقعا چیزی است که به ما امکان می دهد موقعیت یابی ماهواره‌ای داشته باشیم. ما کارآمدترین ماهواره ها را داریم.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین نداردچیژوف: «امنیت ملی روسیه در خطر است... زمانی ناتو وعده داده بود که به شرق گسترش نیابد. به قول وزیر خارجه وقت امریکا، «نه حتی یک اینج» به سمت شرق.از آن زمان ما با پنج موج گسترش ناتو به سمت شرق مواجه بوده ایم» Globalconversation کافر ها عاقل تر از اونی هستند که خون همدیگه را بریزند این ما مسلمانان هستیم که به خون همديگه تشنه ایم اگر امریکا و ناتو در حمله روسیه به اکران واکنش نشان نداده و گردن پوتین رو درصورت حمله نشکنند!؟درحقیقت چراغ سبز اتحاد جماهیر شوروی را به روسها داده اند.

افزایش تقاضای پناهندگی در اروپا؛ افغان‌ها و سوری‌ها در صدر قرار دارندآژانس پناهندگی اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد که درخواست‌های پناهندگی به ۲۷ کشور عضو این اتحادیه به همراه سوئیس و نروژ، در ماه نوامبر ۲۰۲۱ میلادی دو برابر شده و به رکورد ماه سپتامبر که بالاترین رقم از سال ۲۰۱۶ میلادی بود، بسیار نزدیک شده است.

نماینده پارلمان بریتانیا: لندن در برابر گردش پول‌های کثیف روسیه در بی‌ثباتی اروپا مسئول استپایتخت بریتانیا از سوی منتقدان «لندن‌گراد» خوانده می‌شود. رهبران بریتانیا به نادیده گرفتن گردش پول‌های کثیف مسکو متهم می‌شوند.

نماینده مجلس: با چراغ سبز غربی‌ها، چین جای اینستکس اروپا را گرفت | DW | 28.01.2022یک نماینده مجلس از آزادسازی پول بلوکه شده ایران با چراغ سبز غربی‌ها و جایگزینی اینتستکس با کانال چین خبر داد. همزمان یک مقام ارشد کاخ سفید ضمن خوشبینی نسبت به احیای برجام از تدارک برای شکست احتمالی مذاکرات می‌گوید. بدبخت مردم ايران

آینده تامین انرژی در اروپا و هزینه واقعی نیروگاه‌های اتمی | DW | 28.01.2022با تصمیم اتحادیه اروپا برای طبقه‌بندی انرژی هسته‌ای به عنوان انرژی سبز بحث درباره هزینه نیروگاه‌های اتمی بالا گرفته است. تولید انرژی هسته‌ای در قیاس با انرژی تجدیدپذیر از منابعی مانند باد و خورشید چه هزینه‌هایی دارد؟

پاسخ کتبی آمریکا و ناتو به روسیه در ارتباط با بحران اوکراین | DW | 26.01.2022جان سالیوان، سفیر آمریکا در مسکو، پاسخ کتبی این کشور درباره بحران اوکراین را رسما به وزارت امور خارجه روسیه تحویل داد. از سوی دیگر، ناتو نیز در اقدامی مشابه نامه‌ کتبی خود را به مقامات دولت روسیه تحویل داده است.