استعفای وزیر فدرال آلمان به خاطر خطای یک سال پیش | DW | 11.04.2022

23/01/1401 07:45:00 ق.ظ

وزیر خانواده آلمان به دلیل ارزیابی اشتباه یک سال پیش خود مجبور به استعفا شد. آنه اشپیگل از حزب سبزها تابستان گذشته عضو کابینه دولت ایالتی راینلندفالتس بود و کوتاه پس از وقوع سیل فاجعه‌بار به سفر استراحتی رفته بود.

وزیر خانواده آلمان به دلیل ارزیابی اشتباه یک سال پیش خود مجبور به استعفا شد. آنه اشپیگل از حزب سبزها تابستان گذشته عضو کابینه دولت ایالتی راینلندفالتس بود و کوتاه پس از وقوع سیل فاجعه‌بار به سفر استراحتی رفته بود. در تابستان ۲۰۲۱ در منطقه آرتال در ایالت راینلندفالتس، واقع در غرب آلمان سیلی فاجعه‌بار جاری شد که در اثر آن ۱۳۴ نفر جان خود را از دست دادند و خسارت‌های زیادی به ساکنان این منطقه وارد شد.

ده روز پس از جاری شدن این سیل، خانم آنه اشپیگل که آن زمان وزارت محیط زیست کابینه ایالتی را در اختیار داشت به همراه خانواده خود راهی سفر استراحتی در فرانسه شده بود. روزنامه"بیلد ام زونتاگ" از این سفر پرده برداشت و در پی آن سیاستمداران و رسانه‌های محافظه‌کار خواستار استعفای آنه اشپیگل از کابینه فدرال شدند. او از دسامبر ۲۰۲۱ وزیر خانواده دولت فدرال بود.

به کانال تلگرام دویچه وله فارسی بپیوندید این سیاستمدار جناح چپ سبزها نخست اعلام کرده بود که به دلیل سکته قلبی همسرش و فشار پاندمی کرونا بر فرزندانش مجبور به این سفر شده است. اما منتقدان می‌گویند، حوزه سیاست مسئله شخصی نمی‌شناسد و مسائل شخصی توجیه‌کننده ارزیابی اشتباه از یک وضعیت بحرانی اجتماعی نمی‌تواند باشد.

خانم اشپیگل بعدازظهر دوشنبه ۲۲ فروردین (۱۱ آوریل) تسلیم افکار عمومی و رسانه‌ها شد و پس از اعتراف به اشتباه خود و عذرخواهی، پست وزارت را ترک کرد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

شپیگل درسته نه اشپیگل 🙆🏻

تصاویری از تظاهرات روس زبان‌ها در آلمان؛ اعتراض به «تبعیض» پس از تهاجم روسیه به اوکراینتصاویری از تظاهرات روس زبان‌ها در آلمان؛ اعتراض به «تبعیض» پس از تهاجم روسیه به اوکراین ویدئو را ببینید🔽 روس ها در شرایط يهودی ها در اروپای دهه ۳۰ و ۴۰

روسیه برای نخستین بار از سال ۱۹۱۷ در آستانه ناتوانی از بازپرداخت بدهی‌ها قرار گرفتدولت روسیه تنها یک ماه فرصت دارد که اولین سررسید بدهی خارجی خود را با تبدیل روبل به دلار پرداخت کرده و از ناتوانی در بازپرداخت بدهی‌ها (نکول) جلوگیری کند.

گزارش میدانی از آخرین تحولات شهر الخلیل پس از شهادت دختر فلسطینی- فیلم گزارش تسنیم | Tasnim🎥 آخرین تحولات الخلیل پس از شهادت دختر فلسطینی خبرنگار تسنیم آخرین تحولات شهر الخلیل پس از شهادت دختر فلسطینی را گزارش می‌دهد اسرائیل_سقطت

اردوغان انتخاب نخست وزیر جدید پاکستان را به وی تبریک گفترئیس جمهور ترکیه طی تماس تلفنی انتخاب شدن شهباز شریف به نخست وزیری پاکستان را به وی تبریک گفت. - خبرگزاری آناتولی

دادستانی اوکراین از کشف بیش از «۱۲۰۰ جسد» در اطراف کی‌یف در روز یکشنبه خبر دادمناطقی که اجساد در آن‌ها کشف شده است، تا هفته پیش در کنترل قوای نظامی روسیه بود اما با خروج آن‌ها، فرصت برای تحقیقات در مورد تعداد قربانیان فراهم شد. این عکس چیه ؟ مسیحیان مگه مرده را کفن میکنن؟

افزایش دمای تهران از فردا/ خیزش گرد و خاک از سه‌شنبهخیزش گرد و خاک از سه‌شنبه در تهران وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که در بعضی ساعات و از بعدازظهر سه شنبه تا چهارشنبه همراه با وزش باد شدید و گردوخاک است.