استعفای اعضای حزب عمران خان از مجلس پاکستان

22/01/1401 04:15:00 ب.ظ

استعفای اعضای حزب عمران خان از مجلس پاکستان اعضای حزب عمران خان پیش از رای گیری به منظور انتخاب نخست وزیر جدید پاکستان، به طور دسته جمعی از نمایندگی مجلس استعفا کردند.

اعضای حزب عمران خان به طور دسته جمعی از نمایندگی مجلس پاکستان استعفا کردند. - خبرگزاری آناتولی 11.04.

2022 اسلام آباد/خبرگزاری آناتولی اعضای حزب عمران خان پیش از رای گیری به منظور انتخاب نخست وزیر جدید پاکستان، به طور دسته جمعی از نمایندگی مجلس استعفا کردند. شاه محمود قریشی از اعضای حزب جنبش عدالت و وزیر امور خارجه دولت عمران خان طی نشست امروز مجلس از استعفای دسته جمعی نمایندگان این حزب از مجلس خبر داد.

قریشی در سخنرانی خود در نشست مجلس اعلام کرد که حزب جنبش عدالت در رای گیری به منظور انتخاب نخست وزیر جدید شرکت نخواهد کرد. نمایندگان عضو جنبش عدالت نیز پس از سخنرانی شاه محمود قریشی مجلس را ترک کردند. با استعفای شاه محمود قریشی که پیشتر نامزد پست نخست وزیری شده بود، شهباز شریف از حزب مسلم لیگ شاخه نواز، تنها نامزد برای تصاحب پست نخست وزیری در نشست امروز مجلس به شمار می‌رود.

گفتنی است روز شنبه در پی رای عدم اعتماد مجلس پاکستان به عمران خان، نخست‌وزیر این کشور، دولت وی سقوط کرد. عمران خان با 174 رای مخالف، برکنار شده است. مجلس پاکستان 342 نماینده دارد و برای عزل عمران خان، حد نصاب 172 رای لازم بود. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

پارلمان پاکستان پس از هفته‌ها کشمکش عمران خان را از نخست وزیری برکنار کردپارلمان پاکستان پس از هفته‌ها تنش سیاسی در این کشور بامداد یکشنبه ۲۱ فروردین با رای عدم اعتماد به عمران خان، نخست وزیر پاکستان، او را برکنار کرد. امريكا باز بازي جديدي رو ميخواد شروع كنه لطفا عضو کانال تلگرامی لبخند شیک و پیک شوید ❤ labkhande_shikopik خرج کردن واسه چهارزن دیگه فاتحه حالاباید به زوریکیشون نگه داره

ده‌ها هزار نفر از حامیان عمران خان به خیابان‌های پاکستان آمدندده‌ها هزار نفر از طرفداران عمران خان در شهرهای مختلف پاکستان روز یکشنبه با پرچم‌های حزب او به خیابان‌ها آمدند که اکثریت آنها را جوانان تشکیل می‌داد.

پارلمان پاکستان به عمران خان رای عدم اعتماد داده و او را از قدرت برکنار کردپارلمان پاکستان با 174 رای موافق، به عمران خان، نخست‌وزیر این کشور رای عدم‌ اعتماد داده و او را از قدرت برکنار کرد.به گزارش خبرنگار «العربیه»، جلسه پارلمان کص ننه آخوندوستیش زیادی جو گیر شده بود و جفتک مینداخت

دادستانی اوکراین از کشف بیش از «۱۲۰۰ جسد» در اطراف کی‌یف در روز یکشنبه خبر دادمناطقی که اجساد در آن‌ها کشف شده است، تا هفته پیش در کنترل قوای نظامی روسیه بود اما با خروج آن‌ها، فرصت برای تحقیقات در مورد تعداد قربانیان فراهم شد. این عکس چیه ؟ مسیحیان مگه مرده را کفن میکنن؟

روسیه برای نخستین بار از سال ۱۹۱۷ در آستانه ناتوانی از بازپرداخت بدهی‌ها قرار گرفتدولت روسیه تنها یک ماه فرصت دارد که اولین سررسید بدهی خارجی خود را با تبدیل روبل به دلار پرداخت کرده و از ناتوانی در بازپرداخت بدهی‌ها (نکول) جلوگیری کند.

افزایش دمای تهران از فردا/ خیزش گرد و خاک از سه‌شنبهخیزش گرد و خاک از سه‌شنبه در تهران وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که در بعضی ساعات و از بعدازظهر سه شنبه تا چهارشنبه همراه با وزش باد شدید و گردوخاک است.