استعفای وزیر امور خارجه افغانستان

01/08/1398 04:47 ب.ظ

وزیر امور خارجه افغانستان امروز از سمت خود کناره‌گیری کرد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه افغانستان امروز از سمت خود کناره‌گیری کرد.

وزیر امور خارجه افغانستان امروز از سمت خود کناره‌گیری کرد.صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان امروز در فیس‌بوک خود اعلام کرد:"خداوند بزرگ را سپاسگزارم كه توفیق عنایت فرمود تا حدود پنج سال به عنوان وزیر امورخارجه افغانستان در خدمت مردم و کشورم باشم.«در این مدت، فضای کاری در دولت وحدت ملی، از آغاز تا امروز مطلوب نبود. با ایجاد شبه‌ساختارهای موازی و به حاشیه راندن نهادهای اساسی دولت، ادامه کار را در دولت به صلاح ندانستم».

گفتنی است صلاح‌الدین ربانی، رئیس حزب جمعیت و یکی از نزدیکترین متحدان عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان به شمار می‌رود.

ادامه مطلب:
aa_persian »

صلاح‌الدین ربانی، وزیر امور خارجه افغانستان استعفا کردصلاح‌الدین_ربانی، وزیر امور خارجه افغانستان استعفا کرد

رایزنی وزیر امور خارجه آمریکا با همتای ژاپنی‌اش در خصوص ایرانرایزنی وزیر امور خارجه آمریکا با همتای ژاپنی‌اش در خصوص ایران وزیر امور خارجه آمریکا: گفت‌وگوی خوبی با وزیر امور خارجه ژاپن در خصوص ایران داشتم، ژاپن متحد قدرتمند و بادوام ماست و ما بر سر مسائل منطقه‌ای و جهانی همکاری نزدیکی خواهیم داشت

وزیران امور خارجه ترکیه و آمریکا تلفنی گفت‌وگو کردندوزیران امور خارجه ترکیه و آمریکا تلفنی گفت‌وگو کردند

اتهام تازه علیه اکسون موبیل؛ پای وزیر خارجه سابق ترامپ در میان استشرکت نفتی اکسون موبیل از سوی دادستان کل نیویورک به گمراه کردن سرمایه گذارانش از طریق پنهان کردن تاثیر واقعی پروژه‌های این شرکت در تشدید آلودگی‌های زیست محیطی متهم شد.

تهدید ترامپ و سفر وزیر دفاع آمریکا به عربستانوزیر دفاع آمریکا در دیدار با ملک سلمان، پادشاه عربستان به این متحدش در منطقه خاورمیانه اطمینان داد که آمریکا به تلاش‌های عربستان سعودی برای دفاع از خودش پایبند است. آمریکا در جایگاهی نیست که ایران را تهدید نظامی کند، فقط میتواند از ایران بابت هدف قرار دادن هواپیماهایش تشکر کند همانطور که جهان دید ترامپ تشکر کرد. وقتی آمریکا در مقابل ایران چنین است عربستان که اصلا داخل آدمها نیست. البته آمریکا و عربستان در تهدیداتی که نسبت به ایران دارند کاملا حواسشان هست که حرفهایشان جفنگ به نظر برسد زیرا میدانند اگر حرفهایشان به نظر ایران جدی بیاید دقیقا فردای آن سخنان گردانی از تیپ ۶۵ نوهد کل عربستان را تسخیر خواهد کرد و سند کام را به قعر خلیج فارسمان خواهد فرستاد.

کارگران آذرآب؛ پذیرایی با آب میوه مقابل آقای وزیر، استقبال با باتوم در خیابان