استعفای دوم ظریف؟

07/05/1398 12:28:00 ب.ظ

روزنامه_خوانی دوشنبه ۷ مرداد آفتاب: استعفای دوم ظریف؟ اعتماد: سیاست ارزی اشتباه دولت کیهان: ماجرای نفتکش‌ها، فصل جدیدی در منطقه همدلی: شکست تلویزیون بیشتر بخوانید

روزنامه دولتی ایران خبرِ نامه‌ای را که رییس‌جمهوری به رهبری فرستاده با آب‌و‌تاب نوشته است و نعمت...

روزنامه دولتی ایران خبرِ نامه‌ای را که رییس‌جمهوری به رهبری فرستاده با آب‌و‌تاب نوشته است و نعمت احمدی، حقوقدان، نیز در روزنامه آرمان ملی، این خواسته مجلس را غیر‌قانونی دانسته و نوشته است آیین‌نامه داخلی مجلس به این دلیل که لازم نیست به نظر شورای نگهبان برسد با قانون اساسی وفق داده نمی‌شود اما مجلس نمی‌تواند در آیین‌نامه داخلی، خلاف قانون اساسی رفتار و اصل کلی تفکیک قوا را مخدوش کند.

خبر دیگری که در روزنامه‌های امروز سر‌و‌صدا کرده مواخذه چهار وزیر اقتصادی از سوی رییس‌جمهوری است. ماجرا از این قرار است که دولت دلار ۴۲۰۰ تومانی را به برخی شرکت‌ها و افراد پرداخت تا کالاهای اساسی را وارد کشور کنند و این‌طور که رییس بانک مرکزی خبر داده، کالایی وارد نشده است و از دلار دولتی هم خبری نیست.

تا یادمان نرفته است بگوییم که امروز مسعود کیمیایی، خالق فیلم قیصر، ۷۸ ساله شد و به همین مناسبت، روزنامه همدلی گفت‌و‌گویی کرده با جواد طوسی، منتقد قدیمی، و از او شنیده است که فیلم‌های کیمیایی سر تعظیم فرود نمی‌آورند. headtopics.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

رفیق‌کلاغ و سیزیف | سید‌شهاب‌الدین طباطبایی

پیرکلاغ دو دنیا دیده‌ای که 12 سال از رفاقت‌مان با هم می‌گذرد و سنی به قدمت دوران حضور آدم و حوا در زمین دارد، مطابق رسم هر سال، ظهر آخرین روز اسفند به دیدنم آمد. او همان کلاغی است که به قابیل یاد داد چطور برادرش هابیل را زیر خاک چال کند، او اخیرا مأمور پرونده‌های مردگان معروف در آن دنیا شده است. روزهای آخر اسفند، اگر همه سال هم تلخ و غصه‌دار و خاکستری و عجیب بگذرد، رنگ‌و‌رو و بوی دیگری دارد. روزهای پایان اسفند اغلب رگه‌هایی از امید و تلاش دارد؛ حتی در روز آخر سالی که تقریبا اکثر روزهایش بد گذشته باشد هم می‌توان چیزی برای امیدوار‌بودن پیدا کرد. لابه‌لای حرف‌های معمولی‌مان درباره اتفاقات غیرطبیعی این چند وقت، او روایت عجیبی از سرنوشت یکی از سرشناس‌ترین و بدنام‌ترین محکومان تاریخ برایم گفت. خبرهایی از برزخ جدید سیزیف داشت. می‌گفت مدتی است سیزیف به‌طور موقت به محل جدیدی برای گذراندن دوران برزخ و مجازات معروفش منتقل شده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

Iranwire

موسوی: ظریف درباره 'گاندو' به رهبری نامه نوشت/ عراقچی طرح ایران را به مکرون ارائه کردسخنگوی وزارت خارجه: با روال کنونی ایران گام سوم را در کاهش تعهدات برجامی برخواهد داشت موسوی: اگر همین روال کنونی از سویی اروپایی‌ها ادامه داشته باشد ایران قطعا گام سوم خود را در راستای کاهش تعهدات برجامی‌اش محکم‌تر از گام اول و دوم برخواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران: «ظریف از سریال گاندو به رهبر شکایت کرده است»🔷سخنگوی وزارت امور خارجه ایران: ظریف از سریال گاندو به رهبر شکایت کرده است 💢«وزیر خارجه نامه‌ای به ایشان نوشتند و گفتند در این سریال از وزارت خارجه و شخص وزیر چهره‌ای منفعل، بی عمل و بی اراده به تصویر کشیده شده است.» ◀️بیشتر بخوانید: هست دیگه شاید شکایت وزیر توهم تهیه کننده این فیلم رو از بین ببره که فکر میکنه شاهکار کرده. از ظریف چه تصویری باید ارائه شود؟ 1. فرمانبردار و سر سپرده ولایت فقیه 2. مجیز گوی ولایت فقیه 3.دروغگو 4.توطئه گر 5.توجیه گر 6.دلال های کارهای تروریستی 7. رابط تروریست ها با ولایت فقیه 8.عامل انتقال پول و ثروت ایران به بانک های خارجی به نام ایادی ولایت 9.عامل انتقال موادمخدر 10.

سخنگوی وزارت خارجه نامه ظریف به رهبری در مورد سریال گاندو را تایید کردسخنگوی وزارت خارجه: اروپایی‌ها در حرف زدن کم نمی‌آورند و تکالیفی را می‌پذیرند. این دفعه حرف‌های جدی‌تری زدند ولی نمی‌شد روی حرف‌ها حساب کنیم و منتظر اقدامات عملی آنها هستیم.

موسوی: ظریف درباره 'گاندو' به رهبری نامه نوشت/ عراقچی طرح ایران را به مکرون ارائه کردسخنگوی وزارت خارجه: با روال کنونی ایران گام سوم را در کاهش تعهدات برجامی برخواهد داشت موسوی: اگر همین روال کنونی از سویی اروپایی‌ها ادامه داشته باشد ایران قطعا گام سوم خود را در راستای کاهش تعهدات برجامی‌اش محکم‌تر از گام اول و دوم برخواهد داشت.

ارسال نامه ظریف به رهبری درباره سریال گاندو/ نشست کمیسیون مشترک برجام رو به جلو بود اما توافق خاصی صورت نگرفت/ تایید نمی‌کنم که بن علوی برای میانجی‌گری به ایران آمده بودسخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: نشست روز گذشته کمیسیون مشترک برجام رو به جلو بود اما توافق خاصی صورت نگرفت. درمورد اینستکس هم صحبت شد که تحول خاصی برای جمهوری اسلامی نیست. کمیسیون مشترک در سطح وزرا نیز از مباحث مطرح شده دیروز بود.