استرازينيكا: واکسن ما برای مقابله با ویروس آفریقای جنوبی نیاز به اصلاح دارد

20/11/1399 09:46 ق.ظ

استرازينيكا: واکسن ما برای مقابله با ویروس آفریقای جنوبی نیاز به اصلاح دارد العربية

كارشناس و محقق ارشد شرکت تولیدکنندگان واکسن «Oxford AstraZeneca» در تازه ترین اظهارات خود گفته است مقامات بهداشتی بریتانیا تلاش می‌کنند تا جلوی شیوع گونه آفریقای جنوبی این ویروس را مهار کنند. این سویه جدید ویروس کرونا کهع برای اولین بار در آفریقای جنوبی کشف شد، باعث نگرانی جامعه پزشکی و بهداشتی بریتانیا شده است .

محققان بریتانیایی از این نگرانند که این سویه در برابر واکسن‌های موجود مقاومت کرده و سرعت شیوع آن از دیگر سویه‌های این ویروش بیشتر است.

طبق گفته محققان و منابع بهداشتی بریتانیا تاکنون بیش از 100 مورد از گونه آفریقای جنوبی ویروس کرونا در بریتانیا کشف شده است . سارا گیلبرت ، محقق اصلی تیم ویروس شناسی در دانشگاه آکسفورد روز یکشنبه در مصاحبه‌ای با «بی بی سی» گفت: «در حال حاضر کار برای تولید نسخه اصلاح شده واکسن برای مقابله با افزایش مبتلایان با سویه آفریقای جنوبی در حال انجام است».

او گفت به احتمال زیاد تا پاییز سال جاری بتوانیم نوع تعدیل شده واکسن کرونا برای مقابله با سویه آفریقای جنوبی این ویروس تولید و از آن استفاده کنیم. اظهارات گیلبرت پس از آن ایراد شد که دانشگاه کسفورد طی یک پژوهشی گفته بود، داده‎های اولیه تحقیق نشان می دهد که واکسن «AstraZeneca» فقط «حداقل محافظت» در برابر علائم خفیف ناشی از ویروس آفریقای جنوبی را فراهم می کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

کاشف واکسن کرونا: هدف بعدی عرضه واکسن برای سرطان استاوزلم توره‌چی و همکارانش در جریان تولید واکسن بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» از فناوری موسوم به «پیام رسانی آر ان ای» استفاده کردند. این فناوری سیستم ایمنی بدن را وادار به تولید پروتئین‌هایی برای مقابله با یک ویروس خاص می‌کند. این دانشمندان ،پیامبران عصر جدید هستند، درود بر این خانم دانشمند و همسرش که کره زمین رابا واکسن فایزر نجات داد... باریکلا Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

درخواست ایران از WHO برای دریافت سهمیه واکسن کووکس/ ورود واکسن چینی پس از اخذ تاییدیهوزیر بهداشت: در بحران کرونا، هیچ بیماری در ایران پشت در بیمارستان نماند، در عین حال بیش از ۲۰۰ هزار تبعه افغانستان را که حتی برخی کارت اقامت نداشتند را رایگان درمان کردیم، خوشبختانه هیچ مرکز تولید و هیچ کارخانه‌ای در روزهای اپیدمی تعطیل نشد من ایرانی رفتم بدون دفترچه بیمه اورژانس کرونا پیش دکتر یه عکس از ریه ام گرفتن 300 هزار تومان پیدا شدم، اول هم پول را میگیرند و بعد رسیدگی میکنند چجوری افغانستانیها را رایگان درمان کردید؟ آخه حرامزادها چرا شرم نمی کنید انقدر دروغ میگید؟ من ایرانی رفتم (بدون دفترچه بیمه) اورژانس کرونا پیش دکتر یه عکس از ریه ام گرفتن 300 هزار تومان پیاده شدم، اول هم پول را میگیرند و بعد رسیدگی میکنند. با دفترچه هم 80 تومان باید بدید چجوری افغانستانیها را رایگان درمان کردید؟ آخه حرامزادها چرا شرم نمی کنید انقدر دروغ میگید؟

شرکت آسترازنکا: تحقیقات آمریکا نشان داد که واکسن ما برای همه بزرگسالان موثر استاین گزارش، نتایج آزمایش بالینی انجام شده روی ۳۰ هزار نفر در آمریکاست. با این وجود مقامات در نشست خبری خود، در این باره که چه تعداد از داوطلبان شرکت کننده در این آزمایش واکسن آسترازنکا را دریافت کرده‌اند و چه تعداد تزریق ساختگی داشته‌اند، خودداری کردند. خوب چرا آمریکا به این واکسن مجوز نمیده؟

کاسبی با واکسن کرونا؛ از بازار سیاه تا تور مسافرتی با واکسن | DW | 21.02.2021خستگی شهروندان از انتظار برای دریافت واکسن کرونا‌، سوداگران و فعالان بازار سیاه را به اتخاذ ترفندهای متفاوتی سوق داده است. برخی شرکت‌های مسافرتی 'سفر واکسن' عرضه می‌کنند و عده‌ای در فضای مجازی واکسن کرونا می‌فروشند. همه کثافتکاری‌ها در مقابل کاری که دولت‌ها دارن می‌کنن خیرخواهانه حساب میشه

واکسن جدید شرکت «جانسون» چه تفاوت‌هایی با دو واکسن «فایزر» و «مدرنا» داردشرکت «جانسون اند جانسون» پس از دریافت مجوز از سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا از روز اول ماه مارس توزیع ۴ میلیون واکسن تک دوز خود در سراسر آمریکا را آغاز کرد. الکس گورسکی، مدیرعامل این شرکت گفته است که تا ماه ژوئن، ۱۰۰ میلیون دز از واکسن جانسون توزیع می‌شود و این رقم تا پایان سال جاری به یک میلیارد خواهد رسید.