استرالیا به ائتلاف دریایی آمریکا می‌پیوندد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نخست وزیر استرالیا اعلام کرد این کشور به ائتلاف دریایی ایالات متحده آمریکا در خلیج و تنگه هرمز خواهد پیوست.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا در یک نشست مطبوعاتی مشترک گفت: در ائتلاف دریایی آمریکا به منظور تأمین دریانوردی بین المللی در تنگه هرمز و خلیج فارس شرکت خواهیم کرد.

«وظیفه استرالیا در این ائتلاف محافظت از راههای حمل و نقل است و با هواپیماهای نظارتی و کشتی های جنگی از آنها پشتیبانی خواهیم کرد. این مشارکت در راستای منافع ملی استرالیا است. اختلال در حمل و نقل می تواند تهدیدی برای اقتصاد ما باشد». فرماندهی مرکزی ایالات متحده نیز ویدئویی از یک قایق گشتی متعلق به سپاه پاسداران ایران منتشر کرده و ادعا کرد که این قایق در دریای عمان در حال جمع آوری مین‌های منفجر نشده در نزدیکی یکی از نفت‌کش های مورد هدف قرار گرفته بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برایان هوک:۳۰ کشور برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج‌فارس اعلام آمادگی کردندبرایان_هوک، رییس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در یک نشست خبری از همراهی ۳۰ کشور با ایالات متحده در عملیات برای حفاظت از آزادی کشتی‌رانی در خلیج‌_فارس خبر داد. بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

آسترالیا برای حفاظت از کشتی‌ها و نفتکش‌ها در خلیج به ائتلاف دریایی می‌پیونددآسترالیا برای حفاظت از کشتی‌ها و نفتکش‌ها در خلیج به ائتلاف دریایی می‌پیوندد نخست وزیر آسترالیا: تهران به رفتارهای بی‌ثبات کننده می‌پردازد‌
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

فرمانده سنتکام از پیوستن بحرین به ائتلاف امنیت کشتیرانی در خلیج فارس استقبال کردفرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام از پیوستن بحرین به ساز و کار حفاظت از کشتیرانی آزاد و امنیت دریانوردی در خلیج فارس استقبال کرد. ژنرال کنت مکنزی در بیانیه ای که دوشنبه ۲۸ مرداد منت
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حمله گسترده جنگنده‌های ائتلاف متجاوز به صنعاجنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی بامداد امروز -سه‌شنبه- صنعا را هدف حملات هوایی گسترده قرار دادند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

هوک: ۳۰ کشور آماده پیوستن به ائتلاف نظامی در خلیج فارس هستند | DW | 20.08.2019هوک: ۳۰ کشور آماده پیوستن به ائتلاف نظامی در خلیج فارس هستند برایان هوک از ابراز آمادگی ۳۰ کشور برای پیوستن به ائتلاف نظامی آمریکا به منظور حفاظت از کشتی‌ها در خلیج فارس خبر داد. او گفت صادرات روزانه نفت ایران از دو میلیون به ۱۰۰ هزار بشکه نفت رسیده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: کمک به نفتکش ایرانی به عنوان «حمایت از تروریسم» تلقی می‌شودوزارت خارجه آمریکا سه‌شنبه 20 اوت تاکید کرد که کمک به نفتکش ایرانی «گریس1» که روز گذشته سواحل تنگه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »