استرالیا دوباره پذیرای گردشگران است | DW | 21.02.2022

02/12/1400 12:34 ب.ظ

با شروع پاندمی کرونا استرالیا مرزهای خود را به شکلی وسیع بر گردشگران بست و در دو سال گذشته به سختی اجازه ورود به توریست‌ها را داد. کشوری که دیدنی‌های بسیاری دارد، حال مجددا پذیرای گردشگران از سراسر جهان است.

از دوشنبه ۲۱ فوریه گردشگران از سراسر جهان می‌توانند در صورتی که در برابر کرونا واکسینه شده باشند، بدون قرنطینه به استرالیا سفر کنند.

به گفته او انتظار می‌رود تا روز سه‌شنبه، ۵۶ پرواز بین‌المللی به فرودگاه‌های این کشور وارد شود و این تعداد همچنان در حال افزایش است. پیام او به گردشگران از سراسر جهان این بود که چمدان های خود را ببندند و با پرواز به سترالیا یکی از فراموش نشدنی‌ترین سفرها را تجربه کنند. او گفت که گردشگران بهتر است با کیف‌های پرپول بیایند زیرا «راه‌های زیادی برای خرج کردن آن» پیدا خواهند کرد.ورود دانشجویان زودتر آزاد شد

استرالیا در ماه دسامبر مرزهای خود را به روی متخصصان، دانشجویان خارجی و سایر دارندگان ویزای واجد شرایط باز کرد. همچنین گذرگاه‌های مسافرتی را با نیوزلند، سنگاپور، کره جنوبی و ژاپن برای افراد کاملاً واکسینه شده ایجاد کرد.موریسون اخیراً تاکید کرده است که واکسیناسیون تقویتی نیز ضروری نیست و"در حال حاضر به نظر می‌آید که در آینده نیز نخواهد بود". گردشگران تنها باید در ۲۴ ساعت اول پس از ورود، تست PCR یا آنتی ژن بدهند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

استرالیا چین را به حمله لیزری به هواپیمای نظامی خود متهم کرد | DW | 19.02.2022وزارت دفاع استرالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد یک کشتی نظامی چین یک هواپیمای این کشور را با اشعه لیزر هدف گرفته است. این بیانیه می‌گوید این اقدامی غیرحرفه‌ای بوده و جان سرنشینان هواپیما را به طور بالقوه به خطر انداخته است. دمش گرم استرالیا تابع انگلیس کثیفه سیاست محافظه کاری انگلیسی داره پناهنده ایرانی را خیلی اذیت کرده 👋👋👋✌️✌️✌️ امیرعبداللهیان به طرف غربی گفته مذاکرات را درگیر بازی رسانه‌ای و دروغ پراکنی و پروپاگاندا نکنید؛ آنوقت رسانه آلمان به نقل از او تیتر زده 'مذاکرات را رسانه‌ای نکنید' این واقعیت غرب است، موجود وقیح، فریب کار و کذاب. آیا می‌شود به چنین موجودی اعتماد کرد؟ 🇨🇳🇮🇷☝️

لحظه به لحظه با بحران اوکراین؛ مقامات ارشد ارتش اوکراین به دنبال گلوله‌باران به پناهگاه رفتندلحظه به لحظه با بحران اوکراین؛ مقامات ارشد ارتش اوکراین به دنبال گلوله‌باران به پناهگاه رفتند بیشتر بخوانید🔽 نظر به تجربه از دیدگاه ذهنی و عملی طرف امپریالیسم را گرفتن به نفع هیچ یکی از کشور های اروپایی نبوده و نخواهد بود.. تجربه نشان داده است.

آمادگی رسیدن به یک توافق خوب را در کوتاه‌ترین زمان ممکن داریموزیر امور خارجه گفت: همکاران من در وین با بازی‌های دوگانه طرف غربی بر سر «متن» و «زمان» روبه رو هستند تاکید می‌کنم که ما آمادگی رسیدن به یک توافق خوب را در کوتاهترین زمان ممکن داریم به شرطی که طرف دیگر آماده اتخاذ تصمیمات سیاسی مورد نیاز باشد. دلار میخواد

شش قدم؛ سپاهان، کورس قهرمانی را به استقلال و پرسپولیس باخت - BBC News فارسیهفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر، جمعه با برگزاری هشت دیدار پیگیری شد و به پایان رسید. با نتایجی که در این هفته رقم خوردِ، استقلال همچنان با اقتدار در صدر ماند، پرسپولیس تنها تیم تعقیب کننده جدی این تیم در رده دوم حضورش را تثبیت کرد و سپاهان با تساوی مقابل تیم هوادار، از کورس مدعیان قهرمانی جا ماند. پدیده، تیم شانزدهم جدول رده‌بندی پس از ۱۸ هفته سرانجام رنگ پیروزی را دید و در داربی قعرنشین‌ها، نفت مسجد سلیمان را شکست داد. جام واس ماس استقلالی ها حق_قانونی_استقلال

سازمان ملل طرف‌های سیاسی در لیبی را به تمرکز بر انتخابات دعوت کردسازمان ملل طرف‌های سیاسی در لیبی را به تمرکز بر انتخابات دعوت کرد استفانی ویلیامز, نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور لیبی با انتشار مطلبی در توئيتر از دیدار خود با بلقاسم اقزیط و عبدالله جوان, اعضای شورای عالی دولت لیبی خبر داد.

فرید لطیفی به صدای آمریکا: ماموران اطلاعات گفته‌اند کیومرث لطیفی دیگر «خورشید» را نخواهد دید🔺فرید لطیفی به صدای آمریکا: ماموران اطلاعات گفته‌اند کیومرث_لطیفی دیگر «خورشید» را نخواهد دید ▪️بعد از بازداشت روز گذشته، آرزو لطیفی خواهر یک فعال مدنی اهل سنندج، برادرزاده او از افزایش فشار نیروهای امنیتی بر خانواده لطیفی خبر داد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

از دوشنبه ۲۱ فوریه گردشگران از سراسر جهان می‌توانند در صورتی که در برابر کرونا واکسینه شده باشند، بدون قرنطینه به استرالیا سفر کنند. اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا در این باره گفت: «بیش از ۱،۲ میلیون نفر از تمام نقاط جهان در حال حاضر ویزای استرالیا را دارند و می‌توانند بیایند.»

به گفته او انتظار می‌رود تا روز سه‌شنبه، ۵۶ پرواز بین‌المللی به فرودگاه‌های این کشور وارد شود و این تعداد همچنان در حال افزایش است.

پیام او به گردشگران از سراسر جهان این بود که چمدان های خود را ببندند و با پرواز به سترالیا یکی از فراموش نشدنی‌ترین سفرها را تجربه کنند. او گفت که گردشگران بهتر است با کیف‌های پرپول بیایند زیرا «راه‌های زیادی برای خرج کردن آن» پیدا خواهند کرد.ورود دانشجویان زودتر آزاد شد

استرالیا در ماه دسامبر مرزهای خود را به روی متخصصان، دانشجویان خارجی و سایر دارندگان ویزای واجد شرایط باز کرد. همچنین گذرگاه‌های مسافرتی را با نیوزلند، سنگاپور، کره جنوبی و ژاپن برای افراد کاملاً واکسینه شده ایجاد کرد.موریسون اخیراً تاکید کرده است که واکسیناسیون تقویتی نیز ضروری نیست و"در حال حاضر به نظر می‌آید که در آینده نیز نخواهد بود". گردشگران تنها باید در ۲۴ ساعت اول پس از ورود، تست PCR یا آنتی ژن بدهند.

اما این دسته از گردشگران اجازه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی از فرودگاه تا محل اقامت خود را نخواهند داشت و باید هنگام ورود در هتل قرنطینه شوند. با این حال، ایالت‌‌های مختلف قوانین متفاوتی دارند مثلا غرب استرالیا با کلان‌شهر"پرث" مرزهای خود را تا سوم مارس باز نخواهد کرد.استرالیا پس از شروع همه گیری کرونا قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای را وضع کرد. مرزهای این کشور در سطحی گسترده در ماه مارس ۲۰۲۰ به روی سفرهای بین‌المللی بسته شد.در این کشور ۲۵ میلیون نفری حدود سه میلیون مورد ابتلا به کرونا و بیش از ۴۹۰۰ مرگ مرتبط با آن از شروع این پاندمی تاکنون ثبت شده است. زیان‌های اقتصادی نیز سنگین بوده‌اند. طبق گزارش اتاق تجارت، بازرگانی و صنعت استرالیا، محدودیت‌های شدید سفر به این کشور، هر ماه حدود حدود ۳،۶ میلیارد دلار استرالیا (۲،۲ میلیارد یورو) به کسب و کارها خسارت وارد کرده است.