استراتژی جدید پوتین در اوکراین چیست؟

17/01/1401 01:56:00 ب.ظ

آیا پوتین با مشاهده مشکلاتی که ارتش روسیه در اوکراین با آن‌ها مواجه شده، تصمیم گرفته جاه‌طلبی‌های تهاجمش را کاهش دهد؟ یا حتی هنوز به فکر حملات به مناطقی به غیر از شرق اوکراین است؟

آیا پوتین با مشاهده مشکلاتی که ارتش روسیه در اوکراین با آن‌ها مواجه شده، تصمیم گرفته جاه‌طلبی‌های تهاجمش را کاهش دهد؟ یا حتی هنوز به فکر حملات به مناطقی به غیر از شرق اوکراین است؟ آیا ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، با مشاهده مشکلاتی که ارتش این کشور در اوکراین با آن‌ها مواجه شده، تصمیم گرفته از جاه‌طلبی‌هایش بکاهد؟ آیا تصمیم گرفته از اهدافی که پیشتر مشخص کرده بود، یعنی «نازی‌زدایی» دولت کی‌یف، خلع سلاح اوکراین و جلوگیری...

آیا ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، با مشاهده مشکلاتی که ارتش این کشور در اوکراین با آن‌ها مواجه شده، تصمیم گرفته از جاه‌طلبی‌هایش بکاهد؟ آیا تصمیم گرفته از اهدافی که پیشتر مشخص کرده بود، یعنی «نازی‌زدایی» دولت کی‌یف، خلع سلاح اوکراین و جلوگیری این کشور از پیوستن به ناتو عقب‌نشینی کند؟

کارشناسان، تحلیلگران و روزنامه‌نگاران در این یک هفته، ارزیابی‌های مختلفی را درباره آینده جنگ اوکراین ارائه و گزینه‌های احتمالی پیش‌روی ولادیمیر پوتین در این جنگ را بررسی کرده‌اند. جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، روز ۳۱ مارس به خبرنگاران گفت: «اگر [نیروهای روسیه] اولویت را به منطقه دونباس بدهند [...] منطقه‌ای که نیروهای اوکراینی در آن بسیار فعال هستند، ممکن است [جنگ] مدتی طول بکشد.»

از نظر برخی کارشناسان دفاعی آمریکا، این‌که روسیه ممکن است اولویت خود را به شرق اوکراین بدهد و تعداد نیروهای خود را در این منطقه افزایش دهد، به معنی آسان بودن جنگ در این منطقه برای مسکو نیست.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

تصمیم به گوه خوری زیادی کرده😂

زلنسکی به شورای امنیت: روسیه می‌خواهد اوکراین را به برده‌ای ساکت تبدیل کندرئیس‌جمهور اوکراین در سخنانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت که روسیه می‌خواهد اوکراین را به برده‌ای ساکت تبدیل کند.

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه؛ نامزدها با جوراب به رقابت با یکدیگر می‌پردازندیک شرکت فرانسوی مستقر در شهر لیل اقدام به تولید و توزیع جوراب‌های منقش به تصویر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه کرده است.

«اضطراب ورود به مدرسه» با از سرگیری آموزش حضوری/مقاومت‌ برخی دانش‌آموزان برای رفتن به مدرسهرئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه با توجه به دو سال آموزش آنلاین و خو گرفتن دانش آموزان به این نوع آموزش، در حال حاضر آموزش حضوری و رفتن به مدرسه برای برخی 'اضطراب آور' شده است، گفت: بررسی‌های ما نشان می‌دهد که برخی از دانش آموزان با از سر گیری آموزش حضوری 'اضطراب ورود به مدرسه' را تجربه می کنند و این امر نگران کننده است.

دادگاه اندونزی معلمی را به جرم تجاوز به ۱۳ دانش آموز دختر به اعدام محکوم کردهری طی ۵ سال، به ۱۳ دختر که بین ۱۲ تا ۱۶ سال سن داشتند، تعرض جنسی کرده که هشت نفر از قربانیان باردار شده‌اند. همین الان چشاش از حدقه زده بیرون. خدا به دادش برسه. در مورد سعید طوسی تصمیمی گرفته نشد؟

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا به اوکراین سفر می‌کنداورسولا وان در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، این هفته برای دیدار با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین به کی‌یف سفر می‌کند

جنگ اوکراین؛ کی‌یف: ارتش روسیه در تدارک حمله به جنوب شرق استارتش اوکراین اعلام کرد که نیروهای روسیه روز سه‌شنبه برای حمله به جنوب شرق اوکراین آماده می‌شوند. تصاویر آمریکا؟!؟!؟ همون آمریکایی ک گفت عراق بمب شیمیایی مسیازه و هزارتا سند رو کرد، بعد از حمله و ویرانی عراق و کشتن هزاران نفر گفت اشتباه شده!! اینا رو با فتوشاپ پنج دیقه ای میشه درست کرد