استرالیا می‌گوید پرزیدنت ترامپ از نخست وزیر آن کشور برای تحقیق درباره منشأ گزارش مولر کمک خواسته بود

09/07/1398 10:57:00 ب.ظ

استرالیا می‌گوید پرزیدنت ترامپ از نخست وزیر آن کشور برای تحقیق درباره منشأ گزارش مولر کمک خواسته بود آلکساندر داونر، دیپلمات استرالیایی، به رسانه دولتی استرالیا می گوید چیزی بیش از آن چه درباره مکالمه اش در ماه مه ۲۰۱۶ گفته بود، ندارد.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - استرالیا تائید کرده است که پرزیدنت دونالد ترامپ از اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، خواسته در تحقیق درباره منشأ گزارش رابرت مولر کمک کند. بنا بر گزارش ها، درخواست کمک به ت صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ اکنون چهارمین رئیس جمهوری آمریکا است که هدف تحقیقات برای استیضاح قرار گرفته است. این روند مبتنی بر قانون اساسی ایالات متحده است و کنگره از طریق آن ممکن است رئیس جمهوری را از قدرت خلع کند.

اما تاریخ نشان می‌دهد که هر دو طرف باید به یاد داشته باشند سیاست استیضاح، پیچیده و پر خطر است و نتیجه نهایی و پیامدهای آن، به خصوص در جریان کارزار انتخابات ریاست جمهوری، اغلب چندان قابل پیش بینی نیست. پرزیدنت ترامپ پیشتر در جریان تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات گفته بود که اگر استیضاح شود مردم انقلاب می کنند.

بعضی استراتژیست های دموکرات پیش بینی می کنند نبرد بر سر استیضاح، حتی اگر به برکناری پرزیدنت ترامپ نیانجامد، باز هم موضع او در انتخاب مجدد را تضعیف می کند. تاریخی پیچیده بسیاری از دموکرات ها بی تردید رویدادهای استیضاح بیل کلینتون در سال ۱۹۹۸ را به یاد دارند. headtopics.com

کلینتون درباره رابطه اش با مونیکا لوینسکی، کارآموز کاخ سفید، دروغ گفت و سعی کرد بر روابطش سرپوش بگذارد که به استیضاح او در مجلس نمایندگان منجر شد. کلینتون پس از برگزاری دادگاه در سنا و تبرئه شدن، در راس قدرت باقی ماند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

گزارش| بی بی سی؛ تریبون تروریسم- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim«بی بی سی؛ تریبون تروریسم» شب گذشته گروهک تروریستی منافقین در یک نشست مطبوعاتی ادعاهای علیه حمله به تاسیسات نفتی عربستان مطرح کرد اما نکته قابل توجه این نشست پخش مستقیم آن از بی بی سی بود در تسنیم بخوانید:

گزارش نیویورکر از تماس تلفنی بی‌پاسخ ترامپ از سوی روحانینیویرکر در گزارشی مدعی شد که روحانی تماس تلفنی ترامپ را پاسخ نداده است.

ترامپ از استرالیا خواسته بود به کشف سرمنشا تحقیقات مولر کمک کندمقام هایی استرالیایی تایید کرده اند که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در تماسی تلفنی از اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا خواسته بود به بررسی این موضوع کمک کند که تحقیقات بازرس مولر از کجا سرچشمه گرفته است.

ترامپ از استرالیا خواسته بود به کشف منشاء تحقیقات مولر کمک کندروزنامه «نیویورک تایمز» گزارش داده است که دونالد ترامپ قصد داشته تا تحقیق رابرت مولر را با کمک استرالیا «بی اعتبار» کند.

حمایت آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ به بالای 50 درصد رسیدحمایت آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ به بالای ۵۰ درصد رسید یک نظرسنجی جدید نشان داد، بالای ۵۰ درصد از آمریکایی‌ها با اقدام دموکراتهای مجلس نمایندگان این کشور برای راه انداختن تحقیقات رسمی برای استیضاح دونالد ترامپ موافق هستند.

پارلمان افغانستان: نامزدان بخاطر جلوگیری از بحران باید نتایج انتخابات را بپذیرندمجلس نمایندگان افغانستان دوشنبه 30 سپتامبر از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری این کشور خواست، برای