استرالیا اتهام دروغ‌گویی از سوی فرانسه در پیمان سه‌جانبه را رد کرد | DW | 19.09.2021

28/06/1400 08:17:00 ق.ظ

مناقشه بر سر توافق سه‌جانبه استرالیا، امریکا و بریتانیا با فرانسه ادامه دارد. فرانسه استرالیا و آمریکا را به دروغ‌گویی متهم کرده اما استرالیا می‌گوید 'ما صادقانه رفتار کرده‌ایم'.

پیمان سه‌جانبه استرالیا آمریکا بریتانیا, پیمان فراآتلانتیک

مناقشه بر سر توافق سه‌جانبه استرالیا، امریکا و بریتانیا با فرانسه ادامه دارد. فرانسه استرالیا و آمریکا را به دروغ‌گویی متهم کرده اما استرالیا می‌گوید 'ما صادقانه رفتار کرده‌ایم'.

مناقشه بر سر توافق سه‌جانبه استرالیا، امریکا و بریتانیا با فرانسه ادامه دارد. فرانسه استرالیا و آمریکا را به دروغ‌گویی متهم کرده اما استرالیا می‌گوید 'ما صادقانه رفتار کرده‌ایم'.

استرالیا اتهام دروغ‌گویی از سوی فرانسه در پیمان سه‌جانبه را رد کردمناقشه بر سر توافق سه‌جانبه استرالیا، امریکا و بریتانیا با فرانسه ادامه دارد. فرانسه استرالیا و آمریکا را به دروغ‌گویی متهم کرده اما استرالیا می‌گوید"ما صادقانه رفتار کرده‌ایم".

پیتر داتن، وزیر دفاع استرالیاپیتر داتن، وزیر دفاع استرالیا روز یک‌شنبه ۱۹ سپتامبر در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز تصریح کرد که این کشور در معامله خرید زیردریایی اتمی از فرانسه"صریح و صادق" بوده است. به گفته او این پروژه چندین سال از برنامه زمانی مشخص‌شده در توافق عقب است و به همین دلیل بودجه آن مرتب افزایش می‌یابد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

اروپاییها باید برن با فنرباغچه مسابقه بدن خخخخخخ

امانوئل مکرون در اعتراض به معامله زیردریایی سفیران فرانسه را از آمریکا و استرالیا فراخواند🔺 امانوئل مکرون در اعتراض به معامله زیردریایی سفیران فرانسه را از آمریکا و استرالیا فراخواند ◾ سخنگویان شورای امنیت ملی کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا فرانسه را «دیرینه‌ترین شریک واشنگتن» خواندند. ⬇ بیشتر بخوانید: اینجور حرکتها و فقط نمایش رسانه ای است... مثلا استرالیا چه گوهی میخواد با زیر دریایی اتمی بخوره؟ کل اقتصاد معدن و انرژی و کشاورزی استرالیا وابسته به چین... با همین خبر قیمت سنگ آهن استرالیا ۱۰٪ افت کرده... قرارداد توتال خرید هواپیما و بازار خودرو ایران دست فرانسه بود مثل گوسفندی که میوفته دنبال الاغ افتاد دنبال ترامپ بازار بزرگ ایران رو از دست داد حالا حقش هست فرانسه هیچ گهی نمیتواند بخورد

خشم فرانسه از تحویل زیردریایی اتمی به استرالیا | DW | 17.09.2021آمریکا و بریتانیا قصد دارند زیردریایی‌های با سوخت هسته‌ای به استرالیا تحویل دهند. تلاشی برای کاهش نفوذ چین در حوزه اقیانوس هند و آرام. مخالفان و منتقدان این پیمان کم نیستند.

فرانسه سفرایش در آمریکا و استرالیا را برای مشورت به پاریس فراخوانددر پی تشدید تنش در روابط فرانسه با استرالیا و آمریکا، پاریس سفرای خود در این دو کشور را فراخواند. این تنش در پی لغو قرارداد فروش زیردریایی‌های فرانسوی به استرالیا موسوم به «قرارداد قرن» ایجاد شد. اختلاف خانوادگیه، دخالت نکنید. آمریکا حتی به متحدانش هم خیانت می کنه 🤣 امریکا و انگلیس، فرانسه رو دور زدن

فرانسه سفیران خود را از آمریکا و استرالیا در واکنش به توافق زیردریایی‌های اتمی فراخوانددولت فرانسه روز جمعه ۲۶ شهریور اعلام کرد سفیران خود را از ایالات متحده و استرالیا فرا خوانده است. فرانسه می‌گوید قرار استرالیا این بود که محموله بزرگی از زیردریایی‌های متعارف خریداری کند، ولی آن را کنار گذاشته و از آمریکا زیردریایی اتمی خریده است. خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی ضمن اعلام این... دعای مردم فقیر افغانستان انشاالله که دامنگیر شما میشود و به سرنوشت شوروی مواجه مبشوید اقدام آمریکا و استرالیا نشان داد که غرب در روابط بین الملل هیچ چیزی جز منافع خودش برایش مهم نیست و حتی حاضر هستند بخاطر منافع خودشان به دوستان غربی خودشان هم از پشت خنجر بزنند و این درسی است برای کسانی که امضای کری را ضمانت برجام می دانستند.

وزیر امور خارجه فرانسه: نیازی به احضار سفیرمان از بریتانیا نداشتیم، با فرصت‌طلبی لندن آشناییم«این وضعیت بی‌سابقه بسیار نمادین است. پای دروغ، دورویی، قطع اعتماد و نادیده گرفتن در میان است. اوضاع میان ما و آمریکایی‌ها خوب نیست.» عقل که نباشد جان در عذاب است بیا یه پکیج رافال بده ایران تلافی کن ... بیا آدم باش فرانسه 😁 تو هم لج کن زیردریایی ها رو بده به ما. نمیدانم چرا یاد تهاجم چاناق قلعه افتادم!

فسخ «قرارداد قرن»؛ چگونه فروش زیردریایی‌ به بحران بین فرانسه و آمریکا تبدیل شد؟روزنامه فرانسوی فیگارو با استفاده از واژه «خیانت» برای رفتار دولت آمریکا، آن را یادآور انصراف باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۳ از همراهی با فرانسه و دیگر متحدان واشنگتن در حمله به مواضع حکومت سوریه به دنبال استفاده از سلاح‌ شیمیایی در این کشور دانست. یعنی ریدید با مقاله نوشتنتون، همین دو خط بالا رو تو یک صفحه مقاله فقط تکرار کردید. چه ربطى به آمريكا داره. استراليا يك طرفه فسخ كرده رفته از انگليس و آمريكا بخره

جهان استرالیا اتهام دروغ‌گویی از سوی فرانسه در پیمان سه‌جانبه را رد کرد مناقشه بر سر توافق سه‌جانبه استرالیا، امریکا و بریتانیا با فرانسه ادامه دارد.اشتراک چاپ دولت فرانسه روز جمعه اعلام کرد سفیران خود را از ایالات متحده و استرالیا فرا خوانده است.آمریکا، بریتانیا و استرالیا در چارچوب پیمان مشترک دفاعی، پیامی مشخص به چین فرستاده‌اند.Aa در پی تشدید تنش در روابط فرانسه با استرالیا و آمریکا، پاریس سفرای خود در این دو کشور را برای مشورت فراخواند.

فرانسه استرالیا و آمریکا را به دروغ‌گویی متهم کرده اما استرالیا می‌گوید"ما صادقانه رفتار کرده‌ایم". پیتر داتن، وزیر دفاع استرالیا پیتر داتن، وزیر دفاع استرالیا روز یک‌شنبه ۱۹ سپتامبر در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز تصریح کرد که این کشور در معامله خرید زیردریایی اتمی از فرانسه"صریح و صادق" بوده است. آمریکا در واکنش به این موضوع، فرانسه را دیرینه‌ترین شریک خود عنوان کرده و گفته که بنا دارد از طریق مذاکره، مساله بوجود آمده را حل کند. به گفته او این پروژه چندین سال از برنامه زمانی مشخص‌شده در توافق عقب است و به همین دلیل بودجه آن مرتب افزایش می‌یابد.   به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید اما چین تنها کشوری نیست که طبق انتظار به این پیمان دفاعی واکنش نشان داده است. وزیر دفاع استرالیا ادامه داد: «دولت این نگرانی را مطرح کرد و ما آن را اعلام کردیم. فلیپ اتین، سفیر فرانسه در آمریکا، نیز در توئیتی در مورد فراخوانش به پاریس، از تصمیم آمریکا صریحا انتقاد کرد و نوشت این اقدام به دنبال تصمیم و رفتار غیرقابل قبولی که مستقیماً بر دیدگاه ما درباره اتحاد، مشارکت و اهمیت مناطق اقیانوس‌های هند و آرام برای اروپا تأثیر می گذارد، انجام شده است. ما می‌خواهیم با فرانسه ارتباطی تنگاتنگ داشته باشیم و در آینده نیز همین کار را خواهیم کرد. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید آمریکا به طور سنتی و از زمان جنگ استقلال این کشور متحد نزدیک فرانسه محسوب می‌شد.

» .» واکنش آمریکا به اقدام فرانسه برای فراخواندن سفیران خود، توسط سخنگویان شورای امنیت ملی کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا بیان شد و آنها مشترکا پاریس را «دیرینه‌ترین شریک واشنگتن» عنوان کردند. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به همراه نخست‌وزیر بریتانیا و اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، پیش‌تر در یک نشست مجازی پیمان سه‌جانبه روز چهارشنبه (۱۵ سپتامبر) جزییات این پیمان دفاعی که به"اوکوس" موسوم است را اعلام کرده بودند.