استاندار ذی‌قار عراق قول بازخواست تیراندازان به سوی معترضان را داد

10/12/1399 06:14:00 ب.ظ

استاندار ذی‌قار عراق قول بازخواست تیراندازان به سوی معترضان را داد العربية

با بازگشت آرامش نسبی به استان ذی‌قار در جنوب عراق پس از چندین روز متوالی تظاهرات و اعتراضات و او گفت: ما به پلیس ذی‌قار اجازه دادیم کسانی را که دستور منع استفاده از گلوله‌های جنگی در تظاهرات را نقض کردند، مورد بازخواست قرار دهد.

الاسدی همچنین با تأکید بر ادامه گفت‌و گو با مردم ناصریه برای انتخاب آنچه که برای مدیریت استان خود و خروج از بحران فعلی، مناسب می‌دانند، افزود: «به هیچ‌کس اجازه نمی‌دهیم، حقوق اهالی استان را مصادره کند.»

جلوگیری از بروز برخورد الاسدی اعلام کرد که دستورات مربوط به خارج کردن پلیس ضد‌شورش و جایگزینی آن با نیروهای ارتش و پلیس در شهر ناصیریه برای جلوگیری از بروز هرگونه درگیری میان نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان، به موجب دستور فرمانده کل قوا، صادر شده ‌است.

به گفته او فقدان رویت و عملکرد بد برخی از سازمان‌های امنیتی، تشخیص داده شده و در راستای غلبه بر تمام اشتباهات و کاستی‌های قبلی، اقدام خواهد کرد. روزهای تظاهرات و کشته شدگان این امور پس از روزها تظاهرات و درگیری در شهر ناصریه در اعتراض به ناظم الوایلی فرماندار و وخامت اوضاع اقتصادی رخ داد که به گزارش منابع پزشکی، منجر به کشته شدن بیش از 5 نفر و زخمی‌شدن ده‌ها تن شد و مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر را بر آن داشت تا الوائلی را برکنار کرده و الااسدی را به سرپرستی استانداری ذی‌قار منصوب کند. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.