استاندار پیشین خوزستان و از حامیان مالک «متروپل» از ایران خارج شد

15/03/1401 06:27 ب.ظ

استاندار پیشین خوزستان و از حامیان مالک «متروپل» از ایران خارج شد العربيه_فارسى

05 ژوئن ,2022: 07:19 شب GSTغلامرضا شریعتی، استاندار پیشین خوزستان و از حامیان حسین عبدالباقی، مالک ساختمان فروریخته «متروپل» در آبادان از ایران خارج شد.شریعتی پیشتر با ارسال نامه به ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران از خود در وقوع این فاجعه سلب مسئولیت کرده و مقامات دولت رئیسی را مسبب این فاجعه عنوان کرده بود.

شریعتی پیشتر با ارسال نامه به ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران از خود در وقوع این فاجعه سلب مسئولیت کرده و مقامات دولت رئیسی را مسبب این فاجعه عنوان کرده بود. او در جریان سیلاب‌های سال 97 نیز برابر اعتراض یک شهروند اهوازی به این گونه «حوادث عمدی» او را «ضد انقلاب» خطاب کرده بود.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

غلامرضا شریعتی استاندار سابق خوزستان از کشور خارج شدخبرگزاری ایرنا امروز یکشنبه ۱۵ خرداد خبر داد که غلامرضا شریعتی استاندار سابق خوزستان که از حامیان حسین عبدالباقی مالک برج فروریخته متروپل بود، روز شنبه از کشور خارج شده است. اخبار_ایران به نظر من که نرید دنبالشون. کاش همه‌شون یه جایی برای فرار پیدا کنند و فقط گورشون رو گم کنند از مملکت. اینکه قرار نبود اینجا محاکمه بشه، از ترس مردم فرار کرد. فعلا یه قاتل تو مملکت کمتر.

کاهش یا ایستایی فوتی‌های ناشی از کرونا در ۳۱ استان ایرانکاهش یا ایستایی فوتی‌های ناشی از کرونا در ۳۱ استان ایران در هفته ۱۱۹ همه‌گیری کووید۱۹ در کشور، بیماران بستری ناشی از کرونا در ۱۴ استان کشور کاهش یافته و کاهش یا ایستایی موارد مثبت متوفی نیز در ۳۱ استان گزارش شده است.

پس از ۲۸ماه؛ مبتلایان روزانه کرونا در ایران دو رقمی شدپس از ۲۸ماه؛ مبتلایان روزانه کرونا در ایران دو رقمی شد *مبتلایان جدید: ۶۴ نفر *جانباختگان جدید: ۷ نفر *مجموع مبتلایان: ۷۲۳۲۶۷۸ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۷۰۵۴۵۹۲ نفر مجموع جانباختگان: ۱۴۱۳۲۸ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۴۹۹۸۷۶۹۷ دُز

علم‌الهدی: رهبری قدرتمندتر از رهبر ایران روی کره زمین وجود نداردآیت‌الله علم‌الهدی: *امروز سیاستمداران دنیا می‌گویند که روی کره زمین رهبری قدرتمندتر از رهبر ایران وجود ندارد *در زمان پیروزی انقلاب معادلات سیاسی آمریکا و شوروی از بین رفت و تمام قراردادها و تفاهم‌های سیاسی بین‌المللی نابود شد سیاستمداران دنیا مثل تو ابله نیستند که چنین مزخرفاتی بگن مردم ر از دست دادند! دین مذهب هرچند کاذب شان را به گند کشیدن! مملکت را غرق در فساد و رانت فرو بردند! حالا که در همه خیابان ها و کوچه ها و جمع خانوادگی صحبت از پهلوی شده شلوارشان را خیس کرده اند.... خامنه‌ای_گوه_خورد توف تو شرف نداشتت مردک خرفت

دو کارگر دیگر در کمتر از یک هفته در ایران خودکشی کردندرسانه‌ها از خودکشی دو کارگر در کم‌تر از یک هفته در شهرهای مختلف ایران خبر داده‌اند. دیگر کشی با اسلحه در آمریکا و بحران زن کشی در فرانسه را چه می نامی ! های بابام وای

دشمن از قدرت درونی نظام اسلامی ایران هراس داردوزیر اطلاعات گفت: امروز اگر دشمن با تمام امکانات خود علیه ما بسیج شده متوجه شده از قدرت درونی نظام اسلامی ایران هراس دارد و می داند که آمادگی مقابله با هر گونه تهدید را برخلاف وجود این همه سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه دارد. خیلی قدرت دارید 😂 رسیدن دم در خونتون سر سفرتون میفرستنتون پیش قاسم کتلت 😂 پر معلومه! پس قدرت تون کجا بود بچه های مردم و جلو در خونشون ترور میکنند

05 ژوئن ,2022: 07:19 شب GSTغلامرضا شریعتی، استاندار پیشین خوزستان و از حامیان حسین عبدالباقی، مالک ساختمان فروریخته «متروپل» در آبادان از ایران خارج شد.

«ایرنا»، خبرگزاری رسمی ایران بعدازظهر یک‌شنبه 15 خرداد با اعلام خروج شریعتی در روز گذشته نوشت، «شریعتی در افکار عمومی و برخی دستگاه‌های نظارتی به عنوان یکی از متهمین این فاجعه (ریزش متروپل) مطرح شده بود.»ساختمان متروپل در دوم خرداد فروریخت که طبق آمار رسمی تاکنون 42 نفر قربانی داشته است.بنا به تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، شریعتی و دیگر مقامات محلی در روز افتتاح این ساختمان عبدالباقی را همراهی می‌کردند.

شریعتی پیشتر با ارسال نامه به ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران از خود در وقوع این فاجعه سلب مسئولیت کرده و مقامات دولت رئیسی را مسبب این فاجعه عنوان کرده بود.

استاندار پیشین خوزستان در حوادث آبان 98 و «کشتار نیزار ماهشهر» هم چنین کشتاری را از اساس منکر شده بود.

او در جریان سیلاب‌های سال 97 نیز برابر اعتراض یک شهروند اهوازی به این گونه «حوادث عمدی» او را «ضد انقلاب» خطاب کرده بود.

طبق اخبار و گزارش‌های منتشر شده، مجوز ساخت متروپل از سوی مقامات شهرداری و منطقه آزاد اروند در 13 طبقه صادر شده بود در حالی که طبق طرح تفصیلی آبادان حداکثر طبقات مجاز 8 طبقه بوده است.بنا به این گزارش‌ها، شهرداری آبادان و منطقه آزاد به هشدارهای ناظر در مورد وجود «ترک در ساختمان» و مشکل در ستون‌ها ترتیب اثر ندادند.

پس از ریزش ساختمان متروپل خبرهایی از کشته‌شدن مالک این بنا طی این حادثه توسط مقامات رسمی رسانه‌ای شد در حالی که پیشتر ویدیوهایی از زنده‌بودن او و خبرهایی از بازداشتش انتشار یافته بود.

بر اساس منابع خبری، موعود شمخانی، برادرزاده علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران حامی و معرف عبدالباقی به شهرداری آبادان بوده است.

در همین رابطه استاندار خوزستان از توقیف اموال و دارایی‌های عبدالباقی برای پرداخت خسارات به خانواده قربانیان و آسیب‌دیدگان خبر داد.

پیشتر نیز محمدرضا اسکندری، رئیس سازمان منطقه آزاد اروند از واگذاری سه قطعه زمین به صورت غیرقانونی به هلدینگ عبدالباقی توسط مقامات سابق این منطقه خبر داده بود.

دولت ایران هم با تاخیر بیش از یک هفته‌ای از این فاجعه در کشور عزای عمومی اعلام کرد و رهبر جمهوری اسلامی هم با چهار روز تاخیر در یک پیام کوتاه آن حادثه را «تاسف‌بار» خواند.

متعاقب این حادثه تظاهرات گسترده‌ای در آبادان، دیگر شهرهای خوزستان و شهرها و استان‌های متعدد ایران شکل گرفت که به بازداشت تعداد زیادی معترض و سرکوب معترضان انجامید.