استان تهران در وضعیت نارنجی؛ بیش از ۲۰ پس لرزه در دماوند ثبت شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

علی مرادی، رئیس مرکز لرزه‌نگاری ایران از ثبت بیش از ۲۰ پس لرزه پس از زلزله ۵.۱ ریشتری در استان تهران خبر داد و گفت: «قدرت بزرگترین پس لرزه ۳.۹ ریشتر بوده است.» وی به مردم توصیه کرد با توجه به آمار پس لرزه‌ها مراقب باشند.

وی در عین حال از کاهشی بودن روند پس‌لرزه‌ها خبر داد و افزود: «ما انتظار پس‌لرزه چهار ریشتری را هم داریم.»

طبق گفته کارشناسان گسل مشا که یک گسل فعال است، حدود ۱۹۰ سال پیش زلزله هفت ریشتری در تهران را ایجاد کرده بود.اسماعیل رمضانی، مدیرکل روابط عمومی هلال احمر نیز در توییتی نوشت: «تا ۱۲ ساعت آینده وضعیت نارنجی یا آماده باش برای استان تهران و وضعیت زرد برای استان‌های اطراف تهران در ⁧هلال احمر⁩ برقرار است.»رضا کرمی محمدی، رئیس ستاد بحران شهرداری تهران نیز در گفت‌وگو با ایرنا تاکید کرد که نیروهای این ستاد تا سه روز آینده در آماده‌باش کامل قرار دارند.

شش تیم ارزیاب هلال احمر به کانون ‌زلزله ‌اعزام شده و ‌تا کنون براساس ارزیابی‌های انجام شده، ریزش مختصر برخی دیوارها در روستاهای اطراف دماوند گزارش شده استوی افزود: «شش تیم ارزیاب هلال احمر به کانون ‌زلزله ‌اعزام شده و ‌تا کنون براساس ارزیابی‌های انجام شده، ریزش مختصر برخی دیوارها در روستاهای اطراف دماوند گزارش شده است.

پس از وقوع این زمین لرزه، طبق گزارش رسانه‌های داخل ایران برخی از شهروندان ساکن استان تهران به خیابان‌ها آمدند و شب را در پارک‌ها و اطراف خیابان‌ها گذراندند. وی در خصوص ارتباط این زمین لرزه با آتشفشان دماوند توضیح داد: «گسل مشا به طور مستقل فعالیت خودش را دارد و اینکه آیا این زلزله می‌تواند ارتباط با آتشفشان دماوند داشته باشد یا خیر به نظر من ارتباطی ندارد. چون گسل مشا در طول تاریخ زلزله‌های بسیار بزرگی را داشته است و هیچ کدام از این زمین لرزه‌ها ارتباطی با فعالیت آتشفشان ندارد.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آخخخ آخخخ آخخخ... ملت مظلوم اَی خِدااا جو_روانی در دوران كرونا نه به امید دادن؟!؟ رسانه ی مردمی؟!؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دستگیری ۱۶ نفر پس از کشته‌شدن سه عضو سپاه در کردستان | DW | 06.05.2020یک روز پس از کشته‌شدن سه عضو سپاه پاسداران در کردستان ایران، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی از بازداشت ۱۶ نفر خبر داده است. هویت بازداشت‌شدگان روشن نیست. وزارت اطلاعات ادعا کرده آنها وابستگان گروه‌های 'تجزیه‌طلب' هستند. گروه های تروریستی کرد باید نابود بشه کشته شدند یا درگذشتند؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آماده باش 3 روزه پس از زمین‌لرزه 5.1 ریشتری در تهرانرئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران اعلام کرد که در پی وقوع زمین لرزه 5.1 ریشتری در این شهر آماده باش سه روزه اعلام شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تهرانی‌ها پس از زلزله‌ی ۵.۱ ریشتریزلزله‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر حوالی ساعت یک بامداد جمعه (۱۹ اردیبهشت) در نزدیکی دماوند رخ داد که لرزش آن در تهران نیز احساس شد. فاصله کانون این زمین‌لرزه تا تهران حدود ۵۸ کیلومتر بوده است. مردم تهران پس از وقوع زلزله ۵.۱ ریشتری بامداد جمعه از خانه خارج شده و در خیابان ها و پارک ها حضور دارند. اردکشو 🤣😍😍
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تحرک و توسعه بورس در گرو عرضه سهام جدید است/ تاکید بر جلوگیری از خام فروشیرئیس جمهور، معادن را یکی از پایه های جهش تولید در کشور دانست و با استناد به آمار و ارقام توسعه معادن کشور تاکید کرد که ایجاد تحول بزرگ در صنایع معدنی، پاسخ قاطع کارگران، مهندسین و مدیران ایرانی به توطئه ها و فشارهای استکبار جهانی است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در کانادا از 4 هزار نفر فراتر رفتشمار قربانیان کرونا در کانادا با مرگ 185 تن دیگر طی 24 ساعت گذشته به 4166 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

قرنطینه 209 مسافر بازگشتی از مالدیو در ترکیهگروه 209 نفره از شهروندان ترکیه پس از بازگشت از مالدیو به محل قرنطینه در استان کرشهیر منتقل شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »