استانکزی: کارهای مقدماتی مذاکرات صلح افغانستان آغاز شده است

23/06/1399 04:43:00 ب.ظ

رئیس هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان اعلام کرد که به دنبال پایان یافتن جلسه افتتاحیه دو طرف بر سر برخی موضوعات به توافق رسیده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

رئیس هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان اعلام کرد که به دنبال پایان یافتن جلسه افتتاحیه دو طرف بر سر برخی موضوعات به توافق رسیده‌اند. - خبرگزاری آناتولی 13.09.

2020 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی معصوم استانکزی، رئیس هیئت مذاکره کننده افغانستان امروز یکشنبه در نشست خبری با عبدالله عبدالله، رئیس شورای مصالحه ملی این کشور در هتل شرایتون شهر دوحه پایتخت قطر اظ‍هار داشت: پس از پایان نشست افتتاحیه روز گذشته، اولین نشست رسمی بین هیئت دولت این کشور با طالبان برگزار شد و در آن روی برخی موضوعات توافق‌‌های ابتدایی نیز صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه"رهنمود عمده برای ما، نظرات و خواست‌های مردم کشورمان است"، تاکید کرد: امروز نیز دو طرف درباره برنامه‌های خود تصمیم خواهند گرفت که چه کارهای باید انجام دهند. کارهای مقدماتی مذاکرات صلح افغانستان شروع شده است.

به گفته رئیس هیئت مذاکره کننده افغانستان، کار روی ترتیب دستور کار مذاکرات همچنان ادامه دارد و پس از آن گفت‌وگوهای رو در رو آغاز خواهد شد. اولویت‌بندی موضوعات جهت آغاز مذاکرات و در نهایت اصول مذاکره از تفاهم‌های ابتدایی‌اند که دو طرف در نخستین جلسه به آن دست یافته‌‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

با کرامت ‌زیستن| محمد طلوعی

«قدرت بی‌قدرتان» کتابی بود که در طول امسال بارها سراغش رفتم، حتا در مسافرت هم همراهم بود و برایم به کتاب بالینی تبدیل شد. دوستی سفرکرده و از فرنگ برگشته کتاب را در اولین ملاقات در وطن برایم هدیه آورده بود و امضا کرده بود و قول گرفته بود که بخوانمش. من کتاب را در خانه‌ی دوستی مشترک جا گذاشته بودم و آن دوست مشترک کتاب را جسته بود و امضا را دیده بود و زنگ‌زده به دوست فرنگی‌مان و او هم یک ایمیل بلندبالا برایم نوشته بود به اضافه‌ی یک شرح مختصری از زندگی واتسلاو هاول و گفته بود نشان به آن نشان که نمایش‌نامه‌ای از هاول را در رشت تآتر کرده بود و من نرفته بودم ببینم و کنایه‌زده بود که من خودم را همیشه گهی اعلا فرض می‌کنم که هرکسی او می‌شناسد و کشفش می‌کند به هیچ‌جایم نمی‌گیرم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مایک پمپئو: پس از نزدیک به دو دهه،‌ افغانستان برای رسیدن به صلح داخلی مذاکره می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

با سرفه و نفس‌تنگی به انتقال بهنام موسیوند به زندان رجایی‌شهر اعتراض کردند

آکار: یونان اجازه سوء استفاده به برخی کشورها به خاطر منافع خودشان را ندهدوزیر دفاع ملی ترکیه درباره تحولات مدیترانه شرقی گفت که به همسایه‌مان یونان به شدت توصیه می‌کنیم که اجازه ندهد برخی کشورها به خاطر منافع خودشان از آتن سوء استفاده کنند. - خبرگزاری آناتولی

آمار مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی به بیش از 648 هزار نفر رسید

محکومیت طبری به ۳۱ سال حبس/ بازپرس فیلترکننده تلگرام به جرم اخذ رشوه به ۱۰ سال حبس محکوم شدسخنگوی قوه قضاییه از صدور رای پرونده اکبر طبری خبر داد و گفت که طبری به ۳۱ سال حبس محکوم شده است. او همچنین گفت که بیژن قاسم زاده -بازپرسی که تلگرام با دستور قضایی او در ایران فیلتر شده است- به جرم دریافت رشوه، به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.

نه به سانسور؛ بیانیه کوتاه ۳۱۳ سینماگر در روز ملی سینما