استانداردهای دوگانه ترامپ در مواجهه با چین و کره‌شمالی/ابعاد سوءاستفاده از جنگ تعرفه‌ها در شعارهای انتخابات ۲۰۲۰

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مجلسی در گفت‌وگو با ایلنا تشریح کرد: استانداردهای دوگانه ترامپ در مواجهه با چین و کره‌شمالی/ابعاد سوءاستفاده از جنگ تعرفه‌ها در شعارهای انتخابات ۲۰۲۰

«فریدون مجلسی» تحلیلگر مسائل آمریکا با اشاره به استانداردهای دوگانه رئیس‌جمهوری آمریکا در برابر چین و کره‌شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: عملکرد دولت ترامپ به خصوص در حوزه سیاست خارجی هر چه به سمت انتخابات پیش می‌رود ابعاد تازه‌ای از خود بروز و ظهور می‌دهد. به عنوان مثال در مورد ایران یا در مورد کشورهایی مانند چین و کره‌شمالی ما شاهد آن هستیم که سناریوی تعلیق در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: این روند در مورد چین تا به آن حد که گفته می‌شود صادق نیست. واقعیت این است که نگرانی ترامپ در مورد پکن کاملاً واقعی است اما مابقی کشورها به دلیل ملاحظه‌های سیاسی و حقوقی قادر به بازگو کردن آن نیستند. رقابت دو غول اقتصادی دنیا، در جریان بوده و خواهد بود و طی این چند سال بارها به صراحت دیده‌ایم که کالاهای دو طرف از سوی یکدیگر با تعرفه‌های سنگین مواجه شده است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان این‌که دو گانگی ترامپ در مورد چین نمی‌تواند بیش از حد مانع رشد و توسعه اقتصادی پکن شود، گفت: در کنار چین، شاهد خیزش اقتصادی هند هستیم و مطمئن باشید که در آینده نزدیک اقتصادهای نوظهور از این دست را شاهد خواهیم بود اما مساله اصلی این است که ترامپ در حال دومینوی قهر و آشتی در این موردِ خاص است.

مجلسی افزود: ترامپ به خوبی می‌داند که نه تنها اقتصاد چین بلکه وزن سیاسی این کشور همانند ایران یا ونزوئلا و حتی کشورهای اروپایی نیست. فکر و ذکر او اقتصاد و تجارت است و به نظرم کوتاه آمدن‌های او در مقاطع مختلف نشان از به بن‌بست رسیدن سیاست‌های کاخ‌سفید دارد. او با تمام قدرت با چین برخورد می‌کند اما در نهایت مجبور به تجدید نظر می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کره‌شمالی دارای بمب اتم و انواع و اقسام موشک‌های بالستیک و برد بلند است اما در شرایط کنونی نمی‌بینیم که این کشور علناً کسی را تهدید کند و صرفاً بحث امنیت کره و تهدید شرکاء ترامپ در شبه جزیره کره مطرح است. ما در مدل تقابل آمریکا و کره‌شمالی نمی‌بینیم که عنصر اقتصاد تا به این حد برجسته باشد؛ بلکه کره‌شمالی یک دستورالعمل ایدئولوژیک را در دستور کار دارد و ترامپ هم به دنبال عکس یادگاری و ثبت و ضبط کردن افتخار این پرونده به نام خود است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تولید ٩٠ میلیون لیتر بنزین با بالاترین استاندارد در کشورمعاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در ابتدای دولت تدبیر وامید میزان تولید بنزین یورو در کشور صفر بود، اما هم‌اکنون حدود ۹۰ میلیون لیتر از ۱۱۲ میلیون لیتر بنزین تولیدی با بالاترین استانداردهای زیست محیطی تولید می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دیوان حقوق بشر اروپا روسیه را در قضیه مرگ ماگنیتسکی در زندان محکوم کرددیوان حقوق بشر اروپا روسیه را در قضیه مرگ سرگئی ماگنیتسکی در زندان به پرداخت ۳۴هزار یورو محکوم کرد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دبیر کمیته فیلترینگ: اقدامات ایران در سالم‌سازی فضای مجازی خاری در چشم دشمنان استدبیر کمیته فیلترینگ کشور با تاکید بر این موضوع که حتی در کشورهای خارجی برای استفاده کودکان از فضای مجازی محدودیت‌هایی اعمال می‌شود، گفت: ما درصدد محدودسازی فضای مجازی نیستیم و نمی‌خواهیم با اعمال محدودیت خاص به نفع جریان خاص یا گروه خاصی حرکت کنیم. از تمام فعالیت‌هایی که مانع تاثیر محتواهای نامناسب باشد، حمایت و با آنها برخورد نمی‌کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

لبنان ضمن تلاش برای کاهش تنش با تل‌آویو از اسرائیل به شورای امنیت شکایت می‌کندجمال الجراح وزیر اطلاع‌رسانی لبنان، سه‌شنبه 27 اوت تاکید کرد کشورش درباره نقض حاکمیت خود از سوی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ظریف با همتای ژاپنی خود دیدار کردوزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر به سه کشور شرق آسیا، در ژاپن با همتای خود دیدار کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مرگ پناهجویی که می‌خواست با شنا کردن به انگلیس برسد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »