اسب‌های آبی اسکوبار، سلطان کوکائین کلمبیا دردرسرساز شدند | DW | 22.10.2021

30/07/1400 04:03:00 ب.ظ

پابلو اسکوبار، سرکرده یکی از باندهای مواد مخدر کلمبیا صاحب یک باغ وحش خصوصی بود. اسب‌های آبی او در این باغ وحش اکنون مشکل‌ساز شده و مدافعان حقوق حیوانات درآمریکا می‌خواهند جلوی کشته شدن اسب‌های آبی او را بگیرند.

حمایت از حقوق حیوانات, سلطان کوکائین

پابلو اسکوبار، سرکرده یکی از باندهای مواد مخدر کلمبیا صاحب یک باغ وحش خصوصی بود. اسب‌های آبی او در این باغ وحش اکنون مشکل‌ساز شده و مدافعان حقوق حیوانات درآمریکا می‌خواهند جلوی کشته شدن اسب‌های آبی او را بگیرند.

پابلو اسکوبار، سرکرده یکی از باندهای مواد مخدر کلمبیا صاحب یک باغ وحش خصوصی بود. اسب‌های آبی او در این باغ وحش اکنون مشکل‌ساز شده و مدافعان حقوق حیوانات درآمریکا می‌خواهند جلوی کشته شدن اسب‌های آبی او را بگیرند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدحال اسب‌های آبی اسکوبار خبرساز شده‌اند زیرا بزرگ‌ترین گله اسب آبی در خارج از آفریقا به حساب می‌آید.پس از مرگ اسکوبار در سال ۱۹۹۳ تقریباً همه حیوانات باغ وحش از جمله زرافه، گورخر و کانگوروها فروخته شدند. فقط اسب‌های آبی ماندند که از آن زمان در فراغت به زاد و ولد ادامه می‌دهند.

گفته می‌شود این حیوانات به عنوان یک گونه مهاجم به اکوسیستم محلی آسیب می‌رسانند و به ماهیگیران محلی حمله می‌کنند. برای مقابله با رشد اسب‌های آبی تعدادی از آنها قبلا عقیم شده‌اند. اما این اقدامات چاره‌ساز نبوده و بحث‌های زیادی درباره نابودی اسب‌های آبی درگرفته است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

the quality of a real leader if it was bad or good will always remain. PabloEscobar

الک بالدوین، ستاره هالیوود با شلیک اشتباهی فیلمبردار را کشت | DW | 22.10.2021الک بالدوین، بازیگر سرشناس آمریکایی، با شلیک از تفنگی که برای نقش‌آفرینی در صحنه فیلمبرداری در دست داشت، به اشتباه فیلمبردار فیلمی وسترن را کشت و کارگردان را نیز زخمی کرد. چه ترجمه بدی:/ خیلی مسخره ست مثل اینه یکی تو بیمارستان بیماری رو با آمپول هوا بکشه بعد بگه عهه ببخشید هواگیری یادم رفت بکنم! 🤦‍♂️ چرا برای فیلمبردار لفظ خانم رو بکار بردید برای اقا نگفتین اقای جویل. اقا سگه نکنه؟

۴۳ کشور برخورد چین با اقلیت مسلمان اویغور را محکوم کردند | DW | 22.10.2021۴۳ کشور از جمله آلمان با صدور یک بیانیه‌ مشترک برخورد چین با اقلیت مسلمان اویغور را به شدت محکوم کردند و خواستار بازدید از منطقه اویغور‌نشین چین شدند. چین اتهامات مربوط به سرکوب اقلیت مسلمان اویغور را رد کرده است. ۴۳ کشور به استثنای رژیم خامنه ای این کشورها غلط کرده اند که نسبت به مسایل درونی چین بیانیه صادرمی کنند. این کشورها بهتراست که به کثافت کاری ها خودشان باشبکه نامشروع و تروریستی کریم خلیلی درکشورهایشان متمرکزشوند. sal_ashkan اویغورها رو باید بیارن اروپا که بتونن به خواسته های بحقشون یعنی تشکیل یک حکومت اسلامی برسند . 😂 جنگ کمونیسم و اسلام است ماها بی طرف .

جو بایدن: در صورت حمله نظامی چین از تایوان دفاع می‌کنیم | DW | 22.10.2021در حالی که تنش میان چین و تایوان بالا گرفته، رئیس جمهوری آمریکا صریح‌تر از همیشه بر دفاع از تایوان تاکید کرد. جو بایدن می‌گوید آمریکا خود را متعهد می‌داند در صورت حمله نظامی احتمالی چین از تایوان پشتیبانی کند. خدا کنه حمله کنه بجنگن یکم حال کنیم اینقدر خالی نبند هیچ کاری نمی کنید تنها راه این است که همبن الان یک پایگاه اتمی نظامی در حد پایگاه آمریکا در ژاپن در تایوان بزنید این مرده خور هیچ غلطی نمیتواند بکند این ابله فکر میکند دولت چین از طالبان ضعیف تر است

لیبرمن: برخورد نظامی اسرائیل و ایران اجتناب‌ناپذیر است | DW | 22.10.2021به گفته وزیر دارایی اسرائیل 'هیچگونه توافق دیپلماتیک برنامه هسته‌ای ایران را متوقف نمی‌کند'. او مقابله نظامی اسرائیل با جمهوری اسلامی را برای جلوگیری از گسترش برنامه هسته‌ای ایران اجتناب‌ناپذیر دانست. باید گفت . مگه تا به امروز مقابله نظامی نکردین. زمانی که در سازمان ملل فریاد می زدید ایران را تحریم کنید فکر بعد هم می کردید.

۱۱۵ هزار پرستار و بهیار در سراسر جهان براثر کرونا جان باخته‌اند | DW | 22.10.2021سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد ۱۱۵ هزار نفر از کادر درمان در سراسر جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند. بیشترین قربانیان از کشورهای آفریقایی بوده‌اند. در آفریقا کمتر از ۱۰ درصد پرسنل درمانی واکسینه شدند.

صافی گلپایگانی: قهر بودن با بسیاری از کشورها به ضرر مردم است | DW | 22.10.2021یکی از مراجع قم در دیدار با رئیس مجلس گرانی را طاقت‌فرسا خواند و توصیه کرد برای اصلاح امور باید با جهان ارتباط داشت. صافی گلپایگانی با ابراز نگرانی از اوضاع نابسامان اقتصادی تاکید کرد مردم مستحق این شرایط نیستند. من موندم دولت آلمان چرا از جیب مردم خودش زده و شبکه فارسی زبان راه انداخته 🤣😉 اما به سود ... الان این نقش پلیس خوبو بازی میکنه؟

پابلو اسکوبار، قاچاقچی معروف کلمبیایی، معروف به سلطان کوکائین پیش از مرگ خود در سال ۱۹۹۳ تعدادی اسب آبی را برای باغ‌وحش خصوصی خود وارد کلمبیا کرد.الک بالدوین، ستاره پرسابقه هالیوود الک بالدوین که از ستارگان کارکشته و قدیمی هالیوود محسوب می‌شود، با شلیک اشتباهی فاجعه آفرید.بیانیه مشترک ۴۳ کشور جهان در ارتباط با سرکوب اویغورها توسط چین در کنفرانس ویدیویی کمیته حقوق بشر مجمع عمومی سازمان ملل متحد قرائت شد.جو بایدن، چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا تنش میان چین و تایوان از حدود یک سال پیش بالا گرفته و در هفته‌های اخیر با افزایش رزمایش‌های دریایی و پرواز جنگنده‌های چینی بر فراز آسمان این جزیره تشدید شده است.

اسب‌های آبی او بعدا در امتداد یکی از آبراه‌های اصلی کلمبیا به نام رودخانه"مگدالنا" پراکنده شدند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید حال اسب‌های آبی اسکوبار خبرساز شده‌اند زیرا بزرگ‌ترین گله اسب آبی در خارج از آفریقا به حساب می‌آید. گزارش شده است، خانم هالینا هاچینز ۴۲ ساله، فیلمبردار فیلم وسترن"راست" (به معنی زنگ زدگی ] پس از حادثه به سرعت با هلی‌کوپتر به بیمارستان منتقل شد، ولی در اثر جراحت شدید جان باخت. پس از مرگ اسکوبار در سال ۱۹۹۳ تقریباً همه حیوانات باغ وحش از جمله زرافه، گورخر و کانگوروها فروخته شدند. چین این اتهامات را رد کرد و آن را دروغ خوانده است. فقط اسب‌های آبی ماندند که از آن زمان در فراغت به زاد و ولد ادامه می‌دهند. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید به گزارش رسانه‌ها، پروژه فیلمبرداری متوقف شده و پلیس بازجویی و تحقیق درباره حادثه را آغاز کرده است. گفته می‌شود این حیوانات به عنوان یک گونه مهاجم به اکوسیستم محلی آسیب می‌رسانند و به ماهیگیران محلی حمله می‌کنند. پکن این منطقه را که از چند جزیره تشکیل شده، یک استان جداشده‌ی خود می‌داند که باید دوباره به آن بپیوندد.

برای مقابله با رشد اسب‌های آبی تعدادی از آنها قبلا عقیم شده‌اند. پلیس نیومکزیکو از همکاری داوطلبانه بالدوین در تحیقات خبر داده و گفته در این حادثه فعلا کسی متهم به قتل نشده است. به گفته سازمان‌های حقوق بشر، بیش از یک میلیون اویغور در صدها اردوگاه در سین کیانگ زندانی هستند. اما این اقدامات چاره‌ساز نبوده و بحث‌های زیادی درباره نابودی اسب‌های آبی درگرفته است. کریستوفر بری از سازمان حمایت از حقوق حیوانات (ALDF) روز پنجشنبه ۲۱ اکتبر (۲۹ مهر) به خبرگزاری فرانسه گفت که تصمیم یک دادگاه در ایالت اوهایو به اسب‌های آبی کمک می‌کند تا به حیات خود ادامه دهند. تاریخ. دادگاهی در آمریکا حق زندگی برای اسب‌های آبی پابلو اسکوبار را به رسمیت شناخت. محمدرضا کشاورززاده، سفیر"فوق‌العاده و تام‌الاختیار" ایران در چین، چند روز پس از امضای قرارداد همکاری راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین، با انکار گزارش‌های مربوط به"نسل‌کشی" مسلمانان ایغور توسط دولت چین، گفته است اقدامات دولت چین باعث شده مسلمانان این منطقه"از زندگی بهتری برخوردار" شوند. طبق حکم دادگاه حیوانات هم حق دارند از حق خود دفاع کنند. این روزنامه می‌گوید این کار در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ آغاز شد و با ورود جو بایدن به کاخ سفید ادامه یافت.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید مدافعان حقوق حیوانات حکم دادگاه اوهایو را پیروزی بزرگی می‌دانند چونکه این دادگاه برای نخستین بار حیوانات را به عنوان"اشخاص حقوقی" به رسمیت شناخته و به"جامعه اسب آبی در رودخانه مگدالنا" حقوقی" را اعطا کرده تا بتوانند به زندگی خود ادامه دهند. در همین زمینه: . روزنامه‌های چین نوشتند"دوستان ایرانی واقعیات سین‌کیانگ را به جهان نشان دادند".