اسب‌های آبی اسکوبار، سلطان کوکائین کلمبیا دردرسرساز شدند | DW | 22.10.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پابلو اسکوبار، سرکرده یکی از باندهای مواد مخدر کلمبیا صاحب یک باغ وحش خصوصی بود. اسب‌های آبی او در این باغ وحش اکنون مشکل‌ساز شده و مدافعان حقوق حیوانات درآمریکا می‌خواهند جلوی کشته شدن اسب‌های آبی او را بگیرند.

پابلو اسکوبار، قاچاقچی معروف کلمبیایی، معروف به سلطان کوکائین پیش از مرگ خود در سال ۱۹۹۳ تعدادی اسب آبی را برای باغ‌وحش خصوصی خود وارد کلمبیا کرد. اسب‌های آبی او بعدا در امتداد یکی از آبراه‌های اصلی کلمبیا به نام رودخانه"مگدالنا" پراکنده شدند.حال اسب‌های آبی اسکوبار خبرساز شده‌اند زیرا بزرگ‌ترین گله اسب آبی در خارج از آفریقا به حساب می‌آید.

پس از مرگ اسکوبار در سال ۱۹۹۳ تقریباً همه حیوانات باغ وحش از جمله زرافه، گورخر و کانگوروها فروخته شدند. فقط اسب‌های آبی ماندند که از آن زمان در فراغت به زاد و ولد ادامه می‌دهند. گفته می‌شود این حیوانات به عنوان یک گونه مهاجم به اکوسیستم محلی آسیب می‌رسانند و به ماهیگیران محلی حمله می‌کنند. برای مقابله با رشد اسب‌های آبی تعدادی از آنها قبلا عقیم شده‌اند. اما این اقدامات چاره‌ساز نبوده و بحث‌های زیادی درباره نابودی اسب‌های آبی درگرفته است.

کریستوفر بری از سازمان حمایت از حقوق حیوانات روز پنجشنبه ۲۱ اکتبر به خبرگزاری فرانسه گفت که تصمیم یک دادگاه در ایالت اوهایو به اسب‌های آبی کمک می‌کند تا به حیات خود ادامه دهند. دادگاهی در آمریکا حق زندگی برای اسب‌های آبی پابلو اسکوبار را به رسمیت شناخت. طبق حکم دادگاه حیوانات هم حق دارند از حق خود دفاع کنند.مدافعان حقوق حیوانات حکم دادگاه اوهایو را پیروزی بزرگی می‌دانند چونکه این دادگاه برای نخستین بار حیوانات را به عنوان"اشخاص حقوقی" به رسمیت شناخته و به"جامعه اسب آبی در رودخانه مگدالنا" حقوقی" را اعطا کرده تا بتوانند به زندگی خود ادامه دهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

the quality of a real leader if it was bad or good will always remain. PabloEscobar

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

الک بالدوین، ستاره هالیوود با شلیک اشتباهی فیلمبردار را کشت | DW | 22.10.2021الک بالدوین، بازیگر سرشناس آمریکایی، با شلیک از تفنگی که برای نقش‌آفرینی در صحنه فیلمبرداری در دست داشت، به اشتباه فیلمبردار فیلمی وسترن را کشت و کارگردان را نیز زخمی کرد. چه ترجمه بدی:/ خیلی مسخره ست مثل اینه یکی تو بیمارستان بیماری رو با آمپول هوا بکشه بعد بگه عهه ببخشید هواگیری یادم رفت بکنم! 🤦‍♂️ چرا برای فیلمبردار لفظ خانم رو بکار بردید برای اقا نگفتین اقای جویل. اقا سگه نکنه؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

۴۳ کشور برخورد چین با اقلیت مسلمان اویغور را محکوم کردند | DW | 22.10.2021۴۳ کشور از جمله آلمان با صدور یک بیانیه‌ مشترک برخورد چین با اقلیت مسلمان اویغور را به شدت محکوم کردند و خواستار بازدید از منطقه اویغور‌نشین چین شدند. چین اتهامات مربوط به سرکوب اقلیت مسلمان اویغور را رد کرده است. ۴۳ کشور به استثنای رژیم خامنه ای این کشورها غلط کرده اند که نسبت به مسایل درونی چین بیانیه صادرمی کنند. این کشورها بهتراست که به کثافت کاری ها خودشان باشبکه نامشروع و تروریستی کریم خلیلی درکشورهایشان متمرکزشوند. sal_ashkan اویغورها رو باید بیارن اروپا که بتونن به خواسته های بحقشون یعنی تشکیل یک حکومت اسلامی برسند . 😂 جنگ کمونیسم و اسلام است ماها بی طرف .
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جو بایدن: در صورت حمله نظامی چین از تایوان دفاع می‌کنیم | DW | 22.10.2021در حالی که تنش میان چین و تایوان بالا گرفته، رئیس جمهوری آمریکا صریح‌تر از همیشه بر دفاع از تایوان تاکید کرد. جو بایدن می‌گوید آمریکا خود را متعهد می‌داند در صورت حمله نظامی احتمالی چین از تایوان پشتیبانی کند. خدا کنه حمله کنه بجنگن یکم حال کنیم اینقدر خالی نبند هیچ کاری نمی کنید تنها راه این است که همبن الان یک پایگاه اتمی نظامی در حد پایگاه آمریکا در ژاپن در تایوان بزنید این مرده خور هیچ غلطی نمیتواند بکند این ابله فکر میکند دولت چین از طالبان ضعیف تر است
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

لیبرمن: برخورد نظامی اسرائیل و ایران اجتناب‌ناپذیر است | DW | 22.10.2021به گفته وزیر دارایی اسرائیل 'هیچگونه توافق دیپلماتیک برنامه هسته‌ای ایران را متوقف نمی‌کند'. او مقابله نظامی اسرائیل با جمهوری اسلامی را برای جلوگیری از گسترش برنامه هسته‌ای ایران اجتناب‌ناپذیر دانست. باید گفت . مگه تا به امروز مقابله نظامی نکردین. زمانی که در سازمان ملل فریاد می زدید ایران را تحریم کنید فکر بعد هم می کردید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

۱۱۵ هزار پرستار و بهیار در سراسر جهان براثر کرونا جان باخته‌اند | DW | 22.10.2021سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد ۱۱۵ هزار نفر از کادر درمان در سراسر جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند. بیشترین قربانیان از کشورهای آفریقایی بوده‌اند. در آفریقا کمتر از ۱۰ درصد پرسنل درمانی واکسینه شدند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

صافی گلپایگانی: قهر بودن با بسیاری از کشورها به ضرر مردم است | DW | 22.10.2021یکی از مراجع قم در دیدار با رئیس مجلس گرانی را طاقت‌فرسا خواند و توصیه کرد برای اصلاح امور باید با جهان ارتباط داشت. صافی گلپایگانی با ابراز نگرانی از اوضاع نابسامان اقتصادی تاکید کرد مردم مستحق این شرایط نیستند. من موندم دولت آلمان چرا از جیب مردم خودش زده و شبکه فارسی زبان راه انداخته 🤣😉 اما به سود ... الان این نقش پلیس خوبو بازی میکنه؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »