از 'حرکت دلی' ترابی تا کورس اصفهان - تبریز

30/07/1398 05:18 ق.ظ

شش قدم؛ از 'حرکت دلی' ترابی تا کورس اصفهان - تبریز

صدر جدول لیگ برتر فوتبال ایران در پایان هفته هفتم، دو تیم هم امتیاز دارد که هنوز گلی نخورده‌اند. سپاهان و تراکتور از هر لحاظ در جدول برابرند غیر از تعداد گل‌های زده. سپاهان برای ششمین جام می‌جنگد و تراکتور با سه نایب قهرمانی، هدفی ندارد جز تصاحب اولین جام قهرمانی. آنها می‌خواهند ۵۰ سالگی باشگاه پرطرفدارشان را با قهرمانی جشن بگیرند. تراکتور در قائمشهر ۴-۰ نساجی را شکست داد.

کسی چنین شکستی از نساجی در خانه‌اش به یاد ندارد. دست کم در ۱۲ سال گذشته که آمار دقیق بازی‌ها ثبت شده، این سنگین‌ترین شکست خانگی تیم محبوب مازندرانی است.

جالب اینکه طبق همین آمار، تراکتور نیز هرگز در ۱۲ سال اخیر موفق نشده بود تیمی را خارج از خانه با اختلاف چهار گل شکست دهد. سپاهان در سیرجان توانست تیم ته جدولی گل گهر را شکست دهد. حریف هفته هشتم‌شان هم سایپاست که چهار باخت پیاپی را متحمل شده.

دو تیم پرطرفدار اصفهان و تبریز، دو دروازه‌بان سرپنجه دارند که هنوز گلی نخورده‌اند. پیام نیازمند و رشید مظاهری هر دو در تیم ملی عضویت دارند و برای شکستن رکورد کلین شیت در تاریخ فوتبال ایران رقابت می‌کنند. headtopics.com

کار رشید برای حراست از دروازه‌اش در هفته هشتم سخت‌تر از پیام است چون در آبادان باید مقابل صنعت نفت قرار بگیرد. در حالی که سپاهان در خانه‌از سایپا میزبانی خواهد کرد.یک روز پس از مهدی ترابی، فدراسیون فوتبال نیز شعار مشابهی را در بازی استقلال و سایپا به نمایش گذاشتاستقلال توانست ۴-۰ سایپا را از پیش رو بردارد.

ادامه مطلب:
bbcpersiansport »

استفاده از جعبه مقوایی برای جلوگیری از تقلب در هندیک مدرسه در هند از دانش آموزان خود خواست که برای جلوگیری از تقلب در امتحانات جعبه مقوایی (کارتن) روی

کوه یخی بزرگتر از شهر بوستون از قطب جنوب جدا شدزنگ خطر گرمایش زمین تصاویر ماهوارهای تهیه شده از یک ماهواره سازمان فضایی اروپا نشان میدهد که یک کوه یخی در ابعادی اندکی بزرگتر از شهر «بوستون» آمریکا از قطب جنوب جدا شده است. مشکل جهان،اب شدن یخ وبرف نیستچراکه برف ویخ برای اب شدن است لکن برنامه بهره برداری ازاب حاصل ازن بایدبرامصارف بشرصورت گیرد.ضمنادربسیاری ویاهمه کشورهابخش زیادی ازبارندگیها به باتلاق ودریاهامی ریزدکه باید،مهاروبه مصارف موردنیازمردم کشورهابرسدلکن دانش ان وجودنداردکه بایدبه ان دانش ح

شعبه ای از پلیس فتا در سازمان محیط زیست فعال می‌شودتهران- ایرنا- رئیس پلیس فتا نیروی انتظامی گفت: این پلیس در نظر دارد به منظور افزایش همکاری با سازمان حفاظت محیط زیست از جمله مبارزه با حیوان آزاری، شعبه‌ای از پلیس فتا را با هدف پایش و برخورد با جرائم محیط زیستی در فضای مجازی راه‌اندازی کند. دانش صحیح محیط زیست وجودنداردودلیل انکه راهکارهای ان ،نتیجه خلاف داده ومی دهد،ان است که بایدبازشناسی صورت گیردوان دردام وطیوروبهداشت ادغام شودتابرنامه هایی که ارایه می شودعلمی شودوان بایدمنطبق باقران کریم باشد تاصحیح باشد.

نوزده ساعت در هوا؛ طولانی‎‌ترین پرواز مسافری بدون توقف از نیویورک به سیدنیهواپیمایی کانتاس استرالیا، طولانی‌ترین پرواز بدون توقف از نیویورک به سیدنی را با موفقیت آزمایش کرده است. هواپیمای بوئینگ ۷۸۷-۹ با ۴۹ مسافر مسیر ۱۶۲۰۰ کیلومتری نیویورک به سیدنی را در مدت ۱۹ ساعت و ۱۶ دقیقه طی کرد

عاطفه رنگریز در اعتراض به ممانعت از آزادی‌اش 'اعتصاب غذا کرد' | DW | 20.10.2019به گزارش سازمان‌های حقوق بشری، عاطفه رنگریز در اعتراض به ممانعت از آزادی خود با وجود صدور قرار وثیقه، دست به اعتصاب غذا زده است. این فعال مدنی با انتشار نامه‌ای نوشت: «بدن خود را سلاحی می‌کنم علیه بی‌عدالتی.»

ایران در رقابت جمعیتی از کدام کشورها عقب ماند؟مطابق گزارش صندوق بین‌المللی پول، ایران در سال ۱۹۸۰ بیست و یکمین کشور پرجمعیت جهان بوده است. در آن سال جمعیت ایران حدود ۳۹ میلیون نفر بوده که کمتر از کشورهایی همچون تایلند، ترکیه و مصر و بیشتر از کره‌جنوبی و اسپانیا ثبت شده است. مهم رقابت درآمد سرانه و رفاهه که تقریبا از همه کشورها عقب مانده اینقدر بچه پس بندازین که این تتمه کره زمین هم از بیره ... !؟ دستور بالا آمده ب مردم بگید عقب نیفتن در زایش بچه؟گیرم جلو‌افتادیم حالا کی خرج، وقت و عشق خرج کنه ‌در زمانی که مردم بخاطر ناتوانی مالی بچه میفروشن یا زیر فشار بدهکاری و ظلم و خستگی عشقی نمیمونه واسشون که بدن؟درسته سرباز می‌خواد خداوند خامنه‌ای شما ولی فکر نان و تربیت هم کنید

اصفهان و تبریز تا اینجا جدی‌ترین مدعیان کسب جام قهرمانی بوده‌اند. رقابتی داغ و نفسگیر بین مصطفی دنیزلی و امیر قلعه‌نویی.

سپاهان برای ششمین جام می‌جنگد و تراکتور با سه نایب قهرمانی، هدفی ندارد جز تصاحب اولین جام قهرمانی. آنها می‌خواهند ۵۰ سالگی باشگاه پرطرفدارشان را با قهرمانی جشن بگیرند.

تراکتور در قائمشهر ۴-۰ نساجی را شکست داد. کسی چنین شکستی از نساجی در خانه‌اش به یاد ندارد. دست کم در ۱۲ سال گذشته که آمار دقیق بازی‌ها ثبت شده، این سنگین‌ترین شکست خانگی تیم محبوب مازندرانی است.

جالب اینکه طبق همین آمار، تراکتور نیز هرگز در ۱۲ سال اخیر موفق نشده بود تیمی را خارج از خانه با اختلاف چهار گل شکست دهد.

سپاهان در سیرجان توانست تیم ته جدولی گل گهر را شکست دهد. حریف هفته هشتم‌شان هم سایپاست که چهار باخت پیاپی را متحمل شده.

دو تیم پرطرفدار اصفهان و تبریز، دو دروازه‌بان سرپنجه دارند که هنوز گلی نخورده‌اند. پیام نیازمند و رشید مظاهری هر دو در تیم ملی عضویت دارند و برای شکستن رکورد کلین شیت در تاریخ فوتبال ایران رقابت می‌کنند.

کار رشید برای حراست از دروازه‌اش در هفته هشتم سخت‌تر از پیام است چون در آبادان باید مقابل صنعت نفت قرار بگیرد. در حالی که سپاهان در خانه‌از سایپا میزبانی خواهد کرد.یک روز پس از مهدی ترابی، فدراسیون فوتبال نیز شعار مشابهی را در بازی استقلال و سایپا به نمایش گذاشتاستقلال توانست ۴-۰ سایپا را از پیش رو بردارد. صرف نظر از بحران زدگی سایپا، خود استقلال هم سرحال و پرانگیزه است. استراماچونی روی نوار برد افتاده و تیمش به کمرکش جدول رسیده.

جالب اینکه آبی‌ها ۸ ماه پیش با همین نتیجه و در همین ورزشگاه شهر قدس، پیکان را برده بودند. این دو برد، بهترین نتایج خارج از خانه استقلال در سال ۲۰۱۹ است.

اما مصدومیتی نابهنگام در بحبوحه موفقیت‌ها کام هواداران استقلال را تلخ کرده. پارگی رباط صلیبی پای چپ داریوش شجاعیان. آنهم در حالی که استراماچونی تازه به ترکیب آرمانی‌اش رسیده بود.

داریوش پارسال هم بخاطر مصدومیت مشابه از پای راست ۸ ماه دور بود. حالا که دیاباته بهبود یافته و به ترکیب برگشته، پر کردن جای خالی شجاعیان برای سرمربی ایتالیایی استقلال آسان نیست.

پرسپولیس هم ۲-۱ پیکان را برد. مدافع عنوان قهرمانی در رده ششم ایستاده که طبیعتاً مطلوب هوادارانش نیست.

گرچه مدیرعامل آنها به تازگی آمده و هواداران‌شان برخلاف تیم رقیب که هر هفته شعار فتحی حیا کن سر می‌دهند، هنوز اعتراضی به محمدحسن انصاریفرد ندارند.

بحث‌انگیزترین اتفاق این مسابقه، شادی پس از گل مهدی ترابی بود که پیراهنش را بالا زد تا شعاری فارسی و انگلیسی را روی زیر پیراهنش نشان دهد: تنها راه نجات کشور=اطاعت از رهبری.

وینگر خوش تکنیک پرسپولیس که ۳۰ بازی و شش گل ملی در کارنامه دارد، به خبرنگاران گفت من آدم سیاسی نیستم و خوشحالی بعد از گلم «یک کار دلی» بود.

روز بعد، مشابه همین شعار (با یک کلمه تغییر) روی پارچه نوشته‌ای دراز در ورزشگاه شهر قدس نصب شده بود تا فدراسیون فوتبال"کار دلی" ترابی را تکرار کند.

کلمه‌ای که تغییر کرد، عزت به جای نجات بود. عبارت نجات روی زیرپیراهن ترابی، انتقادات و طعنه‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشت که چرا"سیاهنمایی کرده" و مگر کشور در خطر است که نیازمند راه نجات باشد.