از «قاچاقچی» تا «بربریت»؛ جنگ لفظی یونان و ترکیه بر سر پناهجویان

17/12/1398 05:45 ب.ظ

سخنگوی دولت یونان می‌گوید: «ترکیه به‌جای کاستن از شبکهٔ قاچاق‌ مهاجر و پناهجو خودش به قاچاقچی تبدیل شده است.»

سخنگوی دولت یونان می‌گوید: «ترکیه به‌جای کاستن از شبکهٔ قاچاق‌ مهاجر و پناهجو خودش به قاچاقچی تبدیل شده است.» همزمان با سرازیر شدن سیل پناهجویان از ترکیه به سوی مرزهای یونان، جنگ لفظی میان مقامات دو کشور همسایه اوج گرفته است.

ترکیه روز ۲۸ فوریه تصمیم گرفت درها را به روی پناهجویانی بگشاید که در خاک این کشور در انتظار رسیدن به اروپا به سر می‌برند تا فشار حاصل از موج پناهجویان اروپا را وادار کند از موضع آنکارا در سوریه پشتیبانی کند.

اما یونان به محض آنکه هزاران پناهجو در مرز زمینی‌اش با ترکیه جمع شدند زبان دیپلماتیک را کنار گذاشت و به برخورد با پناهجویان روی آورد. آنکارا نیز در مقابل ویدئوهایی از برخورد شدید آتن با مهاجران و پناهجویان منتشر کرد.

«ترکیه خودش به قاچاقچی پناهجو تبدیل شده است» سخنگوی دولت یونان گفت:‌ «ترکیه به‌جای کاستن از شبکهٔ قاچاق‌ مهاجر و پناهجو خودش به قاچاقچی تبدیل شده است.» توصیفی که نخست وزیر یونان نیز اندکی بعد آن را برای توصیف ترکیه در میان همتایان اروپایی‌اش در شورای اتحادیه اروپا به کار برد. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

شاهدی از پنهان‌کاری مقامات جمهوری اسلامی؛ خامنه‌ای از ۲۶ بهمن از شیوع کرونا خبر داشتانتشار ویدئوی فردی که در آن از تمهیدات محافظتی ویژه برای جلوگیری از ابتلای آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، به کرونا، قبل از اعلام رسمی وجود موارد ابتلا به این ویروس در ایران، سخن می‌گوید، ابعاد میخان بگن قبل اون خبر نداشته وگرنه 22بهمن رو لغو میکرده!!! یعنی احمقی هست خامنه ای رو مقصر ندونه من یه شاهد دیگه دارم که میگه قبل از چین ما کرونا گرفته بودیم و خامنه_اى هم خبر داشت. دروغ که آبونمان نداره منابع خودتونه یا اینتر نشنال ......در هر صورت موثقه چون هر دو رسانه مخاطب وحی مستقیم الهی هستن

اتحادیه اروپا: استفاده یونان از گلوله‌ پلاستیکی علیه پناهجویان به شرایط بستگی دارد

سرگردانی پناهجویان در مرز ترکیه با یونان پس از خشونت‌های اخیرترکیه حدود ۲۰۰ کیلومتر مرز مشترک با یونان دارد. مرز ترکیه با یونان منطقه تراکیه غربی در یونان را از منطقه تراکیه شرقی در ترکیه جدا می کند. بخش گسترده ای از مرز دو کشور بر روی مسیر رودخانه ماریتسا تعیین شده است. مرز ترکیه با یونان در عمل مرز اتحادیه اروپا با ترکیه نیز محسوب می شود.

کرونا در ایران؛ از محدودیت سفر به شمال تا درخواست قرنطینه تهرانگسترش کرونا در ایران باعث شده است که دو استان شمالی گیلان و مازندران محدویت‌های برای سفر به این استانها وضع کنند و همچنین یک نماینده مجلس خواستار قرنطینه شهر تهران شده است. کرونا در ایران؛ جاده کرج - چالوس بسته شد خبرها و گزارش‌ها درباره شیوع ویروس_کرونا در ایران را وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • منیر وکیلیدر پادکست این هفته آواهای_کم_شنیده قطعه 'پروانه' با صدای منیر وکیلی و تنظیم حسین دهلوی را انتخاب کرده‌ایم.منیر وکیلی زمانی به فکر یادگیری آواز اپرا در ایران افتاد که کمتر کسی اصولا اپرا را می‌شناخت.در ساندکلاد دویچه‌وله این برنامه را به صورت کامل بشنوید:

وزیر بهداشت از تعطیلی کامل مدارس و دانشگاه‌های سراسر کشور تا پایان سال خبر دادمقصر اصلی کرونا بی کفایتی ایشونه...