از گذران زندگی با فروش ۱۰ هزار تومانی دندان میت تا سال‌ها کارتن‌خوابی دختر ۱۸ ساله+ عکس

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 81 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 36%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گزارش ایلنا از پارک شوش؛ از گذران زندگی با فروش ۱۰ هزار تومانی دندان میت تا سال‌ها کارتن‌خوابی دختر ۱۸ ساله+ عکس

به گزارش خبرنگار ایلنا، ساعت سه بعد از ظهر پارک شوش نرسیده به خیابان ری کمی آن طرف‌تر از پاساژهای بزرگ کریستال و بلور؛ پاتوقی است برای معتادان، اهالی این پارک همه در همین حوالی می‌خوابند، بیدار می‌شوند و زندگی می‌کنند، چه در روزهای گرم تابستان و چه در شب‌های سرد زمستان، شنیده بودم شب‌ها معتادان بیشتر در این پارک و مناطق اطراف آن هستند، اما وقتی وارد پارک شدم، با تعداد زیادی از معتادان مواجه شدم که در کنار هم نشسته بودند، برخی در حال مصرف بودند، برخی خمار و برخی هم در هپروت که حتی متوجه حضورم...

لیلا وقتی هشت ساله بوده، برای اولین بار مصرف مواد را تجربه می‌کند و در پاسخ به سوالم که اولین بار از چه کسی مواد گرفته است، می‌گوید: «زن عمویم به من مواد داد و خوشم آمد و کشیدم»، با این که هوا به شدت سرد است، اما برای لیلا فقط روشن شدن فندک مهم است و مدام فندک را تکان می‌دهد، شاید روشن شود تا بتواند مصرف کند، البته مقداری از شیشه‌ای که در داخل پایپش گذاشته بخار شده و او را بیشتر عصبی کرده است.

وی ادامه می‌دهد: «خانواده‌ام از دست من خسته شده بودند و به اولین خواستگاری که آمد، شوهرم دادند. چند سالی باهم زندگی کردیم و خدا به ما یک پسر داد که الان با مادرم زندگی می‌کند.

در انتهای پارک سه جوان نشسته‌اند به سمت آنها می‌رویم، اما مردی که به ظاهرش نمی‌آید، معتاد باشد از پشت سر نزدیک می‌شود و می‌گوید از اینجا بروید، شما جز دردسر برای ما چیزی ندارید و تهدیدمان می‌کند که اگر عکس بیاندازیم، دوربین را می‌شکند.

بسته کوچکی از مواد که در دستش است را نشانم می‌دهد و می‌گوید: «الان مواد گرون شده، واسه همین می‌خواهم ترک کنم، اما باید یک دفعه کنار بذارم و ترک کنم. نمی‌خواهم داروی کمکی بگیرم.» از او می پرسم چند سال دارد، پاسخ می‌دهد: «۲۴ سال دارم و ۱۵ سال است که کارتن خوابم، نصف این مدت را در زندان بودم و آخرین بار ۵ روز پیش از زندان آزاد شدم و دوباره اینجا آمدم. صالح می‌گوید: «ای کاش دیگر موادی نباشد و کسی هم مثل ما نشود، نمی‌دانی زندگی ما چقدر سخت است.

در سوی دیگر پارک در کنار دیوار دو و مرد و یک زن نشسته‌اند و محتویات جیب‌هایشان را خالی می‌کنند. تعدادی انگشتر، موبایل و... محتویات جیب آنهاست. از کنارشان رد می‌شوم و می‌گویم می‌توانم چند دقیقه‌ای با شما صحبت کنم؟ این‌ها فروشی است؟ یکی از مردها نگاهم می‌کند و می گوید: «نه از اینجا برو»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روایتی از سختی زندگی با 'لنف ادم اولیه'/ هزینه‌ها بالاست؛ بی‌خیال درمان شدم+ عکس و فیلم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بیش از نیمی از شهروندان خارجی مقیم ترکیه در خانه‌های خود زندگی می‌کنندبیش از نیمی از شهروندان خارجی مقیم ترکیه در خانه‌های خود زندگی می‌کنند و تنها پنجاه دیگر آنها اجاره‌نشین هستند. - خبرگزاری آناتولی و البته با ارائه سرویس جنسی با حمایت دولت رجب حکومت رجب در ترکیه ویلا با ژیلا بنا ب گفته حزب مخالف رجب به عرب و روس و به ایرانی ها ارائه می دهند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مستند جدید از اسطوره برزیلی؛ پنج نکته از زندگی پله که احتمالا نمی‌دانیم - BBC News فارسیمستند جدید سرویس پخش اینترنتی نت‌فلیکس درباره پله، ما را با عمق زندگی مردی آشنا می‌کند که به گمان برخی، بهترین فوتبالست تمام دوران است. این مستند حاوی تصاویر و مصاحبه‌های آرشیوی با این اسطوره سابق فوتبال برزیل، هم تیمی‌های سابقش و برخی روزنامه‌نگاران است.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

داوطلبان فرانسوی پس از ۴۰ روز زندگی بدون دسترسی به زمان از غار تاریک خارج شدندپانزده داوطلب فرانسوی پس از مطالعه‌ای ۴۰ روزه برای بررسی توان سازگاری انسان با «انزوا» از غاری در۴۰۰ متری زیر زمین خارج شدند. باید داوطلب میشدم ! به یک روزه ۴۰ روزه در مقابل اخبار و اینترنت و کرونا نیاز دارم نیاز به داوطلب نبود ما یه تیم داریم اینجا طرفداراش کلا تو غارن میگن اسکل نیست
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کاسبی با واکسن کرونا؛ از بازار سیاه تا تور مسافرتی با واکسن | DW | 21.02.2021خستگی شهروندان از انتظار برای دریافت واکسن کرونا‌، سوداگران و فعالان بازار سیاه را به اتخاذ ترفندهای متفاوتی سوق داده است. برخی شرکت‌های مسافرتی 'سفر واکسن' عرضه می‌کنند و عده‌ای در فضای مجازی واکسن کرونا می‌فروشند. همه کثافتکاری‌ها در مقابل کاری که دولت‌ها دارن می‌کنن خیرخواهانه حساب میشه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تقدیر نتانیاهو از تلاش سفیر آمریکا برای صلح اعراب با اسرائیل و مقابله با ایرانصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. سفیر آمریکا اسم نداره آیا؟؟؟!!!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »