از پخش اعترافات اجباری تا برگزاری دادگاه متهمان اعتراضات نیشکر هفت‌تپه

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مستند طراحی_سوخته،بازی باخت باخت جمهوری اسلامی در زمین کارگران هفت‌تپه بود.اعترافاتی که نزد افکار عمومی مثل بومرنگ عمل کرد. حالا برای بازداشت شدگان ‌هفت‌تپه ۱۱۰ سال حبس صادر شده است. بررسی ابعاد حقوقی این حکم در گزارشی از javadroshana اخبار_ایران

ماجرای کارگران شرکت «کشت و صنعت نیشکر هفت تپه» که طی دوسال گذشته بارها برای حقوق معوقه خود دست به اعتراض مدنی در محل کارخانه و سپس شهر شوش در استان خوزستان زده بودند، وارد مرحله تازه‌ای شده است.

«موسی برزین خلیفه لو»، وکیل دادگستری و مشاور ایران‌وایر در خصوص مبنای صدور چنین احکامی در دادگاه‌های انقلاب برای فعالان صنفی حاضر در اعتصابات صنفی می‌گوید: «باید توجه شود در محاکمه‌هایی پرونده‌های سیاسی و امنیتی در ایران، مسائل و موازین حقوقی رعایت نمی‌شود. بنابراین نمی‌توان آن را در چارچوب حقوقی تحلیل کرد که مثلا کجای حکم صادرشده، اشتباه است و کجا درست است. صدور چنین احکامی به‌طور کلی از بیخ و بن اشتباه است.

صبح ۱۱ دی ۱۳۹۷ در جریان رسیدگی به پرونده دو تن از متهمان اخلال در بازار ارز در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی،، «امید اسدبیگی» مدیرعامل نیشکر هفت تپه را به‌عنوان «متهم متواری» معرفی کرد و گفت: «اسدبیگی از متهمین تحت تعقیب دادسرا است که با تهیه پروفرم‌های جعلی به نام "قربان‌علی فرخزاد"، اقدام به ثبت سفارش برای خط تولید نوشابه‌های گازدار و ورق خام ام دی اف کرده و طبق وکالتی که از وی داشته، به تخصیص ارز دولتی و دریافت ارز از "بانک اقتصاد...

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به نقل از «فرزانه زیلابی» وکیل کارگران هفت تپه درباره صدور این احکام نوشته است: «صدور احکام سنگین کارگران و فعالان کارگری پرونده هفت تپه، پس از جوسازی‌های سیاسی و پیش‌داوری‌های مسئولان ارشد قوه قضائیه و برخی رسانه‌های مرتبط هم‌چون صدا و سیما، کیهان و فارس نیوز، دور از انتظار وکلای پرونده و کارگران و فعالان کارگری نبوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تلاش بازجویان برای گرفتن اعترافات اجباری از زهرا محمدی، معلم زبان و ادبیات کردی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شکایت همزمان نماینده مجلس فومن از 10 خبرنگار/ افتخاری: از هیچ خبرنگاری شکایت نکردم ؛ از قوه قضائیه بپرسید/ یکی از خبرنگاران: برای پاسخگویی به شکایت افتخاری به دادسرا رفتمدر اقدامی عجیب رخ داد؛ شکایت همزمان نماینده مجلس فومن از 10 خبرنگار/ افتخاری: از هیچ خبرنگاری شکایت نکردم ؛ از قوه قضائیه بپرسید/ یکی از خبرنگاران: برای پاسخگویی به شکایت افتخاری به دادسرا رفتم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پارسایی: سهم ایران از فرش دستباف دنیا از 80 به 15 درصد کاهش یافته استنماینده شیراز: *سهم ایران از فرش دستباف دنیا از ۸۰ به ۱۵ درصد کاهش یافته است *آمارهایی که در زمینه فرش دستباف وجود دارد بسیار تاسف برانگیز است *برخی از تجار برای اینکه بازار فرش را از دست ندهند نقشه‌های فرش ایرانی را به پاکستان، هندوستان و چین داده‌اند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نگرانی آلمان از افزایش ورود پناهجویان از ترکیه به یونان | DW | 07.09.2019پس از مدتی که ورود پناهجویان به جزایر یونان کاهش یافته بود این روند دوباره رو به افزایش است. روزنامه آلمانی 'هندلز بلات' می‌گوید هر روز صدها پناهجو از ترکیه و با قایق خود را از مسیر دریای اژه به یکی از جزایر یونان می‌رسانند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: کره شمالی قبل از آنکه دیر شود مذاکرات هسته‌ای را از سر بگیردآمریکا در هشداری به کره شمالی: قبل از آنکه دیر شود مذاکرات کن! آمریکا به کره شمالی هشدار داد، بیش از این و تا قبل از آنکه خیلی دیر شود جلوی از سرگیری مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای را نگیرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر دفاع آمریکا: از تصمیم ایران برای استفاده از سانتریفیوژهای جدید تعجب نکردم🔺وزیر دفاع آمریکا: از تصمیم ایران برای استفاده از سانتریفیوژهای جدید تعجب نکردم ⚡️وزیر دفاع ایالات متحده گفت از تصمیم ایران در استفاده از سانتریفیوژهای جدید برای افزایش ذخیره اورانیوم غنی‌سازی شده خود و نقض دوباره توافق هسته‌ای تعجب نکرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »