از هر ۷ زن باردار یک نفر به دیابت بارداری مبتلا می‌شود

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

فوق تخصص غدد و متابولیسم بزرگسالان، دیابت بارداری را یکی از دیابت‌های شایع ذکر کرد و گفت: بنا بر آمار از هر ۷ زن باردار یک نفر به دیابت بارداری مبتلا می‌شود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دکتر سلماز حسنی در نشست خبری که امروز شنبه ۲۰ آبان ماه و به مناسبت روز جهانی دیابت در سازمان نظام پزشکی مشهد برگزار شد، گفت: کنترل بیماری دیابت در طول بارداری از منظر سلامت مادر و جنین بسیار حائز اهمیت است.

حسنی اظهار کرد: مادرانی که سابقه دیابت در خانواده داشته یا وزن بالایی دارند، بیشتر در معرض ابتلا به دیابت بارداری هستند. عمدتا در سه ماهه دوم و سوم بارداری، دیابت بارداری بروز می کند. عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: به طور کلی افرادی که دیابت بارداری می‌گیرند هم خودشان و هم فرزندشان به نسبت افراد عادی بیشتر در معرض قند خون در سال‌های آینده هستند، بنابراین لازم است که معمولا بعد از ماه دوم ختم بارداری، تست قند خون انجام شود که ببینیم آیا قند خونی که در بارداری اتفاق افتاده رفع شده است یا خیر.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: برای مادران مبتلا به دیابت بارداری به فاصله دو ماه بعد از ختم بارداری باید قند خون مادر چک شود و بعد از آن حداقل هر سه سال یکبار این مادر تحت نظر باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ابتلاء سالانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ کودک و نوجوان در مشهد به دیابت نوع یکفوق تخصص غدد و متابولیسم کودکان گفت: سالانه ۴۰۰ الی ۵۰۰ کودک و نوجوان در مشهد به دیابت نوع یک مبتلا می‌شوند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حدود ۱۰ درصد از جمعیت بالای ۲۵ سال خراسان شمالی مبتلا به دیابت هستندرییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در استان ۱۰ درصد از جمعیت بالای ۲۵ سال مبتلا به دیابت هستند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بزرگترین خطر بهداشتی کنونی چیست؟آلودگی هوا یکی از دلایل اصلی مرگ‌ومیر در سراسر جهان است و تخمین زده می‌شود که سالانه ۷ میلیون نفر جان خود را به این علت از دست می‌دهند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تکینگی: زمان باقی مانده تا تسلط کامل هوش مصنوعیبه گفته‌ یک دانشمند در حوزه هوش مصنوعی، تا سال ۲۰۳۱ «تکینگی» هوش مصنوعی رخ خواهد داد و این فناوری از کنترل انسان خارج می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پسر «جان لوکاره»‌ میراث پدرش را ادامه می‌دهدیکی از شخصیت‌های مشهور مجموعه داستان‌های نوشته «جان لوکاره»‌ این‌بار پس از درگذشت این نویسنده به قلم پسر او در کتاب جدیدی که به زودی منتشر می‌شود به جهان ادبیات بازمی‌گردد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حضور وزرا در استان‌ها موجب سرعت‌بخشی به پروژه‌ها می‌شوداستاندار چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از کارهای ارزشمند وزرا حضور و بازدید میدانی از استان‌هاست که این مساله موجب می‌شود مشکلات به خوبی احصا و سرعت‌بخشی به پروژه‌ها انجام شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »