از هر چهار نفر در آلمان یک نفر پیشینه مهاجرتی دارد | DW | 21.08.2019

21/08/2019 05:12:00 ب.ظ

در سال گذشته میلادی ۲۵/۵ درصد از ساکنان آلمان را افرادی با پیشینه مهاجرتی تشکیل می‌داده‌اند. بیش از نیمی از این خارجی‌تبارها تابعیت آلمانی دارند. از سال ۲۰۱۷ به بعد شمار خارجی‌تبارها در آلمان ۲/۵ درصد افزایش داشته است.

مهاجران در آلمان, پناهجویان

در سال گذشته میلادی ۲۵/۵ درصد از ساکنان آلمان را افرادی با پیشینه مهاجرتی تشکیل می‌داده‌اند. بیش از نیمی از این خارجی‌تبارها تابعیت آلمانی دارند. از سال ۲۰۱۷ به بعد شمار خارجی‌تبارها در آلمان ۲/۵ درصد افزایش داشته است.

در سال گذشته میلادی ۲۵/۵ درصد از ساکنان آلمان را افرادی با پیشینه مهاجرتی تشکیل می‌داده‌اند. بیش از نیمی از این خارجی‌تبارها تابعیت آلمانی دارند. از سال ۲۰۱۷ به بعد شمار خارجی‌تبارها در آلمان ۲/۵ درصد افزایش داشته است.

از نظر اداره آمار آلمان، کسی دارای"پیشینه مهاجرتی" محسوب می‌شود که خود یا دست‌کم یکی از والدین او به عنوان تبعه آلمان متولد نشده بوده باشند.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدبر اساس این آمار، جمعیت ساکنان آلمان با پیشینه مهاجرتی در سال گذشته میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۷ رشدی ۲/۵ درصدی را نشان می‌دهد.

از میان ۲۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر با پیشینه مهاجرتی که در آلمان زندگی می‌کنند، حدود ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در این کشور زاده نشده‌اند، بلکه در مقطعی از زندگی خود تصمیم مهاجرت به آلمان گرفته‌اند.دلایل و انگیزه‌های مهاجرت حدود ۸۷ درصد از این افراد روشن است. حدود ۴۸ درصد از این افراد دلیل مهاجرت خود را دلایل خانوادگی و ۱۹ درصد دیگر پذیرش اشتغال یا جستجوی شغل در آلمان عنوان کرده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

بیانیه ۱۱۱ نفر از معلمان ایران در اعتراض به دور تازه بازداشت معلمان

راهکار جلوگیری از رشوه‏‎‎‎‎‎‎‎خواری و اختلاس در کشور / پول در کشور گم می‎‎‎‎شودنایب رئیس مجلس گفت: همیشه از زمین‌خواری، قاچاق، رشوه، اختلاس و رانت شکایت می‌کنیم ولی تا به امروز هیچ کاری نتوانسته‌ایم بکنیم در حالی که این مشکلات فقط یک راه‌حل دارد و آن سیستم داده است.

گروگانگیری در برزیل؛ تک‌تیرانداز مهاجم را در اتوبوس از پای درآورد«برای ما آن چه در نهایت ضروری به نظر رسید آن بود که به فرد گروگانگیر شلیک کنیم تا او را خنثی کرده و افراد را از درون اتوبوس نجات دهیم.»

سهم بالای ایران از مرگ‌ بدلیل مصرف مواد مخدر در جهان:از هر 100 نفر 8 نفر ایرانی‌اند‌سهم بالای ایران از مرگ‌ بدلیل مصرف مواد مخدر در جهان:از هر 100 نفر 8 نفر ایرانی‌اند‌ مرگ روزانه 10 ایرانی در اثر مصرف مواد مخدر

چهار کودک یتیم از والدین داعشی به آلمان تحویل داده شدندچهار کودک یتیم که والدین آن‌ها عضو داعش و در عین حال تبعه آلمان بودند شمال سوریه را به مقصد برلین ترک کردند.

آلمان: به حمایت از عراق ادامه خواهیم دادوزیر دفاع آلمان اعلام کرد حمایت این کشور از عراق در چارچوب ائتلاف بین‌المللی ادامه خواهد یافت. - خبرگزاری آناتولی

داده‌های اداره آمار فدرال آلمان در سال ۲۰۱۸ میلادی نشان می‌دهد که از هر چهار نفر در این کشور یک نفر پیشینه مهاجرتی داشته است.یکصد و یازده نفر از معلمان و اعضای کانونهای صنفی معلمان در سراسر کشور با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعتراض به بازدات چند تن از همکاران خود از جمله: «محمدحسین سپهری»،«هوشنگ کوشکی»،«هاشم خواستار» و «جواد لعل محمدی»، خواهان آزادی بدون قید و شرط تمام معلمان، زنان، کارگران و دانشجویان و فعالان سیاسی و مدنی از زندان شدند.به گزارش ایلنا،مسعود پزشکیان در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهارداشت: بنده در تمام دوران نمایندگی خود به دنبال ایجاد سیستم داده‌های درست در ساختار شهر و استان بودم و حتی تلاش کردم تا قانون آن نوشته شود ولی بعد از پیگیری‌ها متوجه شدم که این موضوع قانون خود را دارد و مشکل فقط عدم اجرای آن است به طوریکه قانون سال ۱۳۷۸ تصویب شده ولی متاسفانه تا به امروز  اجرا نشده است، از این‌رو در کمیسیون دولت مجلس پیگیری کرده تا بتوانیم این قوانین را عملیاتی کنیم.Aa مردی که ۳۱ مسافر یک اتوبوس را در بزرگراهی در شهر ریودوژانیرو برزیل گروگان گرفته بود سرانجام با شلیک تک تیرانداز کشته شد و گروگانگیری پایان یافت.

از نظر اداره آمار آلمان، کسی دارای"پیشینه مهاجرتی" محسوب می‌شود که خود یا دست‌کم یکی از والدین او به عنوان تبعه آلمان متولد نشده بوده باشند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید بر اساس این آمار، جمعیت ساکنان آلمان با پیشینه مهاجرتی در سال گذشته میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۷ رشدی ۲/۵ درصدی را نشان می‌دهد. نزدیک به یک ماه از بازداشت غیرقانونی همکارمان هوشنگ کوشکی در معمولان لرستان می گذرد و حالا آموزش و پرورش به قطع حقوق این معلم زندانی اقدام نموده است. از میان ۲۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر با پیشینه مهاجرتی که در آلمان زندگی می‌کنند، حدود ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در این کشور زاده نشده‌اند، بلکه در مقطعی از زندگی خود تصمیم مهاجرت به آلمان گرفته‌اند. وی ادامه داد: به عبارت دیگر هر فرد باید در قبال خدمات گرفته، مالیات بدهد و اگر فردی اطلاعات غلط بدهد حتما یک نام و نشانی از فرزندان و قوم و خویش او در سامانه ثبت می‌شود و روزی که آن فرد بخواهد زمین، خودرو یا پولی به حساب خود واریز کند، باید از او بازجویی کرد که چطور با این اطلاعات ارائه شده، این کارها را انجام می‌دهید. دلایل و انگیزه‌های مهاجرت حدود ۸۷ درصد از این افراد روشن است. هاشم خواستار در دو دهه گذشته بارها بخاطر فعالیت صنفی بازداشت و زندانی شده است اما به مطالبه‌گری ادامه داده است او به راستی وجدان آگاه و بیدار جامعه فرهنگیان در دو دهه گذشته است. حدود ۴۸ درصد از این افراد دلیل مهاجرت خود را دلایل خانوادگی و ۱۹ درصد دیگر پذیرش اشتغال یا جستجوی شغل در آلمان عنوان کرده‌اند. گروگانگیر هم در نهایت درون اتوبوس کشته شد.

همچنین ۱۵ درصد از مهاجران گفته‌اند که انگیزه‌شان از مهاجرت، فرار از کشور خود و ارائه تقاضای پناهندگی در آلمان بوده است. ما امضاکنندگان به عنوان جمعی از معلمان آزادی‌خواه و عدالت‌طلب بازداشت و حبس همکاران خود و فعالان مدنی را محکوم می کنیم. وی در خاتمه تاکید کرد: دلیل این همه مشکل این است که سیستم داده‌ها وجود ندارد و اگر این سیستم درست شود، هیچ‌کسی به عنوان مسوول یا فرد نمی‌تواند رشوه بخورد، رشوه بدهد و قاچاق انجام دهد. پنج درصد نیز می‌گویند که برای تحصیل یا گذراندن دوره‌های آموزشی یا ادامه آن به آلمان آمده‌اند. ترکیه، لهستان و روسیه در صدر کشورهایی قرار دارند که این دسته از ساکنان آلمان از آنجا آمده‌اند. ما خواهان آزادی بدون قید و شرط تمام معلمان، زنان، کارگران و دانشجویان و فعالان سیاسی و مدنی از زندان هستیم که در یک روند ناعادلانه محاکمه و زندانی شده اند. سوریه در میان این کشورها در سال ۲۰۱۸ در رده ششم قرار دارد. اکثریت خارجی‌تبارها تابعیت آلمانی دارند بر اساس گزارش اداره آمار آلمان، حدود ۵۲ درصد از افراد با پیشینه مهاجرتی در این کشور دارای تابعیت آلمانی هستند و حتی پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر آنان از زمان تولد این موقعیت را کسب کرده‌اند. 27 مرداد 98. هم‌رسانی این مطلب:.

اغلب کسانی که به دلایل خانوادگی به آلمان مهاجرت کرده‌اند، از اروپا آمده‌اند و ۷۲ درصد جمعیت مزبور را تشکیل می‌دهند. سهم باز هم بزرگتر مهاجران اروپایی (با ۸۵ درصد) را گروهی تشکیل می‌دهد که یا در جستجوی یافتن کار به آلمان آمده‌اند یا شغلی در این کشور یافته‌اند. در مقابل اما ۴۷ درصد پناهجویان از منطقه خاورمیانه به آلمان مهاجرت کرده‌اند. در همین زمینه: .