از مشکلات معیشتی آگاهم/اقدامات دولت شرایط را به نفع مردم رقم خواهد زد

26/03/1401 08:46 ب.ظ

رئیسی: *از مشکلات معیشتی آگاهم *از مشکلاتی که افراد به آن مبتلا هستند رنج زیادی می‌برم *اقدامات دولت شرایط را به نفع مردم رقم خواهد زد *امروز ایران اسلامی دست برتر و قوی‌تر در منطقه و جهان را دارد *امروز مؤلفه‌های قوت و قدرت را در کشور داریم

رئیس جمهور گفت: اصفهان شهر نامداران بزرگی است که نه فقط برای این شهر بلکه برای جهانیان مایه فخر هستند. وی افزود: به همه ایثارگران استان اصفهان که حقیقتاً مهد فلاسفه، حکما و نامدارانی که برای همه عالم مایه فخر و مباهات هستند ادای احترام می‌کنم.

اصفهان همچنین شهر شهید آیت الله بهشتی، اشرفی اصفهانی و سرداران بزرگ اسلام است که نام آنها به عنوان مجاهد در درک همه ملت ایران باقی است.

وی افزود: کسانی که دعوت به حاکمیت حق می‌کنند، حقیقت آن است که نام آنها را خداوند متعال رفیع کرد و فرمود" ای پیغمبر ما نام تو را بلند کردیم". پس کسانی که در مسیر پیامبر(ص) و حسین بن علی هستند، خداوند آنها را نام آور کرده است. عاشورا در ذهن جامعه زنده است. می‌خواستند حسین بن علی و اصحاب او را بکشند که نامی از آنها نباشد اما خدا اراده کرد، عاشورا مبدأ عاشورا شود و روز آغاز باشد برای عاشورائیان.

رئیس جمهور گفت: آنها می‌خواستند با کشتن بهترین زنان و مردان، نام و یاد آنها را در جامعه دفن کنند، ولی موفق نشدند. خداوند متعال می‌خواست با خون حسین بن علی و خون مطهر شهدای کربلا جهل‌زدایی کند. امروز خون 23 هزار شهید اصفهان و سایر شهدا در سراسر کشور جهل‌زدایی از جامعه جهانی می‌کند. این بیداری در منطقه یکی از آثار خون شهداست. این بیداری در میان امت اسلامی که می‌خواهند مسلمان و آزاده زندگی کنند از برکات خون شهداست. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

امریکا شل کرده بود الان سفتش کرده هر چی بگیم از طنز قضیه کم میکنه پس سکوت باید کرد رییسی: از مشکلات معیشتی آگاهم. (این بی پدر هی میره و میاد میگه از مشکلات معیشتی آگاهم. خب ابله مگه کسی هست که از مشکلات معیشتی آگاه نباشه. حتی اون جنین داخل رحم هم آگاهه، بحث سر اینه که مردم هر روز بیشتر تو منجلاب مشکلات فرو میرن و شما جز لاف و رجزخوانی هیچ غلط دیگه ای نمیکنید)

بزک نمیربهار میاد رئیسی با خیارمیاد

ائتلاف به رهبری آمریکا از دستگیری یکی‌ از رهبران ارشد داعش در سوریه خبر دادائتلاف ضد داعش به رهبری ایالات متحده روز پنجشنبه ۲۶ خرداد اعلام کرده است که در عملیات در خاک سوریه یکی از رهبران ارشد این گروه را بازداشت کرده است. پدر فقر بسوزد که چنین بیرحمانه برای گرفتن دیه از راننده بخت برگشته زن وسطی میزند توی کمرِدخترِ جلویش که بپره جلو راننده بخت برگشته بی خیال از عواقب گرفتاری برای راننده که هم ماشینش از کف رفته و هم یک جنازه مانده روی دستش این ائتلاف در اصل برای هماهنگی بیشتر میان داعش و CIA است این شخص را که در استتار بازداشتی معرفی کردند در اصل به اتاق توجیه برده و بعداز گفتگو و دادن اطلاعات دوباره به محل اعزام میکنند .آمریکا هنوز از سیاست مخرب برژینسکی در خاورمیانه سود میبرد. ..مادر قحبه ها

نویسندۀ «چگونه شوهرتان را بکشید» به جرم قتل شوهرش به حبس ابد محکوم شدیک نویسنده داستان‌های عاشقانه در آمریکا که یکی از مقالاتش با عنوان «چگونه شوهرتان را بکشید» را به‌صورت آنلاین منتشر کرده بود، روز ۲۳ خرداد به جرم قتل شوهرش به حبس ابد محکوم شد.

یک روز پس از احضار به دادسرا تتلو برای دریافت گذرنامه به سرکنسولگری ایران رفتامیر تتلو پس از احضار به دادسرایی در تهران به اتهام «کلاهبرداری» از طریق مشارکت در اداره سایت‌های شرط بندی با حضور در سرکنسولگری ایران در استانبول درخواست صدور گذرنامه جدید را ثبت کرد و از آنجا خارج شد. تتلو یا مست کرده یا جِت زده...... یا باز میخواد سروصدا راه بندازه، عمراااا بخواد بیاد ایران.........

مسئولین مشکلات مردم را درک کنندرئیس قوه قضائیه با بیان اینکه امروز شاهد ناراحتی و تحت فشار بودن مردم بخاطر برخی از مشکلات هستیم، گفت: مسئولین نیز باید به این موضوع توجه داشته باشند تا اگر شخصی نکته‌ای به آن‌ها گفت، غافل‌گیر نشده و با صبر و تحمل به بررسی و رفع مشکلات مردم بپردازند. هتل لاکچری خیابان کوهسنگی مشهد رو بفروش مشکلات قوه رو حل کن منظورش از نکته مردم به مسئولین فحشه؟ ای تف بر ذات کثیف و پلید ولی وقیح و اطرافیانش که همواره دروغ می گویند....

فرانسه: تهران فرصت احیای توافق هسته‌ای را از دست دادبه‌دنبال بن‌بست در مذاکرات کشورهای غربی با ایران برای احیای توافق هسته‌ای، فرانسه اعلام کرد که تهران فرصت طلایی احیای توافق هسته‌ای را از دست داده است.آن برنامه_اتمی_ایران صلح آمیز نیست IAEA UNSC فرانسه:تهران فرصت احیای توافق_هسته‌ای راازدست داد. وزارت خارجه_فرانسه: ایران نصب سانتریفیوژهای پیشرفته خود را افزایش داده و تعهدات خود برای شفاف‌سازی و همکاری با آژانس را زیر پا گذاشته است . نسیم :

روسیه از اوکراینی‌ها در سیورودونتسک خواست اسلحه‌های خود را زمین بگذارندروسیه از نیروهای اوکراینی که در یک کارخانه شیمیایی در شهر سیورودونتسک پناه گرفته‌اند خواست که تا صبح چهارشنبه اسلحه‌های خود را زمین بگذارند.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در بیست و پنجمین سفر استانی خود به استان اصفهان بعد از ظهر امروز(پنجشنبه، ۲۶ خرداد) در سالن ۲۵ آبان ورزشگاه نقش جهان در دیدار با اقشار مختلف مردم، گفت: برای باعث توفیق است که امروز در جمع شما عزیزان اصفهانی هستم و به همه خانواده محترم شهدا، خانواده‌های صبور و شاکر، خانواده 23 هزار شهید استان اصفهان، خانواده جانبازان و ایثارگران که با پیشه کردن صبر در کنار جانباز و ایثارگر عزیز خود صبر و ایستادگی کردند، سلام و ادب عرض می کنم.

وی افزود: به همه ایثارگران استان اصفهان که حقیقتاً مهد فلاسفه، حکما و نامدارانی که برای همه عالم مایه فخر و مباهات هستند ادای احترام می‌کنم. اصفهان همچنین شهر شهید آیت الله بهشتی، اشرفی اصفهانی و سرداران بزرگ اسلام است که نام آنها به عنوان مجاهد در درک همه ملت ایران باقی است.

وی افزود: کسانی که دعوت به حاکمیت حق می‌کنند، حقیقت آن است که نام آنها را خداوند متعال رفیع کرد و فرمود" ای پیغمبر ما نام تو را بلند کردیم". پس کسانی که در مسیر پیامبر(ص) و حسین بن علی هستند، خداوند آنها را نام آور کرده است. عاشورا در ذهن جامعه زنده است. می‌خواستند حسین بن علی و اصحاب او را بکشند که نامی از آنها نباشد اما خدا اراده کرد، عاشورا مبدأ عاشورا شود و روز آغاز باشد برای عاشورائیان.

رئیس جمهور گفت: آنها می‌خواستند با کشتن بهترین زنان و مردان، نام و یاد آنها را در جامعه دفن کنند، ولی موفق نشدند. خداوند متعال می‌خواست با خون حسین بن علی و خون مطهر شهدای کربلا جهل‌زدایی کند. امروز خون 23 هزار شهید اصفهان و سایر شهدا در سراسر کشور جهل‌زدایی از جامعه جهانی می‌کند. این بیداری در منطقه یکی از آثار خون شهداست. این بیداری در میان امت اسلامی که می‌خواهند مسلمان و آزاده زندگی کنند از برکات خون شهداست.

رئیس جمهور تصریح کرد: امروز از همه زمان‌های دیگر قوی تریم. ایران اسلامی به برکت خون شهدا و مردم حاضر در صحنه، به حرکت روبه رشد خود ادامه می‌دهد به طوری که امروز ایران اسلامی دست برتر و قوی‌تر در منطقه و جهان دارد و دشمنان ما علی رغم همه ساز و برگ جنگی که به کار گرفته‌اند و فتنه‌هایی که کرده‌اند از هر زمانی ضعیف‌ترند.

وی گفت: امروز دست برتر در عرصه‌های مختلف با مجاهدین مقاومت فلسطین است. تا دیروز سازمان‌های آزادی بخش برای فلسطینیان تصمیم می‌گرفتند، اما به برکت بیداری و انقلاب اسلامی و تلاش مجاهدان فلسطینی، امروز ابتکار عمل به دست مبارزان فلسطینی است و آنهایی که تعیین تکلیف می‌کند، فلسطینی‌ها هستند. دشمن تلاش می‌کند در منطقه جای پایی پیدا کند، اما ما به برکت خون شهید سلیمانی و سرداران عزیز و شهدای عالیقدر اعلام کردیم که به هیچ وجه منطقه ما تحمل حضور آمریکایی‌ها را نخواهد داشت.

رئیسی ادامه داد: امروز مؤلفه‌های قوت و قدرت را در کشور داریم. مهمترین مؤلفه قوت و قدرت ایمان به خدا، تدین و دلدادگی به حضرت حق است و یکی از مؤلفه های قدرتمندی در کشور برخورداری از علم و دانش و فناوری است.

رئیس جمهور یکی از مؤلفه‌های قدرتمندی در کشور را آمادگی نیروهای مسلح دانست و افزود: آخرین دستاوردهایی است که در علوم نظامی وجود دارد، برخوردار از صنعت پیشرفته هسته‌ای است. یکی از مؤلفه‌های دیگر قدرت در کشور داشتن رهبری بصیرت آفرین و با تدبیر است که جامعه اسلامی را هدایت می‌کند و به موقع هشدار می‌دهد و جامعه لازم است به بشارت‌ها و هشدارهای ایشان توجه کند.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر مؤلفه‌های مهم قدرت در جامعه، ظرفیت‌های بسیاری است که در جامعه و در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها به درستی بهره ببریم. البته ما مشکلاتی هم داریم. ای آینده‌سازان کشور، ای جوانان بدانید هر جا به نسخه انقلاب اسلامی عمل کرده‌ایم، موفق بوده‌ایم و هر جا با شک و تردید نگاه کرده‌ایم و به نسخه‌های دیگران عمل کرده‌ایم، موفق نبوده‌ایم.

به گفته وی، جوانان برومند انقلابی و جهادی با روحیه بالا نقش‌آفرینی کرده‌اند. این حوزه‌های موفقیت ماست. من امروز از پارک‌های علم و فناوری اصفهان بازدید کردم. بسیار کارهای افتخارآفرینی اتفاق افتاده است، کارهای ارزشمندی که جوانان ما در حوزه تولید دانش بنیان و فناورانه انجام داده‌اند، قابل ستایش است و این همان چیزی است که مقام معظم رهبری در شعار سال، به آن تأکید کرده‌اند و این نویدبخش آینده روشنی است.

رئیسی گفت: ضرورت‌هایی وجود دارد که بر هیچ صاحب‌نظری پوشیده نیست. امیدواریم هر آنچه که نیاز است از اصلاحات اقتصادی، با موفقیت انجام دهیم. از مشکلات معیشتی که بعضاً برای مردم در شهر و روستا وجود دارد آگاهم. با مردم ارتباط دارم و از شرایط مطلع هستم و از مشکلاتی که افراد به آن مبتلا هستند رنج زیادی می‌برم. اما اقدامات دولت با صبر و همکاری مردم، پیگیری مجدانه مسئولان، حضور همه فعالان اقتصادی و دلسوزان به لطف خداوند متعال شرایط را به نفع مردم رقم خواهد زد.

رئیس جمهور افزود: کسانی تردید دارند که مگر می‌شود که مسائل اقتصادی را حل کرد، این حرف‌ها را قبلاً به شهید سلیمانی هم می‌زدند که مگر می‌شود با داعشی‌ها مبارزه کرد؟ و با پولی که آمریکایی‌ها برای برخی کشورهای منطقه و صهیونیست‌ها خرج می‌کنند مگر می‌شود داعشی‌ها را به عقب راند؟ اما فرهنگ و مکتب شهید سلیمانی ثابت کرد که ما می‌توانیم و امروز به کسانی که در دل خود شک دارند با تأکید می‌گویم که ما می‌توانیم.

وی ادامه داد: اگر با مردم با شفافیت صحبت شود، قطعاً نتیجه‌بخش است. قطع کردن دست دلالان یک ضرورت است و باعث باز کردن زمینه‌های اقتصادی برای جوانان منتظر کارآفرینی خواهد شد. میدان دادن به جوانان کارآفرین و باز کردن دست بخش خصوصی یک ضرورت است.

رئیسی تصریح کرد: اگر اعتقاد نداشتم، در شهر انقلاب، ولایت و شهادت و ایثار و در محضر شما مردم اعلام نمی‌کردم. اعتقاد و باور من است که ما می‌توانیم بر هر مشکلی غلبه کنیم. با این ظرفیتی که امروز در کشور وجود دارد و با این نیروی مستعدی که امروز در کشور است و ذخایر مادی و معنوی در کشور، آینده را بسیار روشن و امیدبخش می‌بینم.

وی خاطرنشان کرد: به هر کسی با قلمش، با قدمش، با اقدامش، با فعلش با ترک فعلش مردم را ناامید و مأیوس کند، بخواهد و نخواهد، بداند یا نداند در مسیر دشمن حرکت کرده است و هرکس در این کشور با قلمش و گام‌هایش و اقدامش و همه حرکات و سکناتش مردم را به این کشور امیدوار کند، بداند یا نداند در جهت راهبرد انقلاب حرکت کرده است.

رئیس جمهور افزود: در اینکه توفیق شد تا در جمع نورانی شما حضور پیدا کنم خداوند را شاکرم. از امام جمعه اصفهان، نمایندگان و استاندار و شما مردم اصفهان که از مذاهب و سنت‌های مختلف در اصفهان حضور دارید و جوانان برومند بسیار سپاسگزارم. به دعا، همت و حضور شما به خود می‌بالم و امیدواریم خدای متعال توفیق دهد که بتوانیم ثمره خون شهدا و میراث گرانقدر امام خمینی(ره) را حفظ کنیم و وظیفه خود را به عنوان سرباز ولایت انجام دهیم.