از مرور برنامه‌های بنیاد سوروس با ظریف تا زندان با تاج‌زاده؛ کیان تاج‌بخش کیست؟

12/05/1398 10:22:00 ق.ظ

در ماه آگوست ۲۰۱۰، شب پیش از محاکمه جمعی که قرار بود به پرونده بیش از ۱۰۰متهم رسیدگی شود -طرحی که برای پایان دادن همیشگی به جنبش_سبز ریخته شده بود- کیان_تاجبخش تا پاسی از شب با تاجزاده بیدار و به گپ نشست. او می‌گوید: مصطفی آدم محکمی بود.. اخبار_ایران

بیش از یک دهه پیش در زندان اوین، یکی از تاریک‌ترین گوشه‌های جمهوری اسلامی ایران، کیان تاج‌بخش با...

بیش از یک دهه پیش در زندان اوین، یکی از تاریک‌ترین گوشه‌های جمهوری اسلامی ایران، کیان تاج‌بخش با این سوال دست‌وپنجه نرم می‌کرد که آيا می‌خواهد طنابی به دور گردن خود بیفکند یا نه. او دو روز برای تفکر درباره این موضوع حیاتی وقت داشت، پس در گوشه سلول انفرادی کوچک سیمانی‌، که قفسش در طول ۵ ماه گذشته بود، نشست و به فکر فرو رفت.

او برای ساعت‌های متمادی درباره جزییات زندگی وی و کار او به عنوان فعال دموکراسی‌خواه و روابطش با سازمان جورج سوروس و اصلاح‌طلبان ایران بازجویی شده بود. در آخر، تمام بازجویی‌ها در یک سوال خلاصه می‌شد: آیا کیان در صدد تغییر بنیادین رژیم جمهوری اسلامی بوده است؟

کیان دهه گذشته عمر خود را صرف فعالیت با سیاست‌مداران اصلاح‌طلب کرد تا برای ایران جامعه مدنی ساخته و سعی کند جمهوری اسلامی را در مسیری جدید قرار دهد، مسیری که در آن انتخابات واقعا واقعی و آزادی بیان وجود خواهد داشت و سانسور از میان خواهد رفت. اما اکنون می‌دید که او و دوستانش چقدر ساده بوده‌اند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره جنوبی

کره جنوبی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اگر خواستار مبارزه‌اید با سردار سلیمانی طرف هستید/ در ایران از تیم ب خبری نیستمشاور رئیس‌جمهور گفت: ملت ایران فقط یک رهبر، یک رئیس جمهور و یک ستاد کل نیروهای مسلح دارد و ‌در ایران از تیم «ب» خبری نیست.

نیمی از مردم بریتانیا معتقدند 'اسلام با ارزش‌های کشورشان سازگار نیست'یک بررسی انجام شده از جانب یک گروه مسلمان در بریتانیا نشان می‌دهد که نزدیک به نیمی از مردم این کشور براین باروند که اسلام با ارزش‌های بریتانیا سازگاری ندارد. حدود یک سوم از شرکت کنندگان در این بررسی هم احساس می‌کنند که اسلام خشونت علیه غیرمسلمانان را تشویق می‌کند. پس نیم دیگه ،معتقدند، مثبت نگاه کنیم ظاهرا بی بی سی با اسلام مشکل زیاد داره که در مورد نیمی از مردم چیزی نمی گه. بعد بفرمایید ارزش های کشور عنگلیس چه چیزی هس؟ اگه ارزش های کشور عنگلیس تجاوز،غارت و استثمار هست ،پس اسلام درست گفته. آخوندک بی بی سی بیش از نیمی از مردم ایران هم همین نظر را دارند.

YouTubeخودشیفته پیر ، نمیخواد بره استراحت کنه ؟!

آمریکا امروز از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد با روسیه خارج می‌شودآمریکا امروز به طور رسمی از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد با روسیه خارج می‌شود. رسما داره اعلام جنگ میکنه

دختربچه شش‌ساله با درآمدش از یوتیوب خانه‌ای هشت میلیون دلاری خریدبورام، دختر بچه شش‌ساله اهل کره‌_جنوبی که بیش از ۳۰ میلیون نفر در یوتیوب، کانال‌های او را دنبال می‌کنند، به‌تازگی در سئول یک ملک چند میلیون دلاری خریده است. درآمد او در یوتیوب، از طریق لینک دادن به محصولات منتخب در ویدیوها به‌دست می‌آید. بیشتر بخوانید:

بعد از توقف مذاکرات با آمریکا؛ کره شمالی در یک هفته سه آزمایش موشکی کرد🔺بعد از توقف مذاکرات با آمریکا؛ کره شمالی در یک هفته سه آزمایش موشکی کرد ⚡️کره_شمالی بامداد جمعه دست به پرتاب موشک های بالیستیک کوتاه‌بُرد به دریا در سواحل شرقی این کشور زده است. این سومین مورد از این پرتاب‌ها طی بیش از یک هفته است. گور بابای کره شمالی برادران عرزشی خزر و دارن میفروشن برای_کاسپین_بپاخیز PutinDreams2Die4CaspianSeaOfIran کره شمالی نمیخواهد این آزمایشها را متوقف کند، و اینگونه که پیش میرود نباید متوقف کند. خطر بزگ از کره شمالی نیست بلکه اول از آآمریکای انگلیسیست، بعد روسیه و بعد چین. لیکن سردسته اینها اکنون آمریکاست. آمریکا کشور بسیار خطرناکی برای سلامتی ذهنی و جسمیست. حکومت های دیکتاتور فقط زبان انهدام رو میفهن نه مذاکره