از مجیدی تا گل‌محمدی؛ پشتیبانی سلبریتی‌ها از مردم معترض خوزستان | DW | 21.07.2021

21/07/2021 07:33:00 ب.ظ

در پی ادامه موج شدید اعتراضات مردم خوزستان علیه مسئولان جمهوری اسلامی در رابطه با بحران کمبود آب، برخی از چهره‌های سرشناش ورزش ایران همبستگی خود با مردم معترض را اعلام کردند.

اعتراضات خوزستان, کم آبی در خوزستان

در پی ادامه موج شدید اعتراضات مردم خوزستان علیه مسئولان جمهوری اسلامی در رابطه با بحران کمبود آب، برخی از چهره‌های سرشناش ورزش ایران همبستگی خود با مردم معترض را اعلام کردند.

در پی ادامه موج شدید اعتراضات مردم خوزستان علیه مسئولان جمهوری اسلامی در رابطه با بحران کمبود آب، برخی از چهره‌های سرشناش ورزش ایران همبستگی خود با مردم معترض را اعلام کردند.

یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران نیز ضمن اشاره به شرایط ناگوار زندگی شهروندان استان خوزستان با انتشار تصویری از یک دختربچه خوزستانی، می‌پرسد: «فرزند کدام مسئول در این شرایط زندگی می‌کند؟»دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

احمدرضا عابدزاده، دروازه‌بان پیشین و پُرآوازه تیم ملی فوتبال ایران با انتشار یک پست در حساب اینستاگرامش به اعتراضات شهروندان خوزستان و سرکوب مردم این استان توسط حکومت جمهوری اسلامی واکنش نشان داده و نوشته است: «مردم خوزستان آب ندارند، به داد این مردم برسید.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

داریوش ارجمند پفیوز و شهاب حسینی بچه کونی چند سال قبل و خایه مال فیکسی بنام مهران مدیری وصلطان پروین کدام قبرستان هستند نکنه با چادر قصد مهاجرت دارند قیام_تا_سرنگونی نه_به_جمهوری_اسلامی مرگ_بر_خامنه_ای_لعنت_بر_خمینی خوزستان_تنها_نیست amir_minaei این مادر جنده نایاکی رو ریت نزنید

بیانیه جمعی از فعالان صنفی معلمان و فعالان مدنی در حمایت از مردم خوزستان

تهیه طرح حمایت از بدسرپرست‌‌ها در کنگره آمریکا با الهام از کارزار بریتنی اسپیرزوی در برابر قاضی گفت که می‌خواهد با سام اصغری، دوست پسر ایرانی خود، ازدواج کند و صاحب فرزند شود اما قیم مالی وی مانع این کار شده است.

اعتراضات در خوزستان؛ گزارش‌ها از کشته شدن ۲ نفر در ایذه و اختلال اینترنت در استاناعتراضات گسترده در خوزستان در شب سه‌شنبه ۲۹ تیر (۲۰ ژوئیه) در حالی وارد ششمین روز خود شد که گزارش‌ها از کشته‌شدن دستکم ۲ تن توسط نیروهای امنیتی حکایت دارد. جالبتر از اون اینکه ایران اینترنت خوزستان از ساعت ۸ شب تا اوایل صبح قطع میکند که مردم شریف خوزستان برای انقلابی جدید از خانه ها خارج شوند.این هیأت هرموقع برای منافعش خواسته بجنگه اشتباه زده🤣

اعلام همبستگی بیش از ۳۳۰ سینماگر و کنشگر فرهنگ و هنر با مردم خوزستاناعلام همبستگی بیش از ۳۳۰ سینماگر و کنشگر فرهنگ و هنر با مردم خوزستان خبر انتشار این بیانیه را محمد رسول‌اف، فیلمساز شناخته شده ایرانی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. ⬇️بیشتر بخوانید: خاك برسرت اصغر قیام_تا_سرنگونی نه_به_جمهوري_اسلامي مرگ_بر_خامنه_ای_لعنت_بر_خمینی

چندین تشکل صنفی در ایران از اعتراضات مردم خوزستان حمایت کردندچندین تشکل صنفی در ایران از اعتراضات مردم خوزستان حمایت کردند نسرین_ستوده حقوقدان زندانی در پیامی از زندان قرچک نوشت، به جای توجه به خواسته‌ اساسی مردم خوزستان، به آنها حمله شده است نه_به_جمهوری_اسلامی مرگ_بر_خامنه_ای_لعنت_بر_خمینی خوزستان_تنها_نیست قیام_تا_سرنگونی

حمایت چهار تشکل صنفی کارگران و معلمان از اعتراض به بی‌آبی مردم در خوزستانبازهم مزخرف گویی بیهوده... اولا چند تا نادان آشوبگر که نشدند مردم خوزستان و بعدش چند تا تشکل صنفی... شما رسانه های مزدور فارسی زبان تا کجا بیشرافتی رو پیش میبرید،،، شماها مثالهای گلاسیک از حرامزاده هستید 🤮🤮🤮🤮🤮🤮

فرهاد مجیدی، سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران با انتشار یک استوری در حساب اینستاگرام خود از اعتراضات مردم خوزستان نسبت به بی‌آبی و مشکلات‌شان در زندگی روزمره حمایت کرده است.استان وایر- ۱۴۰ تن از فعالان صنفی معلمان به‌همراه فعالان مدنی با انتشار یک بیانیه از خواسته‌های مردم خوزستان در اعتراضات اخیر حمایت کردند.پدر اسپیرز و وکلای او می‌گویند که خانم اسپیرز و ثروتش که بیش از ۵۰ میلیون دلار برآورد می‌شود در معرض کلاهبرداری و مصادره شخصی قرار دارند.شهرهای ایذه، سوسنگرد، شوشتر، دزفول، خرمشهر، آبادان، بهبهان، رامشیر، ویس، دارخوین، ماهشهر و اهواز در شب گذشته ملتهب گزارش شده‌اند.

فرهاد مجیدی تاکید می‌کند: «مردم خوزستان هشت سال با دستان خالی از ایران دفاع کردند و همه ما به آنها مدیون هستیم. این حق مردم خوزستان نیست..» یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران نیز ضمن اشاره به شرایط ناگوار زندگی شهروندان استان خوزستان با انتشار تصویری از یک دختربچه خوزستانی، می‌پرسد: «فرزند کدام مسئول در این شرایط زندگی می‌کند؟» دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید احمدرضا عابدزاده، دروازه‌بان پیشین و پُرآوازه تیم ملی فوتبال ایران با انتشار یک پست در حساب اینستاگرامش به اعتراضات شهروندان خوزستان و سرکوب مردم این استان توسط حکومت جمهوری اسلامی واکنش نشان داده و نوشته است: «مردم خوزستان آب ندارند، به داد این مردم برسید. ما می‌خواهیم کمک کنیم .» رشید مظاهری، سنگربان تیم فوتبال استقلال تهران با انتشار یک ویدئو در صفحه اینستاگرام خود به اعتراضات مردم در خوزستان پرداخنه است. را تنها  نمونه‌هایی از این وقایع نامیمون دانسته‌اند . مظاهری در این ویدئو که اشاره به اعتراضات صلح‌آمیز شهروندان دارد، از تیراندازی نیروهای امنیتی به مردم به شدت انتقاد می‌کند. این در حالی است که فعالان محلی می‌گویند سطح برخورد نیروهای امنیتی با معترضان شدید بوده و شمار کشته‌‌ها ممکن است افزایش یابد.

مظاهری می‌‌نویسد: «ممد نیستی ببینی، خونت بی‌ثمر گشته. رنگ فقر، رنگ بی آبی، رنگ ستم، رنگ تبعیض . ماجرایی که برای اسپیرز رخ داده است هرگز نباید برای هیچ آمریکایی دیگر اتفاق بیافتد».» مازیار زارع، سرمربی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با اشاره به نیازهای ابتدایی زندگی در پاسخ به پرسشی درباره واکسینه شدن تیم خود در برابر ویروس کرونا، با اشاره به شرایط شهروندان خوزستان و حمایت از آنها می‌گوید: «به مردم در خوزستان آب برسد، واکسن پیشکش و نخواستیم.» علی کریمی، ستاره پیشین فوتبال ایران و بازیکن سابق تیم فوتبال بایرن‌مونیخ آلمان با اشاره به سرکوب مردم معترض خوزستان در حساب اینستاگرام شخصی خود با انتشار تصویری از یک زن که در حال نوشیدن آب از روی زمین است، می‌گوید: «خوزستان مظلوم است. متاسفانه سال‌هاست در کشور ایران تبعیض و نابرابری و سوء مدیریت در اداره کشور باعث شده تمام زیرساخت‌های توسعه ایران همراه با اخلاقیات، فرهنگ، صنعت، دچار فروپاشی شود. خوزستان آب ندارد..» پشتیبانی عادل فردوسی‌پور از اعتراضات گسترده مردم در خوزستان عادل فردوسی‌پور، مجری پیشین ورزشی صدا و سیما در واکنش به اعتراضات مردم خوزستان خاطرنشان می‌کند: «شهروندان خوزستان شرایط بسیار بدی دارند. مشکلات خوزستان، سیستان و بلوچستان، کردستان و. کارشناسان حوزه اینترنت و تکنولوژی می‌گویند سرعت و پهنای باند دو شبکه اینترنت موبایل همراه اول و ایرانسل در مناطق مختلف استان خوزستان در ابتدا مختل و سپس به طور کامل قطع شده است.

آنها سال‌ها جنگ و شرایط سخت را تحمل کردند و حقشان نیست که اینگونه آزار و اذیت بشوند.» وریا غفوری، کاپیتان تیم فوتبال استقلال تهران نیز همزمان با افزایش اعتراضات و برخوردهای امنیتی با معترضان در استان خوزستان با انتشار یک تصویر در حساب اینستاگرامش، پشتیبانی خود از قیام مردم در خوزستان را با هشتگ #مدیریت_آب و #خوزستان بیان کرده است.. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید جواد نکونام، کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران و سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان، با انتشار یک پست اینستاگرامی به موج شدید اعتراضات مردم در خوزستان واکنش نشان داده است و تاکید می‌کند: «مردم نجیب خوزستان در تمام این سالها سهم‌شان از طلای سیاه، دود بوده است و خاکستر. حرف بس است. خوزستان، استانی که سرآمد توسعه کشاورزی است به‌خاطر سیاست‌های جاهلانه و نابخردانه فرادستان به خاک سیاه نشسته است و جواب مردمانش را برای مطالبه جرعه‌ای آب که نیاز اولیه یک انسان است، را با گلوله می‌دهند . بی‌عملی کافی است. در همین حال، محسن رضایی، کاندیدای شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری، روز سه‌شنبه برای بررسی اوضاع به استان خوزستان سفر کرد.

شعار و مصاحبه برای این مردم آب نمی‌شود. اما با اینکه قسمت بزرگی از ثروت ایران در دشت‌های آن گسترده شده به دلیل بی‌تدبیری‌های مسئولان کشور، امروز فریادش بلند است . مردم شهر تشنه‌اند.» سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان نیز در مورد اعتراضات شهروندان خوزستان به بی آبی، در حساب اینستاگرامش اشاره می‌کند: «کربلا، خوزستان را دریافتن است. هر چند الآن هم دیر شده است. به پای نخل‌های تشنه و به مردم شریفش آب رساندن است. خوزستان تشنه است.». قاسم سلیمانی، استاندار خوزستان روز سه‌شنبه در یک نشست خبری مدعی شد تنها یک نفر در تظاهرات روزهای اخیر در این استان کشته شده است.

» مهدی قائدی، مهاجم ملی‌پوش تیم فوتبال استقلال تهران نیز با انتشار یک استوری در حساب اینستاگرام خود به اعتراضات مردم در خوزستان واکنش نشان داده و نوشته است: «اهواز آب ندارد، ما هم وجدان». در همین زمینه: .