از قتل‌های ناموسی پنهان چه می‌دانیم؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

این گزارش در گفت‌وگو با «صبا آلاله»، روان‌شناس بالینی به سرنوشت قربانیان پنهان قتل‌های_ناموسی می‌پردازد؛ زنان و کودکانی که نام و روایت آن‌ها به رسانه راه نیافت. اطلاع‌_رسانی کودک‌همسری گزارشی از DehkordiMaryam

، ساعاتی پس از انتشار تصاویر فجیع از گرداندن سر بریده «مونا حیدری» در محله‌ خشایار اهواز، مقامات قضایی از بازداشت «سجاد حیدری» خبر دادند. سجاد همان مردی‌ است که سر بریده همسرش را با لبخند در خیابان‌ها گرداند.

این گزارش در گفت‌وگو با «صبا آلاله»، روان‌شناس بالینی به سرنوشت قربانیان پنهان قتل‌های ناموسی می‌پردازد؛ زنان و کودکانی که نام و روایت آن‌ها به رسانه راه نیافت.ساله‌ای از فامیل ما که اهل ماهشهر و مادر یک کودک چهارساله بود، خودکشی کرد؛ فقط چون از غیرت‌ورزی و تعصبات بی‌جای همسرش جانش به لب رسیده بود. اسمش لعیا بود.»

به گفته این فرد نزدیک به لعیا، زندگی او سراسر نادیده گرفتن بوده است: «همسر لعیا بسیار شکاک و بددِل بود. به خاطر کاری که خواهر لعیا با او کرده بود، به عالم و آدم مشکوک بود و در این میان لعیا بود که هر روز کتک می‌خورد و مورد خشونت واقع می‌شد. راه به جایی نداشت. چندین بار قبل از اینکه بچه‌دار شود، به پدر و مادرش شکایت کرد که همسرش مثل اسیر و برده با او رفتار می‌کند؛ اما متاسفانه هر دوی آن‌ها به شدت درگیر اعتیاد بودند و اصلا سرنوشت لعیا و آنچه بر او می‌رفت، برایشان اهمیت نداشت.

این روانشناس بالینی می‌گوید، هدف گرفتن هویت فردی در هر کسی موجب می‌شود که او با خودش فکر کند بودن و نبودنش در جهان تفاوتی ندارد و چه‌بسا نبودنش برای اطرافیانش بهتر است: «این افراد با خود فکر می‌کنند که من آدم بی‌ارزشی هستم. من هستم که مشکل دارم. بودنِ من دارد برای آبرو و عزت خانواده مشکل ایجاد می‌کند؛ بنابراین اگر نباشم، هم خودم از آزار و اذیت خلاص می‌شوم، هم خانواده و نزدیکانم از بابت بودنِ من دچار خسران و صدمه نمی‌شوند.» مونا حیدری مادر یک کودک سه ساله بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پوشش لحظه به لحظه بحران اوکراین؛ روسیه بخشی از دیپلمات‌های خود را از کی‌یف خارج کردبه گفته یک مقام کاخ سفید پوتین خواسته است تا این گفتگو در روز دوشنبه صورت گیرد اما جو بایدن اصرار داشته تا این مکالمه در اسرع وقت انجام شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بریتانیا و نروژ از شهروندان خود خواستند «به‌سرعت» از اوکراین خارج شوندهمزمان با افزایش گمانه‌زنی‌ها در خصوص احتمال وقوع حمله نظامی روسیه به اوکراین نروژ و بریتانیا از شهروندان خود خواستند «فورا» از اوکراین خارج شوند. سناریو افغانستان داره تکرار میشه.‌‌ موندم غنی شون کی وبه کجا فلنگ رو میبنده... باید از افغانستان درس می‌گرفت که نگرفت... واسه آمریکا رنگ دوستا فرق نداره ،فقط نحوه وزمان بازی فرق داره.. به هوش باشیم خدا کنه جنگ نشه وگرنه افراد غیر نظامی و بی گناه زیادی کشته میشن 😭😭😭 پس جنگ قطعیه😥😥😥
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یائیر گلر: از ماه‌ها قبل از طرح ترور اطلاع داشتم، نمی‌دانم چرا مرا انتخاب کردندبازرگان اسرائیلی ساکن استانبول که رسانه‌ها از طرح ترور او از سوی یک باند مرتبط با جمهوری اسلامی خبر داده بودند، می‌گوید از این ‌که چرا برای چنین هدفی انتخاب شده، آگاهی ندارد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

جان باختن 6 غیرنظامی از جمله 3 کودک در حملات رژیم اسد به ادلبدر حملات نیروهای رژيم اسد به چند منطقه مسکونی در ادلب سوریه، 6 غیرنظامی از جمله 3 کودک جان باختند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پیام صوتی شکیلا منفرد از زندان؛ تهدید به قتل شده‌ام
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

همه‌پرسی چهارگانه سوئیس؛ از ممنوعیت آزمایش روی حیوانات تا تخصیص یارانه به رسانه‌هاسوئیس هر سال چهار همه‌پرسی برگزار می‌کند و رای‌گیری روز یکشنبه نخستین همه‌پرسی سازماندهی شده از سوی مقامات این کشور برای سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »