از شعر تا ترور؛ مهرداد عارفانی که من می‌شناختم

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گفت «قهوه‌ات را بنوش و خبرگزاری‌های فرانسه را بخوان. اسم درست است، او واقعا عامل جمهوری اسلامی‌ است.» این روایت من است از زندانی محکوم به دخالت در عملیات تروریستی که زمانی او را شاعری ساده می‌شناختم. jangzadatom مهرداد_عارفانی اسدالله_اسدی آن_سوی_خبر

باز اسم محمد شمس به میان آمد و من هم که جوان و دیوانه صدای مرضیه بودم، وارد ساختمان شدیم. حرف زدیم، خندیم و چایی نوشیدیم. باز ماجرا داشت به خواهرفلانی کشیده می‌شد که بلند شدم و گفتم باید بروم. رفتم و چند روز بعد هم از آن خانه‌ای که به واسطه مهرداد فراهم شده بود، کوچ کردم. صاحب‌خانه از فعالان سازمان مجاهدین خلق از آب در آمد و من هم که آب پاکی را بر دست‌شان ریخته بودم، باید از آن‌جا می‌رفتم.

بعد از چند سال بی‌خبری از مهرداد، مدتی که ساکن پاریس شده بودم، یک روز پیامی داد که کتابش به زبان فرانسه ترجمه شده است و فلان روز در فلان سالن شعرخوانی و رونمایی کتاب دارد. بنا به حرمت رفتم اما نه من آن «محمد» سابق بودم و نه آن رابطه، رابطه گذشته. سلامی و لبخندی از سر اجبار و احترام رد و بدل کردیم، بابت حضورم تشکر کرد و دیگر خبری نداشتیم تا باز ساکن بلژیک شدم.

تا روزهای آخر آزادی‌ او، که شماره مهرداد را روی خط تلفن خود دیدم. پاسخ دادم. با استرس و هیجان شروع به فریاد کرد. درگیر یک مشکل خانوادگی شده بود. در نهایت گفت: «از خانه بیرون زدم، می‌خواه به منزل تو بیام.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مادران داغ‌دار و دادخواه؛ از آرژانتین تا خاوران، از کوبا تا بیمارستان لقمان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

فرانسه از ایران خواست تا براى از سرگیری مذاکرات هسته‌ای ابتكار عمل از خود نشان دهدسخنگوی کاخ الیزه، روز سه شنبه 3 مارس اعلام کرد، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی هم ساعتی قبل با ارسال چند موشک به پایگاه آمریکایی ابتکاری روشن به فرانسه نشان داد متوافق جدا مع سياسة فرنسا
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نمایندگان آمریکایی از بایدن خواستند تا عاملان ترور لقمان سلیم را مجازات کندنمایندگانی از دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات آمریکا جمعه 19 فوریه 2021 از جو بایدن رئیس جمهوری ایالات
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مسابقات دختران ساحلی ‌باز، از تایید پوشش تا استفاده مشترک از یک کُلمن
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آلبوم عکس از جشن های نوروزی؛ آغاز فصل بهار از مزارشریف تا اقلیم کردستانبرای بسیاری علاقمندان به جشن نوروز آئین‌های این عید از جمله دید و بازدید نوروزی برای دومین سال پیاپی تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا قرار گرفت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »