اقتصاد, اقتصاد ایران, رئیس جمهور, رشد, سلامت

اقتصاد, اقتصاد ایران

از شرایط سخت تحریم عبور کردیم/ جهش بورس نمادی از آینده اقتصاد ایران/ سلامت مردم خط قرمز ما است/ تحریم نبودیم، صادرات ۸۰ میلیارد دلاری داشتیم

جهانگیری: از شرایط سخت تحریم عبور کردیم/ جهش بورس نمادی از آینده اقتصاد ایران/ سلامت مردم خط قرمز ما است/ تحریم نبودیم، صادرات ۸۰ میلیارد دلاری داشتیم

08/10/2019 11:13:00 ق.ظ

جهانگیری: از شرایط سخت تحریم عبور کردیم/ جهش بورس نمادی از آینده اقتصاد ایران/ سلامت مردم خط قرمز ما است/ تحریم نبودیم، صادرات ۸۰ میلیارد دلاری داشتیم

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: ما توانستیم از این دوران به سلامت عبور کنیم و اکنون به نقطه‌ای رسیدیم که شغل ایجاد می‌شود، رشد مثبت اقتصاد ی داریم و بازار بورس به عنوان نمادی از آینده اقتصاد فعالیت‌های جهشی دارد.

وی با اشاره به آمار منتشر شده از سوی منابع رسمی گفت: مطابق آمار و ارقام رسمی، شرایط اقتصادی کشور علیرغم تحریم‌های ظالمانه آمریکا که بنا بر اظهارات دولتمردان این کشور جنگ اقتصادی به وجود آمده اما شرایط به سمت بهتر شدن می‌رود زیرا شاخص‌های کلان کشور و گزارشات میدانی که ما از بنگاه‌ها دریافت می‌کنیم، این را نشان می‌دهد.

انبار نفت شهران؛ بمب بالقوه در بافت مسکونی | DW | 06.08.2020 اعتراض سازمان عفو بین الملل به اعدام مصطفی صالحی: جمهوری اسلامی به دنبال انتقام جویی است مقام سابق سعودی محمد بن‌ سلمان را به تلاش برای ترور در کانادا متهم کرد - BBC News فارسی

معاون اوا رییس جمهور ادامه داد: البته این به آن معنا نیست که ما بنگاه مشکل‌دار نداریم اما آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که اقتصاد کشور متلاشی خواهد شد و مردم حرکت‌های خشن از خود نشان می‌دهند به طوری که جشن 40 سالگی انقلاب برگزار نخواهد شد اما ما توانستیم از این دوران به سلامت عبور کنیم و اکنون به نقطه‌ای رسیدیم که شغل ایجاد می‌شود، رشد مثبت اقتصادی داریم و بازار بورس به عنوان نمادی از آینده اقتصاد فعالیت‌های جهشی دارد.

جهانگیری افزود: این فاکتورها نشان‌دهنده این است که ما به نقطه مطلوبی رسیده‌ایم و باید اکنون به سمت ثبات، تعامل و گفت‌وگو برویم و بتوانیم مسائل منطقه‌ای خود را که امروز از حساسیت بسزایی برخوردار است، حل کنیم.وی ادامه داد: امروز شرایط منطقه خلیج فارس و خاورمیانه به مرحله‌ای رسیده که هر لحظه امکان دارد اتفاقات خطرناک و جبران‌ناپذیری در آن رخ بدهد. ما باید شرایط را به بهترین نحو کنترل کنیم و نگذاریم منطقه خلیج فارس وارد مرحله خطرناک شود.

جهانگیری با اشاره به نقش سازمان‌های مختلف در دوران تحریم گفت: برخی افراد تصور می‌کنند که چون الان در شرایط تحریم قرار داریم و سازمان‌هایی که وظایف مهمی دارند و مسئولیت آنها به نوعی ایجاد محدودیت است، اکنون باید کنار گذاشته شوند. به طور مثال این استدلال را دارند که فعالیت‌های محیط زیست برای شرایط عادی است و یا در استانداردسازی کالاها نباید سخت‌گیری شود و این یک تفکر غلط است. خط قرمز ما سلامت مردم است و این سازمانها به طور مستقیم با سلامت جامعه سر و کار دارند و ما به هیچ وجه از حداقل‌های خود کوتاه نخواهیم آمد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به روند رو به رشد شرکت‌های ایرانی گفت: در زمان مرحوم هاشمی رفسنجانی در مجلس طرحی در خصوص کیفیت خودرو مطرح شد که موافقان و مخالفان زیادی داشت. مخالفان این استدلال را داشتند که این چه خودروی پیکانی است که کار مالک بعد از تحویل گرفتن خودرو، تعویض قفل است. وزیر صنایع سنگین وقت در جواب این افراد این استدلال را داشت که من تولیدکننده نیستم بلکه بنگاه‌دار هستم؛ قطعات را به من می‌دهند تا سرهم کنم و بعد با قیمتی که خودشان اعلام می‌کنند بفروشم. ما امروز اگر پیکان بدون چرخ هم تولید کنیم از ما می‌خرند. اکنون ما از آن شرایط عبور کردیم و علاوه بر بازار داخل، صاحب برندهای جهانی شدیم.

وی ادامه داد: اگر مشکلات و محدودیت‌های تحریم وجود نداشت صادرات ما امروز می‌توانست نزدیک به 80 میلیارد دلار باشد. زمانی مهمترین کالای صادراتی ما فرش و پسته بود اما اکنون کالاهای صنعتی جایگزین آن شده‌اند.وی با اشاره به آمار تجارت خارجی ایران در شش ماهه اول سال جاری گفت: صادرات ما در این شرایط تحریم بیش از 20 میلیارد دلار بوده و در نقطه مقابل واردات ما نزدیک به 21 میلیارد دلار بوده است. این ارقام نشان از این دارد که ما به نقطه تعادل رسیدیم و اگر حرکتمان کُند نشده بود مطمئنا تراز ما به میزان قابل توجهی مثبت بود.

جهانگیری ادامه داد: تحریم یک واقعیت است و ممکن است برخی کالاها به سختی وارد شوند یا برای تامین آن بایستی هزینه اضافه پرداخت کنیم اما من به عنوان معاون اول رئیس جمهور اعلام می‌کنم که هیچ تولیدکننده‌ای وجود ندارد که نتوانسته باشد کالا مورد نیاز خود را تامین کند هرچند با سختی‌های زیاد، اما این اطمینان را می‌دهم که این شرایط طولانی نبوده و زودگذر است.

رئیس جمهوری فرانسه در سفر به بیروت: کمک‌های فرانسه به «دستان فاسد» در لبنان نخواهد رسید سفر رئیس جمهوری فرانسه به لبنان پس از انفجار بیروت - BBC News فارسی وزیر خارجه آمریکا خبر استعفای برایان هوک را اعلام کرد - BBC News فارسی ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

Eshaq_jahangiri اگه مردم خط قرمز ه چرا حقوق ها سال گذشته ١٨ درصد اضافه شد و امسال ١٥ درصد حال انكه تورم با ٩٠ درصد بًود و امسال هم همون تورم پايين نيامده مثلا گوشت تا ١٢٠ تومن رفت ولي هنوز به ٤٠هزارتومن سال قبل نرسيد

کمتر از ۵ درصد از مردم یک روستای لردگان مبتلا به ویروس HIV هستندشهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بنا بر گزارش وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با انجام آزمایش از یک هزار و ۳۰۰ نفر از جمعیت روستای لردگان ، کمتر از ۵ درصد مردم این روستا مبتلا به ویروس HIV هستند و تحت مشاوره و درمان قرار گرفته‌اند. رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت: تا الان در چنار_محمودی لردگان کمتر از ۷۰ نفر مبتلا به HIV شناسایی شده‌اند و حداکثر تا فردا کل آمار مبتلایان مشخص میشود، پیشبینی ما اینست حداکثر ۵% روستا (یعنی زیر ۹۰ نفر) مبتلا باشند. خوب این آمار که نیاز به غائله ندارد.

جمعی از نمایندگان خواستار تهیه گزارشی از حوادث لردگان شدندجمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار تهیه گزارش جامعی از حوادث لردگان در مجلس شدند.

تردد بیش از ۱۰۳هزار زائر اربعین از مرزهای ۳گانه در ۲۴ ساعت گذشتهفرمانده مرزبانی ناجا: طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰۳ هزار زائر اربعین از مرزهای سه گانه تردد داشته‌اند که این میزان نسبت به سال گذشته بیش از ۲.۵ برابر شده است امیدوارم که همون جا بمونن و بر نگردن به ایران. هر چه زباله کمتر، بهتر. 💩💩💩

تحلیل نشنال اینترست از نیروی دریایی ایران؛ «ایرانی‌ها از تجهیزات عجیبی برخوردارند»نشنال اینترست در تحلیلی به قدرت‌ دریایی ایران اذعان کرد.

انتقاد گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د از خروج آمریکا از شرق فراتhamed_pour_gh تو رو خدا بزنید .به کوردها قول دادم اردوغان کونشون بذاره

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سبد معاش در ایران از ۸ میلیون تومان گذشتکاش فقط مردم از محصولات دخانی میکشیدند اما از حکومت فاشیستی ایران میکشند این خودش بدترین سم هست که میکشند اینم بگو ک تنها کالایی ک از طرف امریکا مشمول تحریم نیست همین دخانیات است. ای ب گور باباتون وطن فروشای(ایرانی)صدای دولت تروریستی امریکا.