از دادن یارانه‌ تا پرهیز از سیاست‌های تورم‌زا و اخذ مالیات به نفع کارگران و تولید/ فرصت کم است باید شتاب کرد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

توصیه‌های اقصاددانان، فعالان کارگری و کارشناسان کار به دولت؛ از دادن یارانه‌ تا پرهیز از سیاست‌های تورم‌زا و اخذ مالیات به نفع کارگران و تولید/ فرصت کم است باید شتاب کرد

به گزارش خبرنگار ایلنا، با گذشت بیش از شش ماه از وقوع بحران کرونا، تشدید تحریم‌ها و نیز افزایش تورم و رکود اقتصادی فراگیر، کارگران در شرایط بسیار سختی به سر می‌برند. بی‌ثباتی شغلی، عدم کفایت دستمزدها، مسئله گرانی مسکن، تضعیف قدرت چانه‌زنی و بار فزاینده تورم روی زندگی خانوارهای کارگری روز به روز افزایش یافته است.

باتوجه به وضعیت اقتصادی فعلی کشور، پیش‌بینی تحلیلی شما از وضعیت کارگران در ابتدای سال ۱۴۰۰ شمسی چیست؟ توجه به این اظهارنظرها و راه‌حل‌های کارشناسان و پژوهشگران نشان می‌دهد که دولت باید توجه فوری و اوراژانسی به وضعیت کارگران را در اولویت اصلی خود قرار دهد:به نظر می‌رسد شش ماه بعد، وضعیت برای کارگران ما چندان جالب نخواهد بود. هم‌اکنون کارگران، امنیت نسبی شغلی نیز ندارند. ما در سالهای اخیر در پی آن بودیم که موضوع تبصره یک ماده ۷ قانون کار را برای کاهش و الغای قراردادهای موقت در دستور کار قرار دهیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عدم حمایت گوترش از تلاش آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های ایرانعدم حمایت گوترش از تلاش آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های ایران دبیرکل سازمان ملل در نامه‌ای به شورای امنیت اعلام کرد اقدامی براساس ادعاهای آمریکا مبنی بر آغاز روند بازگردانی تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران انجام نمی‌دهد. حالا که پاییز شده خواهیم دید چه کسی برنده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سیر کاهشی مهاجرت نخبگان/ 1800 نخبه را از 100 دانشگاه برتر دنیا به کشور برگرداندیممعاون علمی و فناوری رییس جمهور از سیر کاهشی مهاجرت نخبگان در سالهای اخیر خبر داد وافزود: طی این سالها برنامه های جدی برای برگرداندن نخبگان به کشور داشتیم که بسیار موفق بوده است. اشتباه کردی دروغ کیلومتر که نمیندازه، طناب دار هم نیست بیفته گردن دروغگو. یعنی الان این ۱۸۰۰ تا تو زندان هستن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کنشگران و کارشناسان از سازمان ملل می خواهند نسل کشی ایغورهای چین را به رسمیت بشناسد🔺کنشگران و کارشناسان از سازمان_ملل می خواهند نسل کشی ایغورهای چین را به رسمیت بشناسد ⚡️ بیش از بیست سازمان مدنی و ۱۶ کارشناس نسل کشی از «شورای حقوق_بشر سازمان ملل متحد» می خواهند درباره کارزار چین علیه اقلیت مسلمان آن کشور تحقیقاتی انجام دهد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پوتین: خروج آمریکا از توافق دفاع موشکی روسیه را مجبور به گسترش سلاح‌های فراصوت کردرئیس‌جمهور روسیه گفت خروج آمریکا از توافق دفاع موشکی در سال 2002 کشورمان را مجبور به گسترش سلاح‌های فراصوت کرده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 266 هزار و 117 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 266 هزار و 117 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

محدودیت سفر به خارج از ایران کمتر می‌شود؟محدودیت سفر به خارج از ایران کمتر می‌شود؟ با برقراری پروازهای ترکیه و پس از آن عمان، پیش‌بینی‌ها بر این است که از محدودیت‌های سفر به خارج از کشور برای شهروندان ایرانی کاسته خواهد شد. هرچند نرخ ارز و بلیت پروازها هنوز مساله است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »