از دست رفتن فرصت طلایی درمانِ برخی بیماران سرطانی به دلیل مراجعه به شارلاتان‌های طب سنتی/ علما و مراجع عظام اعتقادی به وجود طب اسلامی ندارند

11/07/1400 09:35:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: از دست رفتن فرصت طلایی درمانِ برخی بیماران سرطانی به دلیل مراجعه به شارلاتان‌های طب سنتی/ علما و مراجع عظام اعتقادی به وجود طب اسلامی ندارند

رئیس مرکز تحقیقات سرطان و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نسبت به از دست رفتن فرصت طلایی درمانِ برخی بیماران سرطانی به دلیل مراجعه به شارلاتان‌های طب سنتی هشدار داد. وی افزود: علت گسترش این‌گونه رفتارها هم رعایت ‌نکردن قوانین است.

طبق قوانین جمهوری اسلامی مجوز درمان به کسی داده شده است که درجه طبابت را از دانشگاه گرفته باشد و پزشک باشد، اما می‌بینیم، غیرپزشکی که قدرت تشخیص، تعبیر و تعریف بیماری‌ها مانند سرطان را ندارد، به بهانه درمان بیماران، کار خلاف انجام می‌دهد.

اکبری در ادامه گفت: هفته‌ای حداقل یک مورد بیمارانی را می‌بینم که امکان درمان سرطان آنان به‌راحتی مقدور بوده است، اما پس از چندین ماه وقت صرف کردن و مراجعه به افراد غیرپزشک و به‌اصطلاح شارلاتان‌ها در حوزه پزشکی سنتی، متأسفانه زمانی به ما مراجعه می‌کنند که امکان خدمت‌رسانی علمی را از دست می‌دهند، لذا رعایت ‌نکردن قانون عامل اصلی این اشکالات است و ساختارهای نظارتی هم قدرت برخورد چندانی ندارند.

او افزود: ساختارهای نظارتی حتی تکلیف‌شان هم روشن نیست، یعنی نه وزارت بهداشت و نه سازمان نظام‌پزشکی قادر نیستند که رأسا اقدام تعزیری انجام دهند. باید به قوه قضاییه شکایت کنند و یک فرایند طولانی طی شود که با این ترتیب نمی‌شود با یک اقدام فرهنگی مقابله کرد؛ این هم دلیل دوم برای توسعه این‌گونه مسائل است. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

اذعان رژیم صهیونیستی به دست داشتن در ترور سردار سلیمانیاذعان رژیم صهیونیستی به دست داشتن در ترور سردار سلیمانی رئیس بخش اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی اذعان کرد که اطلاعات داده شده از سوی این رژیم به آمریکا منجر به ترور سردار سلیمانی شده است. دست شون درد نکنه آفرین بهشون. ترور تروراست از طرف هرمفسدکه باشد.

بریتانیا برای حمل سوخت دست به دامن آلمانی‌های مقیم این کشور شد | DW | 02.10.2021دولت بریتانیا برای شهروندان آلمانی مقیم این کشور که دارای گواهینامه رانندگی هستند نامه‌هایی ارسال کرده و از آنها خواسته تا با حقوق خوب، حمل سوخت را برعهده بگیرند. بریتانیا به دلیل کمبود راننده با مشکل سوخت‌رسانی روبروست.

رهبر انقلاب 'گل رز' گرجستان پس از بازگشت به کشور دستگیر شد | DW | 02.10.2021میخائيل ساکاشویلی، رییس جمهوری سابق گرجستان چند ساعت پس از بازگشت به کشور دستگیر شد. او اعلام کرده بود که برای حفاظت از آرای انتخابات شهرداری‌ها پس از سال‌ها اقامت در اوکراین به گرجستان باز می‌گردد.

از دستگاه پردازشگر داده در شرکت بورس به عنوان ماینر استفاده شد!از دستگاه پردازشگر داده در شرکت بورس به عنوان ماینر استفاده شد! یک عضو هیات مدیره شرکت بورس درمورد کشف چند دستگاه ماینر در این شرکت اعلام کرد که از دستگاه پردازشگر داده در شرکت بورس به عنوان دستگاه ماین استفاده شد!

نزدیکترین سیاره به خورشید در تیررس رصد؛ کاوشگر بپی‌کلمبو از نزدیک عطارد عبور کرداین کاوشگر دقایقی قبل از ثبت عکس توانست از فاصله ۱۹۹ کیلومتری از نزدیکترین سیاره به خورشید در منظومه شمسی عبور کند.

بورل: مذاکرات تنها راه جلوگیری از تبدیل شدن ایران به یک قدرت اتمی استجوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که مذاکرات هسته‌ای تنها راه جلوگیری از تبدیل شدن ایران به یک قدرت هسته‌ای است.بورل شنبه 2 اکتبر در No! Bombing the nuclear sights and removing Mullahs is the only way!