از دست رفتن فرصت طلایی درمانِ برخی بیماران سرطانی به دلیل مراجعه به شارلاتان‌های طب سنتی/ علما و مراجع عظام اعتقادی به وجود طب اسلامی ندارند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: از دست رفتن فرصت طلایی درمانِ برخی بیماران سرطانی به دلیل مراجعه به شارلاتان‌های طب سنتی/ علما و مراجع عظام اعتقادی به وجود طب اسلامی ندارند

«محمد اسماعیل اکبری» رئیس مرکز تحقیقات سرطان و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که ریشه رواج طب سنتیِ غیرعلمی چیست؟ گفت: طب سنتی در اصل یک علم است و علمی است که بیشتر در فاز حمایتی است و جزو طب تکمیلی محسوب می‌شود. این طب قادر به درمان قطعی بیماری‌های شناخته شده‌ای مثل سرطان نیست. این حرف را متخصصان طب سنتی هم بیان می‌کنند؛ بنابراین کسی که بیماران را فریب می‌دهد که «من با داروی طب سنتی سرطانت را خوب می‌کنم.

او افزود: ساختارهای نظارتی حتی تکلیف‌شان هم روشن نیست، یعنی نه وزارت بهداشت و نه سازمان نظام‌پزشکی قادر نیستند که رأسا اقدام تعزیری انجام دهند. باید به قوه قضاییه شکایت کنند و یک فرایند طولانی طی شود که با این ترتیب نمی‌شود با یک اقدام فرهنگی مقابله کرد؛ این هم دلیل دوم برای توسعه این‌گونه مسائل است.

اکبری افزود: ما هم به طور خصوصی به‌ کرات این موضوع را به برادران و خواهرانمان در مجلس محترم منتقل کردیم. این به مفهوم این نیست که طب سنتی را قبول نکنیم. طب سنتی یک علم است و کاملا می‌تواند مؤثر باشد و در حوزه سلامت یارِ علم پزشکی است و در همه دنیا هم همین‌طور است، اگرچه ما در این زمینه اقدامات جاذب علمی خوبی را انجام نداده‌ایم و بیشتر تعارفات شده و حرف زده شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اذعان رژیم صهیونیستی به دست داشتن در ترور سردار سلیمانیاذعان رژیم صهیونیستی به دست داشتن در ترور سردار سلیمانی رئیس بخش اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی اذعان کرد که اطلاعات داده شده از سوی این رژیم به آمریکا منجر به ترور سردار سلیمانی شده است. دست شون درد نکنه آفرین بهشون. ترور تروراست از طرف هرمفسدکه باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بریتانیا برای حمل سوخت دست به دامن آلمانی‌های مقیم این کشور شد | DW | 02.10.2021دولت بریتانیا برای شهروندان آلمانی مقیم این کشور که دارای گواهینامه رانندگی هستند نامه‌هایی ارسال کرده و از آنها خواسته تا با حقوق خوب، حمل سوخت را برعهده بگیرند. بریتانیا به دلیل کمبود راننده با مشکل سوخت‌رسانی روبروست.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رهبر انقلاب 'گل رز' گرجستان پس از بازگشت به کشور دستگیر شد | DW | 02.10.2021میخائيل ساکاشویلی، رییس جمهوری سابق گرجستان چند ساعت پس از بازگشت به کشور دستگیر شد. او اعلام کرده بود که برای حفاظت از آرای انتخابات شهرداری‌ها پس از سال‌ها اقامت در اوکراین به گرجستان باز می‌گردد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

از دستگاه پردازشگر داده در شرکت بورس به عنوان ماینر استفاده شد!از دستگاه پردازشگر داده در شرکت بورس به عنوان ماینر استفاده شد! یک عضو هیات مدیره شرکت بورس درمورد کشف چند دستگاه ماینر در این شرکت اعلام کرد که از دستگاه پردازشگر داده در شرکت بورس به عنوان دستگاه ماین استفاده شد!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نزدیکترین سیاره به خورشید در تیررس رصد؛ کاوشگر بپی‌کلمبو از نزدیک عطارد عبور کرداین کاوشگر دقایقی قبل از ثبت عکس توانست از فاصله ۱۹۹ کیلومتری از نزدیکترین سیاره به خورشید در منظومه شمسی عبور کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بورل: مذاکرات تنها راه جلوگیری از تبدیل شدن ایران به یک قدرت اتمی استجوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که مذاکرات هسته‌ای تنها راه جلوگیری از تبدیل شدن ایران به یک قدرت هسته‌ای است.بورل شنبه 2 اکتبر در No! Bombing the nuclear sights and removing Mullahs is the only way!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »