از خلبانان کشته شده افغان در هلمند چه می‌دانیم؟ - BBC News فارسی

28/07/1399 11:59:00 ق.ظ

از خلبانان کشته شده افغان در هلمند چه می‌دانیم؟

هفته گذشته (چهارشنبه ۲۳ میزان/مهر) وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که در نتیجه سقوط دو هلی‌کوپتر نظامی در هلمند دست‌کم ۹ نفر کشته شدند. در میان کشته‌شدگان، حشمت الله غزالی، پرویز استانکزی، محمد ادریس بخشی و عبیدالله احمدی، ، چهار خلبان/پیلوت ارتش نیز بودند. حشمت الله غزالی آقای غزالی با درجه دگرمن(سرهنگ دوم) خلبان بود و معاون فرمانده پرواز کندک (گردان)...

حشمت الله غزالی آقای غزالی با درجه دگرمن(سرهنگ دوم) خلبان بود و معاون فرمانده پرواز کندک (گردان) دوم بود. او دانش‌آموخته آکادمی پلیس افغانستان بود و در سال ۱۳۸۱ از این مرکز فارغ شده بود. حشمت الله غزالی ، ابتدا در وزارت داخله/ کشور به کار گماشته شد و در سال ۱۳۹۰ به گردان نیروهای هوایی در این وزارت پیوست.

آقای غزالی برای ادامه آموزش خلبانی به آمریکا رفت و بعد از اتمام دوره آموزشی به عنوان خلبان در واحد سوم گردان مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله تعیین شد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

ما متهمیم! | سینا رحیم‌پور

دیوار روزنامه‌نگاری خیلی کوتاه است؛ این مسئله روزنامه‌نگاری کشورهای در‌حال‌توسعه و به قولی پیرامونی است. در این کشورها، روزنامه‌نگار همواره متهم است مگر اینکه خلافش ثابت شود. کسانی که روزنامه‌نگاری را چه قبل و چه بعد از انقلاب تجربه کرده‌اند، به کوتاهی این دیوار باور دارند و تجربه زیسته‌شان می‌گوید که در بحران‌های سیاسی و اجتماعی، این روزنامه‌نگاران هستند که بیش از همه آسیب می‌بینند و هزینه می‌پردازند. زمینه‌های تاریخی این مواجهه هم به دوره مشروطه بازمی‌گردد. داستان ما از مشروطه و روزنامه‌نگارانی مانند شیخ ‌احمد روحی و میرزا ‌آقاخان کرمانی تا به امروز همین بوده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

۱۳ کشته در حمله به گنجه در جنگ میان آذربایجان و ارمنستان | DW | 17.10.2020به گفته مقام‌های جمهوری آذربایجان ۱۳ نفر در حمله موشکی به شهر گنجه کشته شده‌اند. در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ آش‌بس شکننده‌ای به مدت یک هفته در حال اجرا است، اما هیچ یک از طرف‌های درگیر به آن پایبند نیستند.

بی‌خبری از وضع شش تن از فعالان مدنی بازداشت شده در ایران | DW | 18.10.2020خانواده شش فعال مدنی بازداشت شده در ایران از وضع آنها از زمان بازداشت بی‌خبرند. ۱۲ روز از زمان بازداشت این شش نفر می‌گذرد. نهادهای امنیتی حاضر به پاسخگویی به خانواده‌ها نیستند و این آنها را به شدت نگران کرده است.

امیر حاتمی: از امروز مجازیم در زمینه دفاع هر آنچه می‌خواهیم از دنیا تهیه کنیموزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: از امروز مجاز هستیم هرچه که نیاز داریم از دنیا تهیه کنیم و آنچه که دیگران نیاز دارند و از ما می‌خواهند را تهیه کنیم. این دستاورد جای تبریک داره و باعث صلح و امنیت بیشتر در منطقه خواهد شد بدون تردید بخر اگه پول داری...

مردانگی در عکاسی؛ گذار از قیود در گذر زمان | DW | 17.10.2020آیا جنبش 'Me too' ضربه مهلکی به مردسالاری وارد کرده است؟ سوژه عکس‌های یک نمایشگاه هنری در برلین، واکاوی تحولاتی است که تصویر و تصور رایج از مفهوم مردانگی را در طول زمان دگرگون کرده‌اند.

درگیری مسلحانه در اهواز سه کشته برجای گذاشتاینا بلانسبت چقدر خرن..... بجای اینکه بزنن دهن اون دم و دستگاه حکومتو سرویس کنن که نتونسته عدالتو اجرا کنه زدن خودشونو به خاک دادن___ مبارزه_مسلحانه_تنها_راه_نجات

انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در غور افغانستان 12 کشته به جا گذاشتدر پی انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی دیدبانی فرماندهی پلیس ولایت غور افغانستان 12 غیرنظامی جان باخته و حدود 100 نفر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی تصویر اصلی صحنه رویداد انفجار توسط طالبان.