از تهران تا گوانجو با یک دست

03/12/1399 12:20:00 ب.ظ

عباس دیانی اصل، قهرمان بازی‌های پاراآسیایی، در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین: 🔸از تهران تا گوانجو با یک دست 🔹شرکت در مسابقات و کسب مدال نسبت به دیگر کارهایی که در زندگی انجام داده‌ام خارق‌العاده‌تر بود این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

عباس دیانی اصل گفت:‌ کارهای زیادی در زندگی انجام داده‌ام اما فکر می‌کنم شرکت در مسابقات و کسب مدال نسبت به سایر کارها خارق‌العاده‌تر بود. در رشته دوومیدانی، در ماده‌ای که من کار کردم، تعداد انگشت‌شماری توانستند موفق شوند و برای کشور افتخارآفرینی کنند. به همین دلیل حس خیلی خوبی دارم. از 15سالگی. سال 85 بود که برای تست فوتبال به مجموعه ورزشی شهید شیرودی رفتم. از بچگی عاشق فوتبال بودم. در ورزشگاه شیرودی با یک مربی دوومیدانی آشنا شدم که به من پیشنهاد داد برای این رشته هم تست بدهم.

تست دوومیدانی دادم و سه روز بعد برای دور اول قهرمانی کشوری که در مشهد مقدس برگزار می‌شد اعزام شدم!

*آن زمان به قهرمانی جهان فکر می‌کردید؟ واقعاً نه. من به صورت مادرزادی دارای معلولیت قطع دست از زیر آرنج هستم. وقتی وارد ورزش شدم ذهنیتم این بود که مدال طلای غرب کشور را بگیرم و کارهایم برای درس خواندن و دانشگاه رفتن آسان شود. ولی وقتی که برای اولین بار از من تست گرفتند و سه روز بعد برای مسابقات قهرمانی کشوری انتخاب شدم، انگیزه بیشتری پیدا کردم و تشویق شدم که ورزش را به صورت جدی ادامه دهم. همان‌طور که قبلاً گفتم، من عاشق فوتبال بودم، ولی وقتی در مسابقات دوومیدانی شرکت کردم به این رشته ورزشی هم علاقه‌مند شدم و با تلاش زیاد توانستم در کمتر از 15 ماه به تیم ملی نوجوانان راه پیدا کنم.

*مدال گرفتن چه حسی دارد؟ بسیار لذت‌بخش است! تصور کنید در بازی‌های آسیایی 3600 ورزشکار شرکت می‌کنند و در نهایت فقط 360 نفر مدال می‌گیرند، این خیلی مهم است که بتوانید جزو آن نفرات باشید.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>