از تجربه و تجهیزات کانادا برای بازخوانی جعبه سیاه بویینگ ۷۳۷ استفاده می‌کنیم/ از شرکت هانی‌ول تجهیزات بازخوانی نمی‌گیریم/ اوکراینی‌ها اعتراضی به حضور «عابدزاده» در بررسی سانحه ندارند

19/10/1398 06:57 ب.ظ

مدیرکل دفتر بررسی سوانح هواپیمایی در گفت‌وگو با ایلنا: از تجربه و تجهیزات کانادا برای بازخوانی جعبه سیاه بویینگ ۷۳۷ استفاده می‌کنیم/ از شرکت هانی‌ول تجهیزات بازخوانی نمی‌گیریم/ اوکراینی‌ها اعتراضی به حضور «عابدزاده» در بررسی سانحه ندارند

مدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی با بیان اینکه با شرکت آمریکایی هانی‌ول رابطه خوبی نداریم و نمی‌توانیم تجهیزات مورد نیاز بازخوانی سانحه را از آن دریافت کنیم، گفت: از آنجایی که اوکراین رابطه خوبی با کانادا دارد، می‌توانیم از تجربه کشور کانادا برای بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ ۷۳۷ استفاده کنیم . وی درباره مقررات موجود برای بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه این هواپیما در ایران یا در کشور مالک این هواپیما و یا کشور سازنده آن تاکید کرد: قانون در این باره واضح و روشن است و جعبه سیاه با نظارت و هدایت کمیسیون بررسی سوانح در ایران بازخوانی می‌شود.

مدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی در پاسخ به این سوال که با وجود این قانون چرا جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده ATR شرکت آسمان برای بازخوانی به فرانسه ارسال شد، گفت: درباره بازخوانی جعبه سیاه ATR هم تمام سعی‌مان را کردیم که در داخل کشور بررسی و بازخوانی آن انجام شود اما ورژن دستگاه‌های در اختیار ایران با تجهیزات مورد نیاز برای بازخوانی آن جعبه سیاه متفاوت بود و نتوانستیم این عملیات را در ایران انجام دهیم.

رضایی‌فر افزود: از آنجایی که اوکراین رابطه خوبی با کانادا دارد، می‌توانیم از تجربه کشور کانادا برای بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ ۷۳۷ استفاده کنیم اما تاکید وزیر راه و شهرسازی این است که این عملیات در ایران انجام شود. headtopics.com

خیلی جالبه هنوز بوی گند تهران مشخص نشده میخان جعبه سیاه هواپیما رو رمزگشایی کنن

ادامه مطلب:
ilnanews »

کانادا تعدادی از نیروهایش در عراق را به کویت منتقل می‌کندکانادا تعدادی از نیروهایش در عراق را به کویت منتقل می‌کند جاناتان فانس، رئیس ستاد ارتش کانادا گفت: برخی نظامیان کانادایی در عراق که تعدادشان ۵۰۰ تن است به صورت موقت به دلایل امنیتی به کویت منتقل خواهند شد.

برخی از اعضای خانواده پویا بختیاری از جان‌باختگان اعتراضات اخیر آزاد شدندمادر،‌ خواهر و یکی از عموهای پویا بختیاری از جان باختگان اعتراضات آبان ماه پس از دستکم ۱۴ روز بازداشت٬ آزاد شده‌اند. بر اساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، روز سه شنبه ۱۷ دی، ناهید شیرپیشه ماد بچه وقتی یه چیزی روکه میبینه وگریه میکنه یه شکلات درمیارن میگن اینوببین اینوببین که حواسشوپرت کنن.خوب میگفتی ازخانواده بختیاری بگو😂😂😂😂😂 This is small gift from Iranian people to Poya and other innocent people who were brutally killed by fucking Iranian regime😆😜😄😃 لعنت بر ضحاک منقلی

تغییر مسیر پرواز بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی از ایراندر پی تنش فزاینده میان تهران و واشنگتن، بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی، گذرگاه‌های هوایی خود در ایران و عراق را به مسیرهای دیگری تغییر دادند. - خبرگزاری آناتولی

بارنیه: برای امضای توافق جامع پس از برکسیت بیشتر از یکسال لازم استمسئول مذاکرات برکسیت می گوید برای کسب توافق نامه های لازم بین اتحادیه اروپا و بریتانیا بیش تر از یکسال زمان لازم است.

مردم از حاج قاسم دل نمی‌کنند- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimمراسم تدفین پیکر مطهر سردار دل‌ها آغاز شد؛ مردم از حاج قاسم دل نمی‌کنند مردمی که با انتشار خبر تعویق مراسم رفته بودند به سرعت خود را به گلزار شهدای کرمان رساندند و ازدحام جمعیت روند تدفین را با تاخیر روبه‌رو کرده است Soleimani خداحافظ ای جان جانان

دفاع دوباره پمپئو از تصمیم ترامپ برای به شهادت رساندن سردار سلیمانیوزیر امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی به دفاع از اقدام تروریستی این کشور در به شهادت رساندن سردار سلیمانی پرداخت. هیچ قاتلی احساس گناه نمیکنه منتظر غذر خواهی نباشید محکم و سهمگین جواب دهید پمپئو، ترامپ و دارو دستش همگى تروريست بين المللى هستند. مرگ بر امریکا

حسن رضایی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره احتمال آسیب دیدن جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی سانحه‌دیده اظهار داشت: بخشی از دو جعبه سیاه این هواپیما سانحه دیده اما حافظه آن که شامل اطلاعات است در محفظه‌ای قرار دارد و سالم مانده است.

وی درباره مقررات موجود برای بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه این هواپیما در ایران یا در کشور مالک این هواپیما و یا کشور سازنده آن تاکید کرد: قانون در این باره واضح و روشن است و جعبه سیاه با نظارت و هدایت کمیسیون بررسی سوانح در ایران بازخوانی می‌شود.

مدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی در پاسخ به این سوال که با وجود این قانون چرا جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده ATR شرکت آسمان برای بازخوانی به فرانسه ارسال شد، گفت: درباره بازخوانی جعبه سیاه ATR هم تمام سعی‌مان را کردیم که در داخل کشور بررسی و بازخوانی آن انجام شود اما ورژن دستگاه‌های در اختیار ایران با تجهیزات مورد نیاز برای بازخوانی آن جعبه سیاه متفاوت بود و نتوانستیم این عملیات را در ایران انجام دهیم.

رضایی‌فر افزود: از آنجایی که اوکراین رابطه خوبی با کانادا دارد، می‌توانیم از تجربه کشور کانادا برای بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ ۷۳۷ استفاده کنیم اما تاکید وزیر راه و شهرسازی این است که این عملیات در ایران انجام شود.

وی با بیان اینکه باید لابراتوار بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ ۷۳۷ مشخص شود، گفت: گزینه‌های مختلفی برای انجام بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی داریم.

مدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی تاکید کرد: البته ما با شرکت هانیول ارتباط خوبی نداریم و نمی‌توانیم از این شرکت تجهیزات مورد نیاز را تهیه کنیم، اما کشورهای فرانسه، آلمان، کانادا، اوکراین و روسیه این تجهیزات را به صورت محدود در اختیار دارند و ما می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

رضایی‌فر درباره حضور عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشور در بررسی سانحه این هواپیما با توجه به پرونده قضایی ایشان درباره نحوه بررسی سانحه ATR آسمان اظهار داشت: آقای عابدزاده تعلیق نشدند. پرونده بازپرسی باید در دادگاه ابلاغ شود و فرصت دفاع به فرد داده شود. اساسا بنده اشتباه در بررسی سانحه ATR آسمان از سوی آقای عابدزاده را تایید نمی‌کنم و نکته مهم این است که کمیسیون بررسی سوانح مستقل است و به صورت حرفه‌ای سانحه را بررسی می‌کند.

وی تاکید کرد: اوکراینی‌ها اعتراضی به حضور آقای عابدزاده در جریان بررسی سانحه ندارند و در جلسه امروز هم برای بررسی علت سانحه معاون دادستان کل کشور و سفیر اوکراین همراه آقای عابدزاده بودند.