از بویایی‌پریشی، عارضه تازه شناخته‌شده کرونا چه می‌دانیم؟

16/11/1400 06:57:00 ب.ظ

از بویایی‌پریشی، عارضه تازه شناخته‌شده کرونا چه می‌دانیم؟ جزئیات بیشتر🔽

مبتلایان به بویایی‌پریشی برای خوردن و نوشیدن با مشکل روبرو می‌شوند زیرا آب آشامیدنی برایشان بوی تخم‌مرغ گندیده می‌دهد و هنگام مصرف مواد خوراکی بوی مدفوع یا گندیدگی حس می‌کنند. بررسی‌ها در بریتانیا نشان می‌دهد که کودکان به طور خاص در جریان موج جدید ابتلا به سویه‌های جدید...

بررسی‌ها در بریتانیا نشان می‌دهد که کودکان به طور خاص در جریان موج جدید ابتلا به سویه‌های جدید ویروس کرونا به بویایی‌پریشی مبتلا شدند. امری که باعث می‌شود کودکان تمایلی به مصرف مواد خوراکی و غذا خوردن نداشته باشند. این در حالی است که تاکنون تصور می‌شد این کودکان اشتهای خود را از دست داده‌اند یا در برابر غذاها سخت‌گیری می‌کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید بنا به گزارش‌ها برخی از کودکان بر اثر بویایی‌پریشی با کاهش وزن روبرو شدند. در موارد حاد بویایی‌پریشی نیز مواردی از بستری شدن کودکان بر اثر کم‌آبی بدن گزارش شده است.

پزشکان برای مقابله با تاثیر مخرب بویایی‌پریشی بر سلامت کودکان به والدین توصیه می‌کنند که به دلایل کودکان برای پرهیز از آشامیدن و غذا خوردن توجه نشان دهند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اقتصاد- اصفهانی

ونزوئلا، سوریه یا پاکستان؟ ... اقتصاد ایران به کجا می‌رود؟ این پرسش مدت‌هاست ذهن ایرانیان زیادی را درگیر کرده است. ایرانیانی که مدام با رکوردهای تازه قیمت‌ها مواجه می‌شوند و حالا دولت می‌گوید شاید چند صفر اسکناس‌های رایج را حذف کند تا خواندن اعداد راحت‌تر شود! جواد صالحی‌اصفهانی، اقتصاددان، دانش‌آموخته هاروارد و استاد دانشگاه پلی‌تکنیک ویرجینیا در آمریکا معتقد است که اقتصاد ایران گرفتار شرایط غیرعادی شده و در بزنگاهی است که می‌تواند به سمت شرایط خطرناک تغییر مسیر دهد. توصیف او از اقتصاد ایران، اتاق تاریکی است که درِ خروج آن گم شده و هر حرکتی غیرممکن است. این اقتصاددان برجسته به «شرق» می‌گوید که وضعیت اقتصاد، برای ایرانی‌ها یک زندگی غیرعادی و سوررئالیسم را رقم زده است و خروج از این وضعیت به‌سادگی ممکن نیست. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تصاویری از احساسات یک اورانگوتان تازه متولد شده و مادرش در فرانسهباغ وحشی در فرانسه تولد یک اورانگوتان را در پارک معروفی واقع در موزل اعلام کرد. حق ندارد ب زبان اورانگوتانی با محیط پیرامونش ارتباط بگیرد !! The black flags that will support the Imam Al-Mahdi will come from Pakistan. In April 2015, Muhammad Qasim bin al-Karim saw Prophet Muhammad SAW in a dream explaining to him where the black flags would come from. Is Qasim the awaited Mahdi? بچه بیچاره هروقت شیر می خوره باید از دهنش مو بکشه بیرون که

ادامه انتقادها از جشنواره فیلم فجر؛ مجید بهشتی: داوران از «چهره‌های تأیید شده نظام» هستند🔺ادامه انتقادها از جشنواره فیلم فجر؛ مجید بهشتی: داوران از «چهره‌های تأیید شده نظام» هستند ▪️کیفیت نازل آثار اکران شده در چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر، انتقادات زیادی را متوجه کمیته برگزاری، و هیأت داوران کرده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

متا، شرکت مادر فیس‌بوک، ۲۲۰ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داددر پی اعلام درآمدهای سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ شرکت «متا» و همچنین کاهش شمار کاربران فیس‌بوک برای اولین بار طی ۱۸ سال گذشته، ارزش هر سهم این شرکت از ۳۲۳ دلار به ۲۳۹ دلار سقوط کرد.

احتمال ایجاد عارضه لخته خون بعد از تزریق واکسن آسترازنکا، ۴ مورد در هر یک میلیون جوان است/ بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها به تاخیر بیفتدعضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: عارضه شدید آسترازنکا که همان لخته خون است، چهار نفر در یک میلیون نفر در افراد جوان ممکن است رخ دهد و این درصد اصلا درصد بالایی نیست.

درباره سهم استان‌ها از قدرت سیاسی و اقتصادی در ایران چه می‌دانیم؟beehnam هیچی استان سیستان وبلوچستان دارای بزرگترین منابع زیرزمینی ازجمله معدن طلا و...... beehnam مردم سیستان وبلوچستان هیج سهمی ازثروت وقدرت کشور ندارند

احتمال ابتلای نیمی از ساکنان تهران به سویه اومیکرون کرونا | DW | 04.02.2022به گفته عضو کمیته علمی کرونا. سرعت گسترش سویه اومیکرون طی چهار روز به میزان پیش‌بینی برای دو هفته بود. افزایش شدید موارد ابتلا در ایران طی چند روز تعداد شهرهای در وضعیت آبی را از بیش از ۴۰۰ به ۱۱ شهر کاهش داده است.