از اعتقادات و اخلاق عمومی جامعه نباید به عنوان ابزار سیاسی استفاده کرد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر کشور: *بیش از ٩٠ درصد زنان حجاب مناسب دارند *تنها ٦-٧ درصد بانوان جامعه بدحجاب هستند

به گزارش ایسنا عبدالرضا رحمانی‌ فضلی در صد و بیست و سومین جلسه شورای اجتماعی کشور که با موضوع عفاف و حجاب صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: در جلسه قبل مباحثی مطرح شد و اولویت‌ها را مشخص کردیم. رسیدگی‌ به کشف حجاب یکی از اولویت‌های مهم بود و همه روی آن اجماع داشتند که باید برخورد جدی و پیشگیرانه با آن صورت بگیرد .اولویت دوم نیز موارد سازمان یافته بود به معنای اینکه شبکه‌ها و جریاناتی وجود دارند که این موضوع را به‌صورت سازمان یافته مدیریت و هدایت می‌کنند.

وی در ادامه گفت: نکته بسیار مهمی که در اینجا وجود دارد این است که این موضوع می بایست به‌صورت مستمر پیگیری و هماهنگی بین دستگاه‌ها ایجاد شود. ما نباید فصلی یا در شرایط خاص این موضوع را مطرح کنیم. حجاب جزو مباحث اولیه دینی اعتقادی، قانونی و اجتماعی ما است.

رحمانی فضلی در ادامه گفت: بیش از ۹۵ درصد روش ایجابی و ۵ درصد کار سلبی است و در کار سلبی نیز باید محکم برخورد کرد و کار ایجابی باید قوی و مستمر باشد. در این راستا دستگاه‌ها متناسب با وظایف، برنامه‌ها را به‌صورت زمان‌بندی شده به ما ارائه دهند. ما دو هفته فرصت می‌دهیم و دستگاه‌ها مجموعه برنامه‌های خودشان را در زمان‌بندی مشخص کنند همچنین باید دو موضوع پیشگیرانه و اجتماعی شدن باید مبنای کار باشد.

وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم کار در دراز مدت در این زمینه انجام دهیم و حتما نیز باید داشته باشیم دستگاه‌هایی مانند آموزش و پرورش، وزارت علوم، وزارت بهداشت و نهادهای فرهنگی مانند صدا و سیما و وزارت ارشاد در درازمدت می‌بایست برنامه‌ریزی کنند تا آثار کارشان را ببینیم. هرچند در کوتاه مدت هم نقش آفرینی موثری دارند.

وزیر کشور ادامه داد: در جلسه‌ای که خدمت مقام معظم رهبری بودیم ایشان توصیه فرمودند مصوبه حجاب و عفاف بازنگری شود. هفته قبل شورای عالی انقلاب فرهنگی این موضوع را بازنگری کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

عجب پس کل خانواده من جزو این شش هفت درصدن

ای کیرم توو اون حجاب و عسلام کیریتون. ادمین_ایسنا رو سگ بگاد.

اونقدر هم دقیق گفته که روی احمدی‌نژاد رو سفید کرده با اون آمارهایی که می‌داد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پناهیان از فرآیند قانون‌گذاری اصلاع ندارد/ به دلیل نزدیکی انتخابات به مجلس حمله می‌شودیک عضو هیات رئیسه مجلس درباره تاختن یک روحانی به رد فوریت شفافیت آرای نمایندگان مجلس گفت: آقای پناهیان از جزئیات و فرآیند قانون‌گذاری خبر ندارد و البته می‌توانست با ادبیات و اطلاع بیشتری نقد کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پیوستن ایران به سوئیفت روسی، قدرت آن را افزایش می‌دهد/ پس از وقایع اوکراین، روسیه به فکر راه‌اندازی سوئیفت افتاد/ بخشی از دولت تمایلی به سوئیف روسی ندارد و دنبال اینستکس استیک کارشناس مسائل اوراسیا در گفت‌وگو با ایلنا: پیوستن ایران به سوئیفت روسی، قدرت آن را افزایش می‌دهد/ پس از وقایع اوکراین، روسیه به فکر راه‌اندازی سوئیفت افتاد/ بخشی از دولت تمایلی به سوئیف روسی ندارد و دنبال اینستکس است غربگرایان هنوز امیدی دارند اما این یک توهم است که غرب به دنبال منافع ایرانه
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بسیاری از مدعیان در جامعه اشتباهات خود را نمی‌پذیرندتهران- ایرنا- سخنگوی قوه قضاییه گفت: کسانی که ادعاهایی در جامعه ما دارند اشتباهات خود را نمی‌پذیرند و نسبت به جبران آن اقدام نمی‌کنند. ای کاش از مرحومه سحر خدایاری یاد می‌گرفتند که علیرغم اینکه اشتباهی را مرتکب شده بود اما در بازجویی‌ها به صراحت به اشتباه خود اعتراف و آن را پذیرفته و ابراز ندامت کرده بود.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ایران کشوری پر استرس؛ بیش از 40% جامعه درگیر مشکلات روانی استرسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای ایران در گفت‌وگو با «اعتماد آنلاین» اعلام کرد که «بیش از 40 این بلایی هستش که رژیم و متحدینش بعلاوه آمریکا و متحدینش بر سر ما مردم آوردن این برنامه بهداشت روان که 30 میلیون نفر را تحت پوشش دارد در کجا در حال اجراست !؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

برچیده شدن دادگاههای ویژه: خواسته سیزده فعال سیاسی و اجتماعی از قوه قضائیهسیزده فعال اجتماعی و سیاسی ایران در واکنش به احکام قضائی سنگینی که اخیرا در دادگاههای ایران صادر شده بیانیه ای منتشر کرده اند و در آن خواستار تغییر ساختاری در قوه قضائیه شده اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بعد از خرید تسلیحاتی آنکارا از مسکو، آمریکا کماکان تحریم ترکیه را بررسی می‌کندبعد از خرید تسلیحاتی آنکارا از مسکو، آمریکا کماکان تحریم ترکیه را بررسی می‌کند کلارک کوپر، مدیرکل امور سیاسی و نظامی وزارت خارجه آمریکا پنج شنبه به خبرنگاران در واشنگتن گفت: آنها هنوز ممکن است هدف تحریم قرار بگیرند. تمام گزینه ها هم چنان بر روی میز است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »