از انتظار برای جوش آمدن کتری تا معطلی پشت تلفن؛ سالانه ۲۶ روز از وقت افراد صرف «هیچ کار» می‌شود

06/11/1400 08:31:00 ب.ظ

امروزه انجام بسیاری از کارهای روزمره به نوعی از معطلی یا انتظار نیاز دارند که از ایستادن در صف بانک تا معطلی پشت خط تلفن مشتریان یک شرکت را شامل می‌شوند. اما آیا تا کنون از خود پرسیده‌اید که این زمان در مجموع چقدر از وقت شما را سالانه می‌گیرد؟

امروزه انجام بسیاری از کارهای روزمره به نوعی از معطلی یا انتظار نیاز دارند که از ایستادن در صف بانک تا معطلی پشت خط تلفن مشتریان یک شرکت را شامل می‌شوند. اما آیا تا کنون از خود پرسیده‌اید که این زمان در مجموع چقدر از وقت شما را سالانه می‌گیرد؟ در این تحقیق که توسط موسسه وان‌پل بر روی دو هزار نفر در بریتانیا انجام شده است، یک بزرگسال به طور...

در این تحقیق که توسط موسسه وان‌پل بر روی دو هزار نفر در بریتانیا انجام شده است، یک بزرگسال به طور متوسط ۲۶ روز (یا هفته‌ای ۱۲ ساعت/ سالانه ۶۲۴ ساعت) وقت خود را تلف می‌کند. بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان این پژوهش از انتظار برای برقراری تماس تلفنی به عنوان بزرگترین منبع اتلاف وقت خود نام برده‌اند. پس از این گزینه، ایستادن در صف (۴۵ درصد)، گیر افتادن در ترافیک (۴۴ درصد)، اسکرول کردن بی‌هدف در صفحات شبکه‌های اجتماعی (۲۱ درصد) و انتظار برای جوشیدن آب کتری (۱۵ درصد) قرار دارند.

وزیر خارجه ایران: پوتین برای نماز رئیسی۱۰ دقیقه در انتظار ماند موارد دیگری نظیر انتظار برای اتمام کار ماشین لباسشویی، معطلی برای آمدن گارسون در رستوران و منتظر شدن برای رسیدن لحظه تحویل غذا یا محصول از جمله موارد اتلاف وقت روزانه برشمرده شده‌اند.

پیشتر یک تحقیق مشابه در سال ۲۰۱۸ نشان داده بود ۲۱.۸ ساعت از وقت کارمندان در طول هفته هرز می‌رود و صرف معطلی‌های بیهوده می‌شود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

رقابت منهای متانت | بهناز شیربانی

این روزها کمتر فردی را می‌توان پیدا کرد که مخاطب پلتفرم‌های ایرانی نباشد. چند سالی است از ایجاد پلتفرم‌های داخلی می‌گذرد و سال‌ها پیش کمتر کسی متوجه ظرفیت‌های این بخش بود و ابعاد ساختاری پلتفرم‌ها به‌مرور آن‌قدر وسعت پیدا کرد تا به رقیبی جدی برای رسانه ملی بدل شد. اما شاید حدس‌زدن این موضوع که زمانی این مدیوم مخاطب گسترده‌ای پیدا کند کمی عجیب به نظر می‌رسید. آغاز ساخت‌وساز در پلتفرم‌های داخلی با آزمون و خطاهایی همراه بود و بسیاری بر این باور بودند که عدم آگاهی از فضای فرهنگی و سرمایه‌گذاری صرف روی چهره‌های مشهور و البته نبود آشنایی کافی با ساخت سریال برای طیف گسترده‌ای از مردم، پاشنه آشیل این بسترهای اینترنتی محسوب می‌شد؛ نقصی که به‌مرور مرتفع شد و شبکه نمایش خانگی بیش از هر چیز به دلیل نیاز جامعه به تکنولوژی روز و پاسخ به انحصار سریال‌سازی در تلویزیون به مسیرش ادامه داد. اما کشمکش‌های شبکه نمایش خانگی و صداوسیما تنها به جدال دو سال اخیر ختم نمی‌شود. می‌توان ریشه این اختلاف را در زمانی جست‌وجو کرد که بسیاری متوجه این واقعیت شدند که با قدرت‌گرفتن شبکه نمایش خانگی، مدیریت افکار عمومی از دستشان خارج شده و حالا زمانی است که باید وارد صحنه شوند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

یه شکایت ببر قوه قضاییه تو ۶ ماه ۳۶۰ روزت رو ضایع میکنند اگر ما برای 24 ساعت خودمان، هفته و ماه برنامه ریزی داشته باشیم. می‌توانیم کل امور زندگی خودمان را با برنامه انجام دهیم و احساس انتظار یا اتلاف وقت نداشته باشیم. مثلاً. اگر به خودمان تلقین کنیم که 6 تا 8 ساعت کار در 24 ساعت کافی است، بقیه مهم نیست، بهتر است. به سلامتی کمک می‌کند.

من از سال 1385 تا 1389 یک دوره بیماری افسردگی سپری کردم. دانشمندان معتقدند، بیماری افسردگی مادام العمر است. من معتقدم نسبی و قابل کنترل است. یعنی می‌توان آن را به حداقل ممکن رسانید که دیگر بیماری تلقی نشود. احساس انتظار و حساسیت در اتلاف وقت ناشی از بیماری افسردگی است. امیدوارم امور مربوطه سرعت پذیرد.

بعنی چی اینا هم جزئی از زندگین دیگه

غرب تا کجا حاضر است از اوکراین در مقابل روسیه حمایت کند؟اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: غرب تا کجا حاضر است از اوکراین در مقابل روسیه حمایت کند؟ در حالی که حمله روسیه به اوکراین اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد سوالی که باقی می‌ماند این است که غرب تا چه حد حاضر است در حمایت از اوکراین در برابر روسیه پیش رود؟

حوثی‌‌ها شماری از شبه‌نظامیان خود را به‌‌دلیل عقب‌نشینی از جبهه‌های جنگ اعدام کردندوزارت دفاع یمن فاش کرد که به اطلاعات تکان‌دهنده‌ای درباره اعدام شماری از جنگجویان حوثی که از جبهه‌های جنگ عقب‌نشینی کرده یا از مبارزه با نیروهای دولت

از سرگیری روابط عربستان و تایلند ۳۰ سال پس از پرونده دزدی جواهرات سلطنتیتنش بین دو کشور در سال ۱۹۸۹ و زمانی آغاز شد که یک تایلندی شاغل در کاخ یک شاهزاده سعودی، سنگ‌های قیمتی به ارزش میلیون‌ها دلار را به سرقت برد. در میان این جواهرات یک الماس آبی ۵۰ قیراطی بسیار کمیاب نیز وجود داشت، از آن پس رسانه‌ها برای پرونده روابط عربستان و تایلند نام «پرونده الماس آبی» را برگزیدند.

صندوق بین‌المللی پول از السالوادور خواست بیت کوین را از مبادلات قانونی و دولتی حذف کندالسالوادور در ماه سپتامبر به اولین کشور جهان تبدیل شده بود که به ساکنانش اجازه می‌داد در کنار دلار آمریکا، از ارز دیجیتالی بیت کوین نیز در معاملات و پروسه‌های انتقال پول استفاده کنند.

ایران-چین تایپه؛ نیم‌قدم تا تاریخ‌سازی زنان

بارش باران و برف در نوار غربی کشور/ کاهش دما تا ۶ درجهبارش باران و برف در نوار غربی کشور کاهش دما تا ۶ درجه رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به آلودگی هوای سه کلانشهر طی امروز (۵ بهمن ماه) از بارش برف و باران در نوار غربی کشور و دامنه جنوبی البرز طی فردا (۶ بهمن‌ماه) خبر داد.