ارگان مطبوعاتی دولت: پیشرفت مذاکرات وین کند است | DW | 18.12.2021

27/09/1400 06:36:00 ب.ظ

روزنامه ایران پس از وقفه در مذاکرات وین در سرمقاله خود نوشت، سرعت پیشرفت دور کنونی مذاکرات احیای برجام کم است. سه کشور اروپایی روز گذشته گفتند، وقفه در مذاکرات به درخواست ایران بود اما علی باقری این حرف را تکذیب کرد.

روزنامه ایران پس از وقفه در مذاکرات وین در سرمقاله خود نوشت، سرعت پیشرفت دور کنونی مذاکرات احیای برجام کم است. سه کشور اروپایی روز گذشته گفتند، وقفه در مذاکرات به درخواست ایران بود اما علی باقری این حرف را تکذیب کرد. مصطفی خوش‌چشم که کارشناس مسائل بین‌الملل معرفی شده در ابتدای این تحلیل نوشت: «دور هفتم مذاکرات وین در حالی انجام شد که مشخص بود تغییر نگاه برآمده از بر سرکار آمدن دولت انقلابی در ایران ماهیت نگاه به مذاکرات را به دلیل کاسته شدن از وزن تأثیرگذاری...

مصطفی خوش‌چشم که کارشناس مسائل بین‌الملل معرفی شده در ابتدای این تحلیل نوشت: «دور هفتم مذاکرات وین در حالی انجام شد که مشخص بود تغییر نگاه برآمده از بر سرکار آمدن دولت انقلابی در ایران ماهیت نگاه به مذاکرات را به دلیل کاسته شدن از وزن تأثیرگذاری مذاکرات در اقتصاد کشور تغییر داده و آن را به مسئله‌ای مجزا در کنار سایر مسائل تبدیل خواهد کرد.»

مذاکرات احیای برجام میانه فرودین در دولت حسن روحانی آغاز و شش دور آن تا اواخر خرداد ماه برگزار شد. دور هفتم مذاکرات پس از چند ماه وقفه با حضور تیم جدید مذاکره‌کننده دولت رئیسی هشتم آذر ماه شروع شد. مذاکره‌کنندگان دولت رئیسی بارها دستاوردهای شش دور مذاکرات در دولت قبلی را زیر سوال برده و خواستار تغییر پیش‌نویس‌های مورد توافق در پایان دور ششم شده‌اند.

میخائیل اولیانوف، سرپرست مذاکره‌کنندگان روسی در مذاکرات وین نیز به این متن‌ها روی خوش نشان نداده و چند بار گفته است، نمی‌توان دستارودهای شش دور مذاکره قبلی را به سطل زباله انداخت.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

کرونا در ایران؛ آیا طرح مدیریت هوشمند در ایران کار می‌کند؟pkhwshhal جمهوری اسلامی با آبانی ها و نویدها و پویا ها و نداها و ستارها رفتار شهروندی داشته!! آره بروبچ ایرا وایر ماله کش... کاری باهاتون میکنیم تا راستی آزمایی از اونورتون بزنه بیرون..لیست سیاه قرمز!

مذاکرات احیای برجام؛ خوش‌بینی ایران در مقابل تاکید اروپا و آمریکا بر محدود بودن زماندیپلمات‌های اروپایی با ابراز تاسف از وقفه‌ای که به درخواست ایران در مذاکرات ایجاد شده تاکید کردند که زمان برای حصول به یک توافق بسیار محدود است.

قطعنامه حقوق بشری علیه ایران؛ چه کشورهایی در سازمان ملل به نفع ایران رای دادند؟واکنش قوه قضائیه به قعنامه سازمان ملل: «موضوع ممنوعیت اعدام، یک پدیده غربی است. آیا اگر مجازات اعدام در قوانین کشورهای غربی لغو شده، باید به تمامی کشورها تسری پیدا کند و یک استاندارد جهان‌شمول شود؟» واکنش نماینده‌ی ایران رو هوندم حالم به هم خورد، چقدر وقیحانه دروغ میگه و بدتر از اون فرافکنی میکنه حرامزاده یمن جزموافقان قطعنامه بوده.یاللعجب سازمان لجن و حقوق حشر. یکجانبه گرایی و دو رویی رو میشه محسوسسسس دید.

تصویب قطعنامه محکومیت نقض حقوق بشر در ایران در سازمان ملل | DW | 17.12.2021مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه محکومیت نقض حقوق بشر در ایران را تصویب کرد. این قطعنامه که توسط کانادا ارائه شد به بازداشت‌های خودسرانه، اعدام، شکنجه و بسیاری موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته است. واقعا کانادا پرویی تمام کرده خودشون این همه کودک بومی شهرکانادا رو زنده بگور کردن حالا برای ایران قطعنامه صادرمی کنه مادر اون کانادایی رو گائیدم که یک مرد ۸۰ ساله رو تحویل رژیم آخوندی میده بعد برای ما رژیم آخوندی رو محکوم میکنه؟!! ننه بر و بچ دویچه وله رو نیز گائیدم ناراحت سهمیه تون پیش من نداشته باشید. اشک تمساح ... ودیگرهیچ

کمبود 500 قلم دارو در ایران در صورت عدم تامین ارز لازمحمید محمدی، مدیر کل امور دارویی سازمان غذا و داروی ایران هشدار داد، چنانچه تا پایان سال 1400 ارز مورد نیاز برای خرید دارو تامین نشود، این کشور با کمبود 500 مردم ایرا شاهدند. أحلام محمد قاسم إنذار للأمة المسلمة. كما أصبحت حقيقة ، يتحدث عنها الكثير في جميع أنحاء العالم ، ويدعي الكثيرون أنه الإمام المنتظر المهدي. لقد وجدت هذا الفيديو ليكون شرحا جيدا.

اتخاذ رویکرد گام به گام، تنها راه احیای برجام است/ اعتماد در مذاکرات وین در حال کاهش است/ توافق در چند قدم اول، رسیدن به توافق‌های بعدی را آسان‌تر می‌کند