اروپا برای کاهش وابستگی به گاز روسیه به جمهوری آذربایجان رو کرد

15/11/1400 07:51:00 ب.ظ

اروپا برای کاهش وابستگی به گاز روسیه به جمهوری آذربایجان رو کرد جزئیات بیشتر🔽

کمیسر انرژی اتحادیه اروپا امروز به جمهوری آذربایجان رفت تا با افزایش خرید گاز از جمهوری آذربایجان وابستگی اروپا به گاز روسیه را کاهش دهد. کمیسر انرژی اتحادیه اروپا امروز جمعه چهار فوریه در تلاش برای تنوع بخشیدن به منابع انرژی این قاره و...

کمیسر انرژی اتحادیه اروپا امروز جمعه چهار فوریه در تلاش برای تنوع بخشیدن به منابع انرژی این قاره و کاهش وابستگی به گاز روسیه به جمهوری آذربایجان سفر کرد. در این سفر «کادری سیمسون»، کمیسر انرژی اتحادیه با الهام علی اف، رهبر اقتدارگرای جمهوری آذربایجان در خصوص افزایش عرضه گاز از سوی این کشور غنی از انرژی در قفقاز گفتگو کرد.

مقاماتی از کشورهای اروپایی و همچنین بریتانیا و ایالات متحده نیز در این هیئت حضور داشتند. ادعاهای غرب مبنی بر اینکه مسکو در حال برنامه ریزی برای حمله به اوکراین است، موجب بالا رفتن نگرانی‌ها از احتمال توقف ارسال گاز روسیه به اروپا شده است.

سیمسون و علی اف در این دیدار در خصوص کریدو گاز جنوبی گفتگو کردند. مسیری که گاز را با لوله‌های انتقال از سواحل دریای خزر به گرجستان، ترکیه و سپس به اروپا می رساند و از سال ۲۰۲۰ عملیاتی شده است. ادعاهای غرب مبنی بر اینکه مسکو در حال برنامه ریزی برای حمله به اوکراین است، موجب بالا رفتن نگرانی‌ها از احتمال توقف ارسال گاز روسیه به اروپا شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

تحولات ایران و جهان؛ وکیل دونالد ترامپ: به موکلم در جلسه دادگاه دستبند زده نخواهد شد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران و جهان در روز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۳۱ مارس ۲۰۲۳ را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

واشنگتن ۳ هزار نیروی دیگر به اروپا اعزام می‌کند، احتمال سفر ماکرون به روسیهآمریکا از اعزام ۳ هزار سرباز دیگر آمریکایی به اروپا برای دفاع از اعضای ناتو، در برابر هرگونه تجاوز خبر داد. تصمیمی که روسیه آن را «مخرب» ارزیابی کرد. دو هزار نفر از آمریکا مستقبما به آلمان و لهستان اعزام می شوند و هزار نفر از نیروهای حال حاضر آمریکا در آلمان به رومانی در شرق اروپا منتقل می شوند. جواب ماکرون به بایدن «اگر اروپایی‌ها ظرفیت دفاع از خود و ایجاد راه‌حل مشترک با همسایگان خود از جمله روس‌ها را نداشته باشند، هیچ نظم امنیتی و ثبات برای ما اروپایی‌ها وجود نخواهد داشت

خواننده موسیقی سنتی آذربایجانی با اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی به حبس محکوم شد

رئیس جمهوری آمریکا: کشته شدن رهبر داعش «پیامی به تروریست‌های سراسر جهان» استجو_بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، در یک سخنرانی به جزئیات عملیاتی که به کشته شدن ابو_ابراهیم_الهاشمی_القریشی، معروف به حاجی_عبدالله، رهبر داعش منتهی شد اشاره کرد و آن را «پیامی به تروریست‌ های سراسر جهان» دانست. این پیام تو شامل تروریست های صهیونیست میشه خخخخ مهد تروریست یعنی آمریکا که خود داعش را تاسیس کرده اینگونه توییت میزنه. خدا میداند اگر حاج قاسم سلیمانی عزیز نبود آمریکای جنایتکار و تروریست چه بلایی بر سر مردم منطقه و حتی جهان می‌آورد یاد و نام حاج قاسم عزیز تا ابد بر تارک دنیا خواهد درخشید هر چند وقتی یک بار یکی رو میکشن اینو میکنن دست آورد.

واکنش ترکیه به تصمیم کمیته وزیران شورای اروپا در پرونده «کاوالا»واکنش ترکیه به تصمیم کمیته وزیران شورای اروپا در پرونده «کاوالا» وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اقدام کمیته وزیران شورای اروپا در ارجاع پرونده «عثمان کاوالا» به دادگاه حقوق بشر اروپا واکنش نشان داد.

بحران اوکراین؛ انتقال نظامیان آمریکایی به آلمان و شرق اروپا | DW | 02.02.2022با بالا گرفتن بحران اوکراین، آمریکا برای حفاظت از هم‌پیمانان ناتو نیروهای بیشتری به آلمان و اروپای شرقی منتقل می‌کند. وزارت دفاع آمریکا می‌گوید در روزهای آینده سه هزار نیروی جدید نظامی به اروپا منتقل می‌شوند.

مهدی مهدوی‌کیا استعفایش را به فیفا اعلام کرد، نه به ایرانyounesipour منتظر فامیل هاشون هستیم که بیان جاشو بگیرن