اروپا نسبت به تاثیر تعلیق انحصار واکسن خوشبین نیست | DW | 08.05.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 15 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تصمیم آمریکا مبنی بر رفع انحصار واکسن کرونا، در اجلاس اتحادیه اروپا با تردید و بدبینی روبروست. رهبران دولتی اتحادیه می‌گویند تعلیق حق انحصار، مشکل کمبود، صادرات کند و توزیع عادلانه واکسن در سطح دنیا را حل نمی‌کند.

سران اتحادیه اروپا در حاشیه اجلاس خود در پورتو، به رایزنی در باره لغو انحصار ساخت واکسن کرونا در آمریکا پرداختند. آنها تاکید کردند که این امربه مشکل کمبود واکسن یا فرسایش مربوط به صادرات و توزیع کمک نمی‌کند.

خانم فون در لاین در اجلاس اتحادیه اروپا نیز تاکید کرد که فقط تولید بیشتر، تسریع صادرات و تامین واکسن‌هایی که قبلا سفارش داده شده‌اند می‌تواند وضعیت را بهبود بخشد. شرکت‌های دارویی هشدار داده‌اند که تصمیم بایدن موجب تضعیف تحقیق و فعالیت آنها در مبارزه با پاندمی کرونا می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اتحادیه اروپا برای خرید ۱.۸ میلیارد دوز واکسن کرونا با «فایزر-بیون‌تک» قرارداد بستاتحادیه اروپا امیدوار است که دوزهای جدید واکسن «فایزر-بیون تک» به واکسیناسیون کودکان و نوجوانان و ایجاد ایمنی در جمعیت کشورهای عضو این اتحادیه در مقابل گونه‌های جدید ویروس کرونا کمک کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تاخیر در ارسال محموله‌های واکسن کرونا؛ اتحادیه اروپا شرکت آسترازنکا را به دادگاه می‌کشانداین روند قانونی بر ضد آسترازنکا در حالی در پیش گرفته شده که گزارش برخی موارد خون‌لختگی پس از دریافت واکسن تولیدی این شرکت بسیاری از کشورهای اروپایی را بر آن داشته تا برای استفاده از این واکسن محدودیت‌هایی را وضع کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

برنامه اتحادیه اروپا برای خرید کلان واکسن بیون‌تک/فایزر | DW | 08.05.2021اتحادیه اروپا قرار داد خرید ۹۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا شرکت‌های آلمانی و آمریکایی بیون‌تک و فایزر را نهایی کرد. این اتحادیه همچنین حق خرید همین تعداد واکسن را برای خود محفوظ نگه داشته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مشکل واکسن‌های تلنبار شده در آمریکا؛ ایالت‌ها از دولت می‌خواهند ارسال واکسن را کند کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. کشورهای فقیر وحتی اروپایی و آسیایی هر روز به کشته هاشون اضافه میشه اونوقت شما با وقاحت تمام دارید واکسن رو انبار می کنید و بدتر از اون مدافع حقوق بشر هم هستید. در آمریکا به مردم جایزه هم میدهند که بروند واکسن بزنند نمیروند . نترس فردا برای کنترل قیمت واکسن هم شده میریزنشون توی دریا. مثل امحای گندم هاتون. مرگ بر نظام لیبرال سرمایه داری
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عددنما| چه تعداد ایرانی باید واکسن بزنند؟سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت تا زمانی که ایمن سازی جامعه به میزان 70 درصد انجام نشده باشد اگر جامعه در معرض ویروس قرار بگیرد امکان پیک پنجم کرونا وجود دارد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »