اروپا در انتظار دومین موج بی‌سابقه گرما

24/07/2019 05:33:00 ق.ظ

اروپا در انتظار دومین موج بی‌سابقه گرما

اروپا در انتظار دومین موج بی‌سابقه گرما

درحالی که غرب اروپا برای ورود دومین موج گرمای تابستان جاری آماده می شود، شهر بوردوی فرانسه داغ ترین دما از زمان ثبت رکوردها را تجربه کرده است. یک سخنگوی سازمان جهانی هواشناسی گفت که این موج حاوی 'نشانه های تغییر اقلیمی است.'

سازمان هواشناسی فرانسه می گوید دمای بوردو در جنوب غربی کشور روز سه شنبه به ۴۱.۲ درجه سانتیگراد (۱۰۶.۱ فارنهایت) رسید که بالاتر از رکورد ۴۰.۷ درجه ای سال ۲۰۰۳ بود.کلر نولیس افزود:"همانطور که در ماه ژوئن دیدیم فراوانی آنها بیشتر می شود، زودتر شروع می شوند و شدت شان هم در حال افزایش است. این مشکلی نیست که خود به خود حل شود."

برای بیشتر فرانسه وضعیت نارنجی اعلام شده که یکی مانده به بالاترین درجه هشدار است.انتظار می رود شماری از کشورهای منطقه شاهد دمای ۴۰ درجه ای باشند:در هلند دولت این کشور"طرح حرارت ملی" را فعال کرده استسازمان هواشناسی فرانسه در بخش هایی از جنوب غربی کشور دمای ۴۲ درجه سانتیگراد را گزارش کرده است. انتظار نمی رود دما تا پایان هفته به زیر ۲۰ درجه سانتیگراد کاهش یابد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

خار مادر اروپا

موج تازه گرمای هوا شمال و مرکز اروپا را فرا می گیردبه پیش بینی سازمان های هواشناسی اروپا، این هفته قاره اروپا با موج جدید افزایش دمای کم سابقه مواجه خواهد شد. واقا چه دل خجسته ای دارن اروپائیا،ما اینجا تو گرمای ۵۰ درجه صبونه حلیم بادمجون میزنیم وناهارکله پاچه میخوریم،ساعت ۲ توی اوج گرما چایی میزنیم تو رگ اونوقت شما با ۳۸درجه وضعیت فوق العاده اعلام میکنی؟

هشدار اتحادیه اروپا: بوریس جانسون دوران سختی پیش رو دارداتحادیه اروپا هشدار داده است که بوریس جانسون که به زودی کارش را به عنوان نخست وزیر جدید بریتانیا شروع خواهد کرد با چالش های جدی روبرو خواهد شد. بی بی سی جانسون نیومده شروع کردی؟ دقیقا برعکس! شما اروپایی‌ها دوران سختی پیش رو دارید! این روباه پیر جایی نمیخوابه که آب زیرش در بره! شما کلاه خودتونو سفت بچسبید! این انگلیسیا یه پا چپ و راستتون رنگیتون میکنه که کفو خون قاطی کنید. امریکا به عربستان میگه گاو شیرده و انگلیس به آمریکا این نگاهو داره!

سیر صعودی ارزش سهام در بازارهای بورس اروپابازارهای بورس اروپا عصر امروز کار خود را با سیر صعودی به پایان بردند. - خبرگزاری آناتولی

مهدی طارمی به ریوآوه پرتغال پیوستمهاجم ملی‌‌پوش فوتبال ایران قرارداد خود را با تیم پرتغالی به امضا رساند و فصل آینده در فوتبال اروپا به کار ادامه خواهد داد. ا!ِ مگه نگفتن به ایرانیا ویزا نمیدیم؟

Image caption بچه ها خود را در"آینه آبی" در بوردو خنک می کنند درحالی که غرب اروپا برای ورود دومین موج گرمای تابستان جاری آماده می شود، شهر بوردوی فرانسه داغ ترین دما از زمان ثبت رکوردها را تجربه کرده است.Aa سازمان هواشناسی بریتانیا می گوید پنج شنبه دمای هوای برخی از نقاط کشور به ۳۸.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس AFP/EPA اتحادیه اروپا هشدار داده است که بوریس جانسون، که به زودی کارش را به عنوان نخست وزیر جدید بریتانیا شروع خواهد کرد، با چالش های جدی روبرو خواهد شد.بازارهای بورس اروپا عصر امروز کار خود را با سیر صعودی به پایان بردند.

سازمان هواشناسی فرانسه می گوید دمای بوردو در جنوب غربی کشور روز سه شنبه به ۴۱.۲ درجه سانتیگراد (۱۰۶. به گفته این سازمان موج جدید گرما شباهت زیادی به روند گرم شدن در میانه ماه گذشته میلادی، ژوئن، دارد.۱ فارنهایت) رسید که بالاتر از رکورد ۴۰. اما رهبران اتحادیه اروپا می گویند که توافق خروج قابل مذاکره مجدد نیست.۷ درجه ای سال ۲۰۰۳ بود. البته رکورد ماه گذشته، ۴۶ درجه سانتیگراد، به نظر نمی رسد تکرار شود اما درجه حرارت در برخی نقاط جنوبی فرانسه جمعه به بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد. کارشناسان آب و هوا پیش بینی می کنند دما در اروپا این هفته از جمله در بلژیک، آلمان و هلند یک رشته رکوردهای تازه به جا بگذارد.98 درصد رشد به 391.

یک سخنگوی سازمان جهانی هواشناسی گفت که این موج حاوی"نشانه های تغییر اقلیمی است. دولت این کشور برای روز پنج شنبه وضعیت اضطراری اعلام کرده است. دوره سختی را پیش رو داریم." کلر نولیس افزود:"همانطور که در ماه ژوئن دیدیم فراوانی آنها بیشتر می شود، زودتر شروع می شوند و شدت شان هم در حال افزایش است. این مشکلی نیست که خود به خود حل شود. نزدیک به هزار آتش نشان هم چنان موفق نشده اند حریق در منظقه کاستلو برانکو را بطور کامل کنترل کنند." بخوانید: پیش‌بینی ها برای بیشتر فرانسه وضعیت نارنجی اعلام شده که یکی مانده به بالاترین درجه هشدار است. سایر واکنش ها در اروپا آنکلا مرکل صدر اعظم آلمان ضمن تبریک به آقای جانسون گفت او در پی"یک دوستی قوی" با لندن خواهد بود. سازمان هواشناسی فرانسه گفت که پاریس ممکن است شاهد رکورد تازه ای باشد. در این آتش سوزی تاکنون ۳۹ نفر زخمی شده اند.74 واحد، شاخص «کک40» بازار بورس فرانسه نیز با 0.

رکورد قبلی در سال ۱۹۴۷ ثبت شد که ۴۰.۴ درجه سانتیگراد بود.." رهبران صنایع آلمان هم نسبت به خطرات خروجی بدون توافق هشدار دادند. موج تازه با رویداد ماه اوت سال ۲۰۰۳ مقایسه می شود که در جریان آن تقریبا پانزده هزار نفر جان خود را در اثر حوادث مرتبط با گرمای شدید از دست دادند. انتظار می رود شماری از کشورهای منطقه شاهد دمای ۴۰ درجه ای باشند: بلژیک در اقدامی بی سابقه در کل کشور وضعیت قرمز آب و هوایی اعلام کرده اسپانیا در منطقه زاراگوزا وضعیت قرمز اعلام کرده، جایی که ماه پیش شاهد آتش سوزی های ویرانگر بود. گفته می شود خطر آتش سوزی در اسپانیا و پرتغال بالاست در هلند دولت این کشور"طرح حرارت ملی" را فعال کرده است در بریتانیا پیش بینی می شود دما از ۳۵ درجه سانتیگراد بالاتر رود که می تواند بالاترین رکورد تا به امروز باشد دما چقدر بالا بوده؟ سازمان هواشناسی فرانسه در بخش هایی از جنوب غربی کشور دمای ۴۲ درجه سانتیگراد را گزارش کرده است." آقای جانسون قول داده است بریتانیا را"بی برو برگرد" تا ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج کند.56 درصدی به 7.

انتظار نمی رود دما تا پایان هفته به زیر ۲۰ درجه سانتیگراد کاهش یابد. ماه پیش یک موج گرمای شدید از بخش هایی از اروپا گذشت که آن را به داغ ترین ژوئن از زمان ثبت رکوردها بدل کرد. فرانسه، جمهوری چک، اسلواکی، اتریش، لوگزامبورگ، لهستان و آلمان از جمله کشورهایی بودند که آن موج را تحمل کردند.. آیا تغییر اقلیمی مقصر است؟ اگر چه ربط دادن یک واقعه مجرد هواشناسی به پدیده گرمایش کره زمین بسیار دشوار است اما دانشمندان معتقدند با ادامه تغییرات اقلیمی موارد بروز موج‌های گرما بیشتر و میزان تکرار آنها افزایش خواهد یافت. آمارهای هواشناسی که ثبت و نگه‌داری آنها از قرن نوزدهم آغاز شده نشان می‌دهد که سطح کره زمین از زمان عصر صنعتی دست کم یک درجه سلسیوس گرم‌تر شده است.01 درصد افزایش به 21.

موسسه هواشناسی پستدام آلمان می‌گوید پنج تابستان داغ از قرن پانزدهم میلادی تا کنون همگی ظرف ۱۹ سال گذشته (قرن بیست و یکم) روی داده است." ماتئو سالوینی وزیر کشور ایتالیا و رهبر حزب"لیگ" در توییتی نوشت:"آفرین #بوریس جانسون. دانشمندان نگرانند که شتاب سریع گرمایش زمین به استفاده روز افزون سوخت‌های فسیلی مرتبط باشد و پیامدهای آن ثبات حیات بر کره‌زمین را به مخاطره بیاندازد. .